De jonge AFC-ers BAR TALK elke zondag trekking HET VIJFDE ATTENTIE op links naar Henk, die vernietigend uithaalde. De vloe ken bij DWV waren niet van de lucht. De AFC-ers waren het roerend met elkaar eens, de scheidsrechter floot een prima partij. Erik van Aken viel in voor de geblesseerde Eddy Meier en het geroep van de supporters werd 13 minuten voor het einde beloond toen Sal Kees in het veld kwam brengen voor Jos van Dijk. We kregen nog wel een aantal kansen, Henk knalde vrij staand onzorgvuldig over, DWV had ook nog een moge lijkheid, het bleef echter 1 -1Gezien het spelbeeld hadden we wellicht iets meer verdiend, doch de puntenverdeling was wel terecht. Drie punten uit het Paasweekeinde en we zijn vrijwel veilig, wie verweet er de trainer wat? Toch reken ik zondag op wat meer vertrouwen in onze eigen aanvallende kracht en dat onze jongens dat waar maken met minimaal twee goals. Dan winnen we gewoon met 1-2. Afgesproken? P.S. 1: Amusementswaarde in het veld: 6,5 Amusementswaarde buiten het veld: 8,5 P.S.2: Kees en Henk, als jullie weer niet opgesteld worden, gaan we lekker tennissen. ACE Een lome maanvis die hield gedwee alle goaltjes TEGEN bij AFC Met bijstand van Edo en Allah en 'n brute stop van ene Hens Verliep de wedstrijd verder naar wens Dus poolden we daarna heel tevree Met de pickelaar bij AFC ATS Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Dick Knol J.l. vrijdag 28 maart nam de halve Amster damse voetbalwereld afscheid van Dick Knol, tot dan voorzitter van De Spartaan. Dick heeft 25 jaar lang deel uit gemaakt van het Bestuur. Eerst 19 jaar als secretaris en de laatste vier jaar als voorzitter. In die tijd heeft hij heel wat meegemaakt. 41 inbraken in het clubhuis. Rebellerende spelers en trainer enz. Enkele jaren geleden was ik grensrechter bij een uitwed- strijd tegen De Spartaan. Op een gegeven moment nam ik een beslissing bij een uitbal, waarna het publiek mij luid en duidelijk vertelde, dat het helemaal fout was. Even later, bij een klein oponthoud op het veld, kwam Dick Knol mij langs de lijn uitnodigen voor een borrel na afloop in de Bestuurskamer. Nooit zag ik meer verbaasde gezichten om mij heen van het Spartaanpubliek. Het Tweede Mede namens de andere gefotografeerden dank ik velen uwer voor het feit, dat u geen werkelijk verschil kon zien tussen de foto en de huidige werkelijkheid. Overigens zij nog opgemerkt, dat de rechtsbuiten niet Chris Geluk is maar de ons helaas te vroeg ontvallen Dick de Baare. Jan Tjalling Het zal niemand ontgaan zijn dat het vijfde senioren-elftal, het paradepaardje van de B-commissie en energiek geleid door "Pa" Handgraaf, dit seizoen opmerkelijke resultaten boekt. Kampioenspretenties steken hoe langer hoe meer de kop op en de spanning stijgt. De laatste weken is er echter sprake van een belangrijke kentering. In thuiswedstrijden wordt het vijfde te letterlijk als het vijfde ervaren, want de wedstrijden worden al sedert enige tijd afgewerkt op het sfeerloze, aan ontbinding onderhevige, vijfde veld, hetgeen de prestaties nogal beïnvloedt. Ook de tegenstanders wil len er alles aan doen om de kampioensillusie te verstoren, hetgeen aanleiding geeft tot uit de hand lopende wedstrij den, waar officiële waarschuwingen, (al dan niet tijdelijke) stakingen en blessures welig tieren. De vorm daalt. Michael Berman heeft de laatste weken geen bal geraakt, Gerrit Linneman zwerft maar wat rond, Robbie Handgraaf ligt constant op de grond, Andy -latex- Tjon a Ten weet het ook allemaal niet meer, de drie Blauw-witters kijken vertwijfeld om zich heen, Fredje Martens ziet groen van ergernis, om over ondergetekende maar niet te spreken. Alleen Jantje Perton zorgt voor de broodnodige uitschie ters, terwijl Frans Jüch na (en misschien ook tijdens) de wedstrijd nerveus op een sigaartje zit te bijten. Tijd voor de nodige herbezinning dus. Met nog enkele belangrijke wedstrijden voor de boeg is de ploeg in een kri tieke fase aangeland. Er moet hard gewerkt worden om de lolbroeken van de B-commissie niet teleur te stellen Hans Pos De Heer Swagerman tel 26 84 89 heeft een paar Adidas Liverpool voetbalschoenen hoog model, maat 10 ter overname. Prijs: f 100, - Duidelijke zege van AFC Junioren C2 tegen De Meer 3-1 Een licht overwicht wisten de AFC Junioren C2 niet in doelpunten uit te drukken en in die periode liet Karei Henk Maas merken over welke traptechniek hij beschikte. Prachtig genomen corners kwamen magnifiek voor het doel. Vijf minuten voor de rust veroorzaakte De Meer door een handsbal een strafschop ten faveure van AFC. Aanvoerder Paul Eveleens trapte de penalty beheerst in de linker bene denhoek 1-0. 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3