ONS EERSTE BAR TALK Twee keer achter elkaar 0-0, het komt niet vaak voor. We staan op de 7e plaats, zeventien wedstrijden gespeeld, zeventien punten. Veel krachtsverschil zit er niet in de hoofdklasse A van het amateurvoetbal. Nummer 1 heeft precies evenveel doelpunten gescoord als nummer 11Num mer 2 heeft meer doelpunten tégen (22) dan nummer laatst (20)! Nog negen wedstrijden te gaan, er kan nog veel gebeuren. Het is geen chauvinisme: onze formatie is te goed om in het midden te blijven staan. Onderstaand het verslag van Ton v.d. Valk, in de 40/50-er jaren een van de belangrijk ste spelers van ons eerste. Xerxes - AFC: 0-0 Zaterdagavond rinkelt de telefoon, m'n vrouw neemt op en zegt: "Hier is Karei Brand voor je". Ja Karei - "Ton, ga jij morgen misschien naar Xerxes toe". Op mijn bevestigend antwoord zegt hij: "Och maak jij dan even een verslagje van de wedstrijd voor de Schakel". In eerste instantie voel je je gevleid door dit verzoek van de Hoofdredakteur en meen je dit niet te kunnen weigeren. Bij nader inzien realiseer je je dat dit een zware wedstrijd voor ons wordt en je misschien geen al te vrolijke geluiden zult kunnen laten horen. Gezien het resultaat van de thuiswed strijd, die wij kansloos met 4-0 verloren wij slechts 2 pun ten uit de laatste 3 wedstrijden haalden en maar één doel punt maakten (het scoren gaat dit hele seizoen al moeilijk - oorzaak er wordt veel te weinig geschoten), terwijl Xerxes vorige zondag met 6-0 van Neptunus won. Tevens moesten wij met 4 invallers aantreden, daar Henny Kottmann en Ernst Seunke met vakantie waren, John Ackermann geblesseerd was en Kees Gehring net van de wintersport terug was (hij fungeerde als wisselspeler). Van Aken maakte na een lange afwezigheid (blessure) zijn ren- trée en ook Wolfggram was weer opgesteld. Om 2 uur trapte AFC af onder leiding van scheidsrechter van Bree, die deze sportieve wedstrijd goed leidde. Men begon uiterst nerveus en aan beide zijden werd er slor dig geplaatst. Het werd al spoedig duidelijk, dat wij voor dit Xerxes niet bang behoefden te zijn en dat een goed re sultaat zeer wel mogelijk was. De eerste werkelijk goede kans kwam na ca 18 minuten voor Xerxes toen hun aanvoerder v.d. Spek vrij voor onze doelman verscheen maar ver naast knalde. Het spel golfde op en neer zonder dat er sprake was van reeële kansen. Na een half uur spelen mocht AFC 2 corners nemen in één mi nuut, waarbij Wolfggram de tweede corner maar net naast kopte. Hierna forceerden onze tegenstanders 2 corners die niets opleverden door goede ingrepen van Theo Jansen en Johnny Parsser. Daarna werd het spel iets vinniger hetgeen resulteerde in een boeking van Xerxes no 7, die Henk Bijlsma enige keren neerlegde. Vijf minuten voor rust voorkwam Eddy Meyer op fraaie wijze een bijna zeker doelpunt, terwijl op slag van rust Henk Bijlsma de kans van de dag kreeg door alléén voor de keeper staande veel te zacht in te schieten waardoor het schot gemakkelijk kon worden gestopt. Ruststand dus 0-0. AFC 17 5 7 5 17 VUC 17 6 5 6 17 DWV 17 5 6 6 16 Hilversum 17 6 3 8 15 Neptunus 17 3 8 6 14 Blauw Wit 17 4 5 8 13 Aalsmeer 17 3 7 7 13 UVS •17 2 8 7 12 HOOFDKLASSE A RVC 17 7 8 2 22 21-12 EDO 17 7 8 2 22 28-22 Xerxes 17 6 9 2 21 29-16 CVV 17 6 8 3 20 33-25 Elinkwijk 17 7 5 5 19 19-17 DHC 17 5 7 5 17 15-16 16-18 22-24 20-17 16-22 21-27 17-20 18-28 9-20 De tweede helft liet vrijwel hetzelfde spelbeeld zien als voor de rust. Het spelpeil was niet erg hoog en het plaatsen liet nog steeds te wensen over. Tien minuten na rust werd een zeer goede aanval van AFC door één van de Xerxes verdedi gers bijna in eigen doel gewerkt. Na een half uur verving men Simon Cohen door Kees Gehring, die de pech had reeds na 5 minuten tegen een boeking op te lopen, doordat hij half struikelend een tegenstander van achteren ten val bracht. M.i. een veel te zware straf. Over en weer kwamen er nog wel wat kansjes maar de voor- waartsen konden meestal de goede richting niet vinden of vonden de keepers op hun weg. De eindstand was zoals de wedstrijd begon 0-0. Een uitslag die terecht was daar geen der partijen de overwinning verdienden. Tot slot wil ik ons elftal complimenteren voor de enorme inzet die zij hebben getoond en een speciale pluim op de hoed van onze achterhoede. Alhoewel ik huiverig ben om namen te noemen, wil ik er toch een paar laten volgen o.a. Theo Jansen die prima heeft gekeept en ook Edwin Geluk en Bas Rachman axcellereerden in de achterhoede daarbij prima bijgestaan door Eddy Meyer en Johnny Parsser. Toch weer een heel belangrijk puntje gehaald!! Ton v.d. Valk jr Fotootje "Ken jij nog een paar van die mensen?", vroeg mijn vriend en hij legde de achterpagi na van de vorige Schakel op de bar, naast de bierpomp. "Kennen?", wat heet? Ik geloof nog uit de tijd, dat Adam een jonge jongen was. Maar misschien kan je beter één van de man nen zelf vragen, want ik ken ze niet allemaal. Dat gaf niet, zei hij. Vertel maar. Nou kijk. Linksback is Willem Stenfert. Ik meen, dat zijn vader voorzitter was van Go Ahead. Hij had wel gehoord, dat we in het roodzwart speelden, maar hij wist toen kenne lijk nog niet hoe. Overigens heb ik hem in de wedstrijd KBV 7 - AFC 13 een wereldgoal zien maken. Maar dat was vele jaren later. Dan rechtshalf Jan van Dijk. Ook toen al een zeer goede speler. Later is hij bij Willem III gaan roeien en kreeg daar het eelt in zijn handen, dat hem, nu hij al een paar jaar het roer van AFC in handen heeft, zo goed van pas komt. De spil is Henk Kappel. Die heeft het van alle maal het verst gebracht. Jarenlang heeft hij een vooraan staande rol in ons eerste gespeeld. Rechtsbuiten Johnny Werner raakte al vroeg naar elders. Wellicht is hij al op jonge leeftijd winkels gaan kijken op de Wandelweg. Dan treffen we als linksbinnen Rein Akkerman. Goed voet baller. Ook het eerste gehaald. Nu voorzitter van de Stich ting Goed Genoeg. Hij voetbalt ook nog, in het dertiende. Tenminste als hij niet zijn pols heeft gebroken. Loekie Woudstra staat linksbuiten op de foto. In lagere elf tallen kopspecialist, tot de dag, dat hij op zijn werk terecht kwam onder een uit de hijs geschoten blok ijzer. Het heeft 2

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2