RONDOM DE BAL MIXED PICKLES Ingelegd door Pim Adriaansz Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gaal Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Bewijs Lotte, Herma en Janny, 3 generaties AFC-dames, doen hun bar-talk, afgelopen zondag. Onderwerp: het liefhebben van AFC. Lotte (de oudste): 'Van mij mag het best elke week'. Herma (de middelste): 'Ach, één keer in de twee weken is voldoende'. Janny (de jongste): 'Oh nee eens in de maand is meer dan zat. Te vaak wordt echt vervelend'. Bewijs: de frekwentie neemt toe met de jaren, lang lid zijn van AFC schijnt lekker te zijn'. Toppunt van pech Een eerder raakgeschoten penalty in de herhaling missen. Onze vereniging is zo groot als een klein dorp. Niet alles wat er gebeurt komt ter ore van de man, die een en ander dient op te tekenen voor nu en het nagedacht. Jaap van Nek (60 jaar lid!) maakte hem van de week attent op een verjaardag, die niet ongenoemd mag blijven. Op 21 februari j.l. vierde Jo Börneman, eens formidabel doelman van ons eerste, zijn 86ste verjaardag. Hij is ons oudste lid, een legende-vorming is onontkoombaar. De leden, die hem kwamen feliciteren met deze heugelijke gebeurtenis, zochten na verloop van tijd nogal rumoerig hun autoos op; Jo knipperde niet met de ogen en schonk zichzelf nog eens in. Hij was bijna 1 toen onze club werd opgericht, mede door zijn sporiteve loopbaan en een ijzersterke konditie, hoopt hij ons eeuwfeest nog bij te wonen. Iedere AFC-er wenst hem sterkte in dit streven! Als nog van harte proficiat, Jo Börneman! Promotion? Citaat uit een artikel TA/an- neer komt er schaatsijs?' (gratis verspreid) versche nen in Notabene van 18 februari, een advertentieblaadje in de regio Amsterdam maar wel met een oplage van 408.000 exemplaren. Het artikel werd geschreven door Jack van Gelder. 'Mijn voetbalvereniging AFC vierde onlangs haar 85e verjaardag. Naar goed gebruik werd ook deze keer de verjaardag gevierd met een z.g. jaardiner in de eigen socië teit 'Goed Genoeg'. Een dergelijk samenkomen voor alleen mannelijke leden, die een bepaalde verdienste voor de club hebben (gehad) wordt (nog gezelliger) gemaakt door de enorme hoeveel heid drank, die er op zo'n avond doorgaat. De 'morning after the night before' geeft bij de overgrote meerderheid van het gezelschap dan ook hetzelfde beeld te zien. Uitslapen, wakker worden met een licht hoofd pijntje, maar aan de andere kant ook dat voldane gevoel van clubliefde'. Einde citaat. Grijs TRAININGSJACK gevonden; te bevragen tel. 442638 Bij een volgende gelegenheid graag wat zuiniger met je adjektieven, Jack! Voetbal Eind januari eindigde uw pickelaar zijn (priet-)praat met de verzuchting: "En nu wordt het toch werkelijk eens tijd, dat die amateurvoetbal weer eens gaat rollen". Zijn bede werd verhoord, want AFC(I) kwam vanaf dat moment wekelijks op de mat. Eerst 'uit' bij VUC (3-2), waar Pickelaar zijn bezoek terecht als overbodig voorvoelde, getuige de (twee) wedstrijd verslagen van respectievelijk Dick Moesbergen en Rolf Leeser. Vervolgens 'thuis' tegen CVV (2-2); de wedstrijd van Henny Somers. Uw pickelaar genoot daar driemaal van. Eerst van de wedstrijd zelf, daarna van Henny's verlsag en tenslotte van haar foto. De oefenpartij in Hoorn tegen onze historische, maar inmiddels ver van de amateurtop weggezakte, opponent Hollandia (2-7) was blijkbaar geen beschouwing waard. Gelukkig namen wij evenwel kennis van de wedstrijd AFC (13) - Rapiditas (zoveel) door een - ongevraagd maar terecht - verslag van Henk Steinvoorte. Hoewel wij de uitslag nimmer zullen weten spreekt de klantenbinding - alle spelers be groeten de circa 10 toeschouwers persoonlijk - zéér aan; evenals het motto: 'bij ons dertiende bén je nog iemand'. Eéns was uw pickelaar de grondlegger van dat dertiende elftal, dat hij in die geest is voorgegaan. En hoewel hem het beschermheerschap nimmer is aangeboden was pickelaar - het zij in ootmoed erkend - ontroerd. Stil heeft hij een glas geheven op het welzijn van zijn nazaten. 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3