ONS DERTIENDE BAR TALK VAN DE REDAKTIE U leest het goed, geen tik- of zetfout. No practical-joke. Bij wijze van uitzondering, ook al omdat ons eerste vriende lijk moest spelen tegen Hollandia in Hoorn, krijgt u deze week een verslag van ons veel bezongen dertiende. Nou verslagga je gang, Henk. AFC 13 - RAPIDITAS, zoveel Uw desgevraagde verslaggeefster Hennie Somer beëindigde haar verslag van 'ons eerste' - AFC tegen CVV - met: "een leuke wedstrijd om te kijken en om te verheugen op de volgende." Ik vond het een mooi eind om er mijn (ongevraagd) verslag van 'ons dertiende' mee te beginnen. We speelden tegen Rapiditas zo en zoveel, op het hoofd- veld d.i. vlak vóór de schoonste zaal van vele schone zalen, Sociëteit Goed Genoeg. Start 12 uur. Half twaalf verzame len dus. Blij weerzien na zoveel weken gedwongen rust. Kwart voor twaalf staan we al te trappelen van ongeduld. Het veld, ons veld, ligt er onberispelijk, welhaast maagde lijk bij. Zouden we niet alvast? Ja, laten we maar gaan. Oh, wat ruikt het gras al lekker. Het lijkt wel lente. Een jolige meeuw scheert krijsend over de lat. Jaap Willemse test de paal met een afstandsschot. Jan van Dijk schiet hard maar dermate onzuiver, dat een belangstellend jeugdlid naar later zal blijken, net geen schedelbasisfractuur oploopt. Waar is de tegenstander eigenlijk? Fred van Someren trekt een sprintje en zijn veters nog wat aan. Bas Knoppers wuift ergens naar om hoog naar zijn exotische prinses Jonina, die achter glas iets van een zeemeermin uitstraalt. Het hele aquarium wuift trouwens terug. Jonina werpt een kushand. Bas maait over de bal. Achter ons, daarginds op de dijk, staat een file. Op weg naar de RAI waar onze nationale kilometervreters zich zullen vergapen aan de mannelijkste van alle vervoermidde len: de trucks. Honderden opgepoetste uitlaten (vakjargon: pijpen) worden door in veel te keurige pakken gestoken verkopers (vakjargon: sales engineers) van hun laatste stofje of vingertast ontdaan. Zouden die lui van Rapiditas in die file zitten? Na nog een kwartier wachten melden zich om half een welgeteld vijf Rapiditassen. Aardige jongens die wel willen. Onze eeuwig jeugdige aanvoerder Paul Koster heet ze wel kom en regelt het zo, dat we om kwart voor één, acht tegen acht tegenover elkaar staan. Met drie AFC-ers in de Ra piditas gelederen wordt er teminste een beetje tempo in de blauw/witte ploeg gebracht. Maar omdat we dit seizoen nog helemaal niet ene keer verloren hebben, denken we er ook vandaag niet aan de tegenstander te gerieven. We winnen dus weer. En blijven aan kop. Kan het nog mooier? Inderdaad het kan nog mooier, namelijk zonder één waarschuwing. U vraagt hoe dat kan? Dat kan omdat, wij noch de 'scheids' noch de 'grens' ooit zullen aan- of naroepen. Omdat obstructie niet ins ons boekje voorkomt, omdat wij de tackle slechts kennen als hond en (is Kees Gehring daar?) omdat wij op het juiste moment onze mond weten te houden. Ook ons publiek is anders. Beter? Eerder minder! Meestal een mannetje of tien, waaronder veel vrouwen. Die wij persoonlijk begroeten bij het betreden van het veld. Zoiets schept een band. Bij 'ons dertiende' bén je nog iemand. In of buiten de lijnen, men kent elkaar. Het lijkt u wel iets, hè? Wat let u dan, lieve lezer, om aanstaande zondag maar meteen de proef op de som te nemen. Als het niet wordt afgelast en de tegenstander is zo vriendelijk om te ver schijnen dan beleeft u weer eens zo'n echt ouderwets gezellige wedstrijd. Of zoals Hennie Somers het zo mooi zei: "Altijd een leuke wedstrijd om te kijken en om te verheugen op de volgende". U hebt alvast de hartelijk groeten van uw middenvelder, Henk Steinvoorte Veteranen Deze strijders hebben sedert kort een keurig roodzwart shirt met op de linkerborst het AFC-embleem met daaronder in mooie letters het woordje "veteranen". Werkelijk een schone aanblik. Maar er is een maar. De shirts zijn aangemaakt in een eenheidsmaat zo te zien. Hetgeen inhoudt, dat b.v. Rob Bernard er amper in past. Desgevraagd antwoordde hij, dat het zijn spel niet bei'nvloedt omdat hij nu eenmaal graag strakzitten- de kleding draagt. Ook in het dagelijks leven. Onze makkers bestreden de Black Devils. Eindstand 1-1. Bij het napraten ontdekten we nog de oude AFC-makkers Willy v.d. Smagt en Cees van Hattem. Het gaat hen beide goed en ze doen de bekenden de groeten. Paultje Terwijl we zo wat praatten kwam ineens de ober vragen wat we wilden drinken van de Heer Meyer. Weliswaar was ons antwoord gauw gegeven, maar toch. Een derge lijke aanbieding komt zo zelden voor, dat ik al snel op inlichtingen ben uitgegaan. En wat bleek? Paul Meyer was in de afgelopen week 50 geworden en wilde ons daarvan op deze plezierige wijze blijk geven. Er is echter een voorwaarde, die hij aan de veteranen en de overige bekenden stelt. Hij wenst van nu af geen Paultje meer genoemd te worden. PAUL moet het zijn. Op onze vraag of hij dan wellicht op zijn zeventigste Paulus wil heten kwam hij met het stereotype Blinde Maupie-werk. Poetsen Ter ere van onze vijfen tachtigste verjaardag verwachtte het Bestuur vele gasten. Dan zou het leuk zijn als de bekers en medailles etc. in onze kasten er keurig bij zouden staan. In een tweetal zittingen hebben een aantal AFC-dames zich keurig van deze taak gekweten. Zo kwam men ook aan de prijzenkast van de honkballers. Even was er onder de poetsdames licht gemurmel van: Laat de ABC-dames enz. enz. U kunt zich dat indenken. Maar Otto van Rijn, de poetsleider, wist het werk toch voortgang te doen vinden. Hij vroeg de dames te kijken door de bredere en grotere Stichtingsbril. En daar konden de dames zich in vinden. Vandaar. Ook ABC staat er weer blinkend bij. Jan Tjailing De kritiek op het afdrukken van het (pas)fototje van Hennie Somers, vorige week bij het verslag van het eerste, had de redakteur wel verwacht. Sommige verslaggevers, die eerder hun licht hadden laten schijnen over de verrichtingen

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2