ür Eerst het verslag van Dick Moesbergen, decennia-lang een uiterst bekwame middenvelder; daarna de mening van Rolf Leeser. De laatste gebruikt wat meer ruimte omdat hij wenst in te gaan op het takties konsept van het elftal. (Rolf was eerste-elftalleider in de jaren 60-70 en vierde vier keer binnen acht jaar een kampioenschap!) Voorwaar, niet de eerste de besten! De redakteur kruipt in het stof! Mea culpa, mea culpa!!!!! VUC -AFC: 3-2 We spelen als een 85-jarige. Voor z'n jaren niet slecht. Maar wat traag. Ons eerste is een elftal, waarvan je nooit een herhaling hoeft te laten zien. Dat was het trouwens meestal toch al. Nee mensen, als we zo doorgaan hebben we in 2080 de Konink lijke U.D. en de Koninklijke HFC nog niet ingehaald. Over onze helden schrijven valt niet mee. Waar nog bij komt, dat ik er geen verstand van heb. U echter evenmin. De redaktionele formule van deze serie is daarom ook fout. Voor 200 piekies per jaar mogen we zowel kwaliteit öp de mat als erbuiten eisen. Daarom Karei stel ik voor de liefhebbers, zoals ik, af te voeren en de échte experts tekst en vooral uitleg te laten geven. Je succes als redakteur ligt voor het grijpen. Je hoeft alleen maar te reproduceren wat toch al elke week gebeurt. Frans zegt voor. Sal legt na afloop in één kernachtige volzin uit hoe het gebeurde en Robbie zet wat punten. Op de "i" in dit geval. Je laat het geheel door Sal coördineren. Doet-iet graag. Is ook de schrijvende pers onder controle. Lekker modern vormpie ook. Je noemt het "Voetbal 90" en je bent het binkie. Binkie-Kakie. Ikzelf ging de laatste tijd graag bij Gé te rade, want om je heen hoor je niet veel anders dan dat het te langzaam is, of dat als ze beter waren ze allemaal bij Ajax speelden. Kritiek alleen kan heel mooi zijn. Velen leven erop en er van. Maar we moeten blijven streven naar progressie. Katten en opbouwen aan de hand van een strak geformuleerd be leid. Door de hele vereniging heen. Volgens een conflict- (katten) én een harmonie-(opbouwen)mode. Denk u eens in, geen commissie meer, die een eigen leven leidt! Geen lei der meer, die maar wat aanleutert! Geen tastende Zilveren Ploeg meer, maar een toetastende! Welaan, mijn kat voor de Mannschaft dan: Voor mij is het allemaal te breed. Mooi hoor, vaak. Maar de goals staan op de korte zijde van het veld. Niet voor de overdekte. Die waar ik achter sta, is de goeie. Als we de tri bunes eens verplaatsten naar de korte kant? Klinkt de kreet van Kappelhof ook krachtiger. En dan zelf ballen laten ha len. In 1950 al dat is de periode waar Jaap v. Nek nog niet aan toe is kreeg ik eens de ene week in Enkhuizen van West Frisia er 5 om m'n oren met lange ballen en de vol gende week van Ajax (de school van Rolf) thuis er 9 voor de kiezen met tikkie-breed. Van mijn vervanging als stopperspil in het vierde heb ik toen veel geleerd, 't Zat hem in de afwisseling, of het gebrek eraan, zei de leider. Ene v.d. Valk geloof ik. Lang en kort. Vertragen en versnellen. Breed en diep. Zo zou het moeten. Al gebiedt de eerlijkheid te zeggen, dat John Ackerman nog wel eens een poging on derneemt om kappend, draaiend en douwend Kees diep te manoeuvreren. Maar helaas is die dan vaak nog met z'n professie bezig. Breien of zo. Terwijl de zondag toch een rustdag is. Niet voor Kees, die wéét niet van ophouden. Eddy snapt het ook. Sneu voor hem die andere 9 op het moment, dat-ie onderweg is, meestal net niet. Of zit het-em in al die linker benen misschien? Ook tegen VUC speelden we weer ons unieke 1 -8-1 systeem. Van die acht kwamen er het eerste half uur een stuk of wat regelmatig goed op en zelfs door. John, Simon, Henny en Jos waren dicht bij bingo. Daarna was het afgelopen. Echt nieuwe strategische vondsten bleken we tijdens de winter stop niet te hebben gedaan. Er waren wel twee verschillen. Kees mocht nog rusten. En Eddy vond het voor Henk een goeie dag om rechts te leren, terwijl Henk daar meer hulp nodig heeft dan Kees. Raar. Na een half uur viel de goal aan de andere kant. Volgens mijn lekenoordeel door wel eens vaker geconstateerd onvol doende voetenwerk van meer dan één verdediger tegelijk. De tweede goal viel zo ongeveer rechtstreeks uit de aftrap na rust en de derde nog rechtstreekser van middenuit af, nadat we hadden tegengescoord. Beide moeten met een mantel van zeer veel clubliefde worden bedekt. Die tegen- goal was van Ackie, die tweemaal van de stip mocht knallen toen Henny met fraai architectenwerk een echte penalty had geconstrueerd. De tweede was van Simon die te wei nig scoringsdrift ten toon spreidt - en kwam voort uit pres sievoetbal. Maar wel op z'n AFC's. Breed. En toch mogen ze blijven. Onze vlaggedragers. Want 't zijn aardige vogels. Nog even en we hoeven nooit meer een an der eerste elftal. Kunnen we deze makkers eeuwig houden. We geven ze eerst allemaal een pacemaker en een chip (Si mon heeft er al één in z'n teen), dan zitten we de eerste paar tachtiger jaren gebeiteld. Voor een paar jaar later expe- rementeert Philips al met een systeem, waarbij de spelers in de kleedkamers kunnen blijven en hun tegenstanders kunnen bekampen via een simulatie TV-spel, dat in geriefe lijke restaurants, bars, bruine café's, of McDonalds- en erboven op grootbeeldschermen voor ons te volgen is. Ben je gelijk van dat ge-OH over eigen beheer af. Bij Stoop zit ten ze al jaren binnen en dat levert heel wat meer op dan op de tribune. Als het eenmaal zover is, winnen we alles. En kunnen we ook herhalen. Oneindig. Alleen op zondag kom ik niet aan mijn trekken. Ik geniet van jullie. Hoewel? De as moet toch wel wat sneller in- en ,tschuiven. D. Moesbergen VUC - AFC: 3-2, Den Haag 3.2/80 Eigenlijk was ik wel blij, dat de hoofd redakteur van uw Schakel en mijn tennis-gabber, Karei Brand, mij verzocht het eerstvolgende verslag van het eerste te verzorgen. Kan ik tenminste eindelijk eens officieel m'n mening uiten. Op een enkele wedstrijd na, heb ik alle wedstrijden van AFC I gezien. De beelden van die wedstrijden scheelden ei genlijk niet eens zoveel. De uitslagen echter destemeer. VUC-AFC. Dat doe ik echter slechts zeer summier aan het einde van dit stuk, want ik lever liever kommentaar op dat deel van het seizoen wat ik tot nu toe heb gezien. Vlak na de eerste wedstrijd (AFC-Xerxes 0-4), had ik een diskussie met een ex-ec.lid/leider. Hij beweerde dat hij de toekomst somber inzag, en dat AFC, in verhouding met de kracht en mogelijkheden van de andere ploegen in de hoofdklasse, grote problemen zou krijgen. Ik sprak dit hef tig tegen en probeerde hem uit te leggen, dat wij genoeg techniek, talent en intelligentie in huis hadden, om zelfs hoog te eindigen. Die overtuiging heb ik overigens nog. Waarom, zult u zich dan afvragen, onze schamele positie op de ranglijst. Nou kijk, daar zijn verschillende aanwijsbare feiten voor! Men zal moeten toegeven, dat wij in niet één wedstrijd, echt wèggespeeld zijn. Wij zijn ook niet één wedstrijd overtuigend beter geweest. Behalve RVC, RVC-AFC heb ik helaas niet gezien, is er naar mijn mening niet één ploeg beter dan AFC, en hadden wij met goed fatsoen beslist bij de bovenste vijf moeten 2

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2