GROETEN RONDOM DE BAL ONS EERSTE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 60e jaargang verschijnt wekelijks Secretariaat: J.L Bonnet Nedersticht 65 1083 VN Amsterdam Tel.: 42 19 15 6 februari 1980 nr 5 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Henk Kappelhoff, op rondreis over onze aardbol, stuurde een kaart uit Rio de Janeiro, tekst: Beste Karei, Via jou een hartelijke groet aan en de allerbeste wensen voor alle AFC-ers, alsmede veel succes voor alle elftallen. De 18de heb ik van uur tot uur meegeleefd! Tot eind maart Henk Kappelhoff Stootkracht Een tweetal AFC-ers is bezig te biljarten; het bekende 10 over rood. Dat betekent dat je eerst de rooie bal geraakt moet hebben, alvorens tot een karambool te komen. Sta je op negen en je mist de rode, dan ben je alles kwijt en kan je opnieuw beginnen. Dat passeert de een tot twee keer toe: Zijn humeur is nauwelijks aangetast want de te genstander staat op 6 en kan nog gemakkelijk ingelopen worden. Toch wat gebeurt? De ander komt op 9 via aller lei klosballen en besluit zijn reeks met een opportunistiese knalharde 6-bander, die op het allerlaatste moment tot karambool promoveert. 'Zo' zegt ie, dat noem ik nog es biljarten' en grinnikend noteert hij de stand. 'Ik had je wel ingehaald', moppert de ander, 'maar tegen zoveel massel kan ik niet op'. 'Niks massel, het gaat om de stootkracht. Jouw aanloop is te lang, je hebt geen kracht meer over!' Dialoog Stem, onder de douche: 'Ga jij nog naar Moskou dit jaar?' Tweede stem, een hok verder, eveneens onder de douche: 'Meedoen of kijken?' Eerste stem: 'Laten we het maar op kijken houden'. Tweede stem: 'Van Carter mag het niet, dat weet je'. Eerste stem: 'Van wie zeg je?' Tweede stem:'CARTER, de aanvoerder van de Verenigde Staten'. Eerste stem: 'Oh,die maar dat geldt toch niet voor ons'. Tweede stem: 'Nederland is toch lid van de NATO' Eerste stem: 'Dat gedonder heb je elke vier jaar, wie praat er nu nog over Argentinië'. Tweede stem: 'Misschien Bram en Freek'. Eerste stem: 'Neerlands Hoop, die hebben zichzelf opgehe ven'. Tweede stem: 'Alles gaat voorbij, over 4 jaar is men ook Moskou vergeten'. Eerste stem: 'Zeg dat wel makker'. Door vergeetachtigheid van uw redakteur (na je 18e schijnt je geheugen af te nemen) beleeft u deze week een uniek verschijnsel in de sportjournalistiek: 1 wedstrijd wordt 2 x verslagen. Hoe komt dat? Eerder, nog voor de winterstop, had hij Dick Moesbergen aangezocht VUC - AFC te verslaan. Deze wedstrijd, op 9 de cember, werd door wateroverlast geannuleerd. Daarna werd er (officieel) geen bal aangeraakt tot afgelopen zondag, 's Avonds belde Dick: "Waar en hoe kan ik mijn verslag kwijt?". De redakteur verstijde. Immers, vijf minuten eerder had hij Rolf Leeser naar de deur begeleid, die hem (desge vraagd) zijn visie van de wedstrijd op dikteersnelheid had voorgelezen. De feestelijke gebeurtenissen in de achter ons liggende pe riode (geen excuus!) moeten de oorzaak zijn van deze re- daktionele misstap.

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 1