ONS ZEVENDEDAMESJAARDINER RONDOM DE BAL Zeven en zeventig opgetogen, feestelijk geklede AFC-vrou- wen spoedden zich hoe dan ook naar het ons vertrouw de Dirck Dircks/Bosrand restaurant. "En dan denk je tóch nog even aan ons Éérste zingt het dan door je hoofd. Werden ieder verwelkomd met een beeldige orchidée van fam. Boogaard - waar vind je zo'n begroeting? De obers stonden in blijde verwachting beneden aan de bar - ze vin den het prachtig om mee te maken - zoiets als "De Oorver dovende" van Schubert Boven: de feestelijk getooide tafels met de vele geschenken en de stralende 7 puntige ster met een "7" erin en onze namen op het menu beeldschoon getekend door de - alweer - jarige Lex. En het begon. Loes Stallmann leidde de "Oorverdovende" op voorbeeldige wijze - ach, het ging zo fijn en gesmeerd. Het is moeilijk om alles te beschrijven: We waren zo blij, elkaar te zien - toch helaas afwezigen - groeten, telegrammen en telefoons lieten blijken dat zij in gedachten erbij waren. Nel Sabelson en Miepsie moeten wij missen. Maar velen willen wij gezond en wel terugzien: Puck - Tilly - Kinnie - de mooie Loesje - Mieke - Tonny - Mirjam - Letje - Rietje Hannema - en hè waar is toch onze mooie Yonina? Zeker bij de Heren? Wij hebben ook een heel internationaal cabaret: Nita Bergisch, Jacqueline van Haren, Mirjam Kyl - Zairi. Deze laatste zong hartver- overende liedjes over Israël. Wat een knappe stunt van AFC-er Kyl, om haar van de Internationale Sterrenhemel te plukken en voor ons hier te houden - Volgende keer wil kruliebol Ober Wisman met haar meezingen - hij was nu al in vervoering. Echt, de pret was te veel om op te noemen, Henny Somers - die schat - aan de piano en Nita zong een liedje van Tom op de wijs van Music - Music, waarvan hier één couplet: (het ging over een Dame van het Comité, die nogal eens vrolijk rondhuppelt) Er is hier - ik zei het reeds ook een Dame uit de States en zij is een Lid van de Commissie - missie - missie. Zij vindt Holland very fine, daarom trouwde ze Van Rijn Wilde blijven en hij gaf permissie - missie - missie. Football? We don't say Football! Sóccer heet dat in de Ladies doen daar niet aan meeUSA She feels happy with the Dutch does not see her husband much Zoekt zij hem? op AFC daar - issie - issie - issie Natuurlijk kwam er nog véél meer - Nita kon Jacqueline ook fantastisch imiteren Kan niet iedereen een pluimpje geven, dan zou ik moeten zetten: Jettie Roedema kijkt altijd zo lief - en dénkt daarbij en als ik dan een groots, blond maar kunstig in elkaar gedraaid kapsel zie (als ik zo rondwandel) dan móet ik in dat gezel lige haar grijpen en vragen, wat daar voor 'n smoeltje achter zit? Een lief lachend gezicht, waarvan ik tóch misschien niet kan onthouden, dat ze Henny Duyndam heet Er is niet eens genoeg tijd, om met iedereen te praten, van daar dat we het zo vlug en veel doen, dat er werkelijk een "oorverdovende" ontstaat. Verder: dat er achter de schermen heel hard wordt gewerkt - en dat al sinds jaren - dat kunnen wij profiteurs van het Damesdiner ons niet zo goed realiseren, wij zijn maar gewoon blij met alles. Maar Jannie Rimini en Marijke Rooze werden dit jaar zéér terecht met de Nobel-prijs onderschei den. Proficiat en bedankt! Helaas trekt Marijke zich terug en hoeveel het ons spijt, we moeten dat eerbiedigen. Dan dwalen mijn gedachten weer naar de oude mevrouw Melchers - zij heeft nog veel pijn van haar gebroken schou der, ze is nu 92 jaar èn ze haakt nog altijd die schat tige eretekenen voor ons, die aan de uitreikingen zo'n bij zonder cachet verlenen. Ooooh, wat was die Ossehaas lekker - in geen jaren zo ge proefd! En de rest was ook te goed. "In de Sadow of your (AFC) Smile" leven wij - heb ik' vroeger al eens geschreven en ik voel me daar nog steeds wél bij. Toch stuurden wij twee "Aangetrouwdes" naar het Herendiner, orn ze te feliciteren met een leuk tegel- tableautje voor AFC's 85ste verjaardag. De Heren van hun kant lieten zich niet onbetuigd: een kist vol bééldig verpakte verrassingen De rest zullen we mondeling vertellen - onder de opgesto ken regen- en zonneschermen - die wij ieder kregen - van Guus Drager - en hij is nog niet eens een geboren AFC-er - want mijn Karei heeft nog tegen hem gespeeld, bij de Ajax-Veteranen? Allen hardstikke bedankt - het was FIJN! EEN AANGETROUWDE Die mooie bal Dat de platenmakers geen ho ge dunk hebben van de ge middelde intelligentie van de Nederlandse bevolking, heb ben ze in de achter ons lig gende jaren vrij duidelijk kun nen aantonen. De meezinger: 'Nederland heeft die mooie bal, die mooie bal van goud' tart elke beschrijving. Met het trekpoppetje Van Duin voorop gaan Neerlands beste voet ballers in de polonaise, kennelijk tot aanjaging van natio nale gevoelens voor de komende EK wedstrijden in Italië en uiteraard ter vulling van eigen zakken. Wanneer je die droeve vertoning aanziet, mag je hartgrondig blij zijn met je amateurstatus. Gerechtigheid De clubavond van twee weken geleden kreeg een onver wacht staartje. Om tien over één ging de deur open en de gerechtelijke macht presenteerde zich in vol ornaat: een hoofdagent, gesekondeerd door twee forse assistenten. 'U bent in overtreding' sprak de hoofdagent. 'U had al tien minuten dicht moeten zijn'. Elke horecaffer is op de hoogte van de sluitingswet. leder kent de konsekwenties, toch jongleert men graag in de marge. In deze zin werd het drie tal toegesproken door de toen nog aanwezigen, waaronder Karei Baarschers. De hoofdagent was echter onverbiddelijk: 'OGENBLIKKELIJK SLUITENik ben thans de baas!', waarna hij met zijn twee helpers het clubhuis ver liet. Gedwee volgde men het bevel op, ook Karei Baarschers. Op weg naar huis, bij de Berlageburg, zat een politie-auto tegen een boom. Karei stopte en tot zijn grote verwonde- lees verder op pagina 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2