BINGO-BEGUNSTIGERS WEDSTRIJDBAL Th. Wij moesten zonder hem en gingen maar weer voort Ons rythme bleef er in. Het bleek niet erg gestoord. Wat nederlagen nog; en af en toe wat stuntjes. Met wisselend sukses; zó sprokkelden we puntjes. P. En op een dag in mei zou EDO ons wel worgen, maar 0-2 was voor óns: wij waren uit de zorgen. Het degradatielot was llpendam beschoren, mét DHS erbij. Niets kon ons meer verstoren! Th. Wij waren opgelucht, dat moet ik wel beamen, dat wij er achteraf zo redelijk af kwamen. P. Nou weer wat anders, Tom. Van voetbal nu genoeg. Nu van de leden zelf; of is dat nog te vroeg? Th. 85 jaar werd - kort geleden nog - ons Jaapje a Cohen! En daarbij bleef het niet, want met zijn bruid van goud, zijn Tonny, was hij ook al vijftig jaar getrouwd! P. Wat zeg je nou,-mijn Tom? Wat klinkt er in mijn oor? Een echt van vijftig jaar, komt die hier nog wel voor? Die echtelieden staan elkander dan wel zéér na. Dan gaan de jaren snel Xh. Ja. als de wiedeweerga Er loopt hier nog een vriend en dat is licht gezegd, ook vijftig jaar getrouwd; Gerard van Nigtevegt! P. Ja, klapt u daar maar voor, die Gerard is een heer, die nog geslagen werd Xh. Wacht nou, ik heb nog meer! P. Die nog geslagen werd Xh. De vonken vlogen rond P. Na tweeëndertig jaar Xh. tot Ridder van de Bond! P. We delen verder uit wat sterren met een balk. Zeventig jaar werd Quint, alsmede Van der Valk! Th. Met vijfenzestig jaar komt er een hele rij. We noemen dan Ton Glas, met Plantinga er bij. Gijs Nijman, Ab de Jong en ene J.F. Bakker. Zij bleven eveneens de hele avond wakker. P. En in die rij past ook, tot ons vermaak en lering, de nestor van de ploeg: de grootvader Ad Gehring! Th. Terug naar voetbal weer. Het tweede deed zijn best. Die jongens speelden goed, ze wonnen als de pest. Ze kwamen bovenaan, met Ajax III, één ruk! In de beslissingsstrijd nam II dat derde tuk. Het werd zowaar 0-5. En daarna veel gezoen. Reserve eerste klas: ons tweede kampioen! P. Het derde, ook niet mis, bleef helemaal niet achter en vierde ook al feest hier boven bij de pachter. Th. Bij ADO II de winst, met 0-1 gauw gezien. Een nieuwe kampioen! Promotie bovendien! P. Ook wel de moeite waard - en zeker niet het zachtste - dat was het voetbalspel van jongens uit ons achtste. Th. Real Sranang kreeg klop, met 5-1 onverveerd; het achtste kampioen! Hetzij gememoreerd. P. Heel snel gekozen was - 't is jaarlijks weer de clou - de speler van het jaar: de jonge Niek Leloux! Th. Ernst Seunke vierde feest: driehonderd maal in één! Nog altijd onvervaard, passeren doet er geen! P. Er zijn nog namen dan van kerels uit één stuk, die wensen wij beslist een jaar of wat geluk. Th. Wij noemen Aland hier, Oost-lndië, Van Trigt; ook Knopper en Van Nek. Op Jacob heeft u zicht P. Met eerbied zeggen wij: 5 makkers met veel pit en liefde voor de club: al zestig jaren lid! T'i. Zo'n liefde voor de club, die is er toch nog veel. Maar 'k wil er even uit; ik heb een droge keel. P. Je hebt nog niets verteld van al je oude vrindjes, met gouden ballen en met speltjes én met lintjes. Vertel me eens precies hoe men zich wel gedroeg daar op die reünie, die van de Zilv'ren Ploeg. Th. Voortreffelijk Pieternel. Die werd weer knap geleid. Door Dio Hermens nu. Heel nuchter zogezeid. P. Door Dio Hermens, Tom? Is die dan zoveel taaier dan die van vorig jaar? Je weet wel, Arie Waayer? Th. Nee, Arie trad terug; had eerder al gezegd: Ik stop er maar eens mee, ik heb dat ei gelegd. P. Toch heb ik aan de bar hier onlangs nog vernomen, dat hij op dat ainer nog héél mooi heeft staan bomen. Th. Wij zongen Arie toe en doen dat hier maar weer. Het Zilv.ren Ploegenlied, tot Arie Waayers eer. P. Zeg, weet je wat ik denk? Wij zijn nog wat vergeten. Dat kan toch zo maar niet? Dat knaagt aan mijn geweten. Er liepen leden rond, die zich manifesteerden. Zij speelden voor de Bond omdat ze wat presteerden. Th. Ik noem ze allen op. Ze staan hier op een rijtje. Het zijn er tien totaal; dat noem ik een zacht eitje. Hier, Henny Kottmann al. Wat lees ik? Jezus Mina! Die speelde voor de Bond een keer tegen Jong China! P. Simon Cohen kwam uit in Mexico, de stad; met het studententeam. Zo zie je nog eens wat. Th. In onze jongste jeugd liep menig goed kracht. Bij dertien/veertien jaar: Hiensch, Peeper, van der Jagt. Dan lees ik Veenhuis nog; en ook die jongen Gudde. Daar blijft het verder bij. De rest was zeker knudde P. Bij veertien/zeventien ook menig goede trapper. Hier: Stefels, Sulster en nog ene Ketellapper. Th. Hetveteranenteam ging naar KHFC, dat 100 jaar bestond. Daér deden wij aan mee! Proficiat, geluk; de oudste club in 't land. De club van Pim Muiier, die drukken wij de hand! P. Maar dat voorbije jaar was toch niet louter vreugd? Er was ook zorg en leed, dat mij nog altijd heugt. Th. Ons AFC is groot; gebeuren kan er veel. En sommigen van ons, die krijgen wel hun deel P. 't Is goed, dat wij ook daar eens even stil bij staan. Reik, wie dat nodig heeft, een handvol vriendschap aan. Th. 't Is allemaal gezegd; we zijn weer aan het end. Maar eerst de wensen nog; dat bent u zo gewend. P. De ereleden wensen wij gezondheid voor het leven. Dat zij nog menig, menig jaar, hun wijsheid mogen geven. Th. Bestuur, commissies, spelers ook; en nog wat lieve mensen; u weet wel wat ik zeggen wil: de allerbeste wensen! Samen En alle leden met elkaar: Veel heil en zegen in het nieuwe jaar! Onderstaand de namen van hen, die de traditionele bingo-avond mogelijk maken. De redaktie is zich er van bewust dat het publiceren van deze namen een inbreuk is op de anonimiteit, die zij zichzelf hebben opgelegd. Eén keertje mag deze wel eens opgeheven worden, zonder hen zou dit jaarlijkse feest niet moge lijk zijn: Rein Akkerman Tjeerd Jung Fam. v. Broekhuizen Theo Kinsbergen Hans Brouwer Marcel en Paul Koster Karei Baarschers Nico Leloux Wim Bronwasser Hans Loonstijn Fam. Brand Laurence Laarhoven Cees den Braven Hansen Betty Mulder Fam. Doesburg Bas Parson Hans Dukker Doby Polak Rob Dukker Fred van Soomeren Rob Du is Gerard Trebert Jan en Frans van Dijk Fam. v. Teunenbroek Ton Dissel koen Adé Kleyn Kees Gehring Fa. Taams Sal en Jack van Gelder Arthur Reddering Edwin Geluk Jaap Willemse Arie Hommel Fam. Hans de Wijs Ed en Hans Honsdrecht Frank en Martin John Jansen De wedstrijdbal AFC-DHC is aangeboden door ons lid van verdienste Willy Brusse. NAMENS AFC HEEL HARTELIJK DANK. 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3