BRIDGE DANK DE GROETEN UIT THAILAND elke zondag trekking Een bericht ontvangen van Dr J. Engel hard. Deze deelt ons mede dat Thomas Tacke - old soldiers never die - is opge nomen in het ziekenhuis ZONNE STRAAL, Hilversum (kamer 407, bezoek uren dagelijks van 13.30 tot 14.30 uur). Thomas was ons kanon in de twintiger jaren. Hij is de enige AFC-er die ooit een lat door midden heeft geschoten (zo wil de legende). Old Thomas heeft heupletsel, wie in de buurt is, wipt even aan! Een bos ruikers gaat deze week naar onze Bundesliga- scheidsrechter Peter Jager. Achtereenvolgens floot hij 's ochtends de B-Junioren, grensrechterde hij van 12 tot 2 bij het tweede in de Meer (Ajax) om dan peilsnel terug te keren naar de Boelelaan, om het 14e te leiden. Later verklaarde hij bij zijn wel verdiende biertje aan de tap wel een beetje moe te zijn, maar niettemin uitziet naar de dag waarop hij twee wedstrijden tegelijk kan fluiten. Het door hen georganiseerde jaarfeest deed niet onder voor dat van het vorig jaar. ledereen vraagt zich nu af: hoe zal het 10-jarig bestaan ge- vier moeten worden! De drukbezochte 3e avond bracht veel speelplezier met heftige strijd tijdens de 28 spellen. Opvallend sterk was het pas gevormde paar Licht-de Roo, die hoog scoorden. De uitslag was voor wat de twee hoogste plaatsen betreft als volgt: Groep 1, (paar 1 t/m 8) 1e Martens - Martens 64,80% 2e Licht - de Roo 56,55% Groep 2, (paar 9 t/m 16) 1e Veer - Busquet 61,90% 2e Jochems - Hermens 61,31 Een speciale Kerstdrive wordt gehouden op donderdag 13 december a.s. De op het laatste moment binnen-stui- vende mensen worden nogmaals verzocht óók uiterlijk kwart vóór acht ter plekke te zijn. Jan Pelsma Een inzending van mevrouw S.v.G. te A.: Een AFC-er, rond achttien jaren was gek op een meisje met blonde haren van z'n vader leende hij één kolom die explodeerde als een bom nu speelt hij in het eerste en zijn meisje begeert hem ten zeerste. Met deze inzending zit u beslist bij de top-tien, mevr. v.G. Bravo! Wie volgt? Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gaal Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Het bestuur van AFC wenst hierbij haar dank te betuigen aan het Jaarkomite van de AMSTERDAMSE TENNISCLUB, de heren Arthur Reddering en Henk Steinvoorte, voor het onbeschadigd terugbrengen van een flink gedeelte van het ledenbestand. - Bangkok, 26 november 1979 Korat is een stad op ongeveer 150 km Oost van Bangkok. Een rommelig geval, waar niets te beleven valt, op één ding na: Thais boksen. Stel u voor: een nogal krikkemikkig bouwwerk aan de rand van de stad, 't midden houdend tussen een circustent en een uit z'n krachten gegroeide schuur. Binnen: de ring met daarom heen luid van hun aanwezigheid blijk gevende Thais, die met een kleine 3000 man dicht opeengepakt op houten, tribunes zitten, resp. staan. Plus een kleine met prikkel draad omgeven tribune waar ook toeschouwers zitten, mogelijkerwijs zondaars, die bij een vorige gelegenheid toestanden hadden veroorzaakt. Luid gejuich: daar komen de boksers de ring binnen. Zij beginnen in de vier hoeken hun lot aan Boedha aan te be velen. Vervolgens knielen zij broederlijk naast elkaar met devote gezichtjes, opnieuw Boedha beleefd aanbevelend hun strijd te zegenen. Zij verrijzen en begeven zich naar hun hoek. Op een gedeukte bel wordt een doffe slag gege ven. Helpers weg, eerste ronde. Het geluid is nu oorver dovend, bookmakers pogen zich verstaanbaar te maken, drie muziekanten produceren helse muziek, alles tiert, roept, schreeuwt. De boksers slaan, schoppen en rammen elkaar dat het een boze lust is. Alles mag namelijk en de scheidsrechter grijpt pas in als de sportvrienden elkaar hecht omklemmend, uit de ring dreigen te lazeren. Het mikken op de edele delen wordt door het publiek juichend begroet, met name als het raak is. Ze moeten er eelt op hebben, want ze geven krimp, schimp noch scheut. Bel, einde eerste ronde. Het gevecht duurt 5 ronden en dan komen de volgende strijders. Als vrienden scheiden ze, be zorgd informerend naar het berokkende leed. Een boeiend zij het lawaaiig avondvullend programma van en vóór Thais. Als u ooit in Bangkok komt, ga dan niet naar het voor toe- 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3