BAR TALK TERUG VAN WEGGEWEEST 4. Droog je na het douchen goed af en loop niet meteen, na je aangekleed te hebben, naar buiten. Dit voorkomt het oplopen van een kou! Enkele algemene tips: 1. Geen volle maag bij training of wedstrijd! 2. Geen koolzuurhoudende dranken vóór of tijdens de wed- tri jd. 3. Drink in de rust lauwwarme thee. 4. Bij een blessure nooit iets gebruiken dat warmte geeft de eerste 48 uur dient uitsluitend en alleen aan koeling gedacht te worden. Ik hoop van harte dat u deze raadgevingen ter harte zult nemen, zodat u ongeschonden de eindstreep haalt. Het is niet alleen uw belang maar ook het onze. Indien men nog meer informatie wenst, dan ben ik gaarne bereid deze te verstrekken in de nieuwe rubriek VERZOR GING IN DE SPORT. Uw verzorger. Ko Grosze Nipper Betaalde Amateur Bij een vorige gelegenheid vertelde ik u van het intervieuw, dat Mevrouw Groot had met haar clubgenoot Ad van de Geest. W> Naar aanleiding van dat verslagje in de De I ClubGong heeft er, zo lees ik opnieuw in het clubhuis van DCG, een vraaggesprek met Van de Geest plaatsgevonden voor Ra- I dio Stad. Ik neem aan op zondag 11 novem- ber. Op een vraag van Radio Stad naar de betaalde amateurtijd van Van de Geest herstelt deze zijn eerder gedane uitlatin gen en merkt op, dat hij alleen bij DJK betaling heeft ont vangen. Hoe dat in zijn werk ging is van minder belang voor ons. Hoogstens wellicht voor de Voetbalbond. Voor ons is op merkenswaardig, dat de Heer van de Geest in eerste instan tie zo klakkeloos een viertal namen van voetbalclubs op tafel gooide. Zilveren Ploeg Toen redacteur Charlie een poosje geleden deze bijeen komst aankondigde meende hij, dat er wel weer gespro ken zou worden over die corner in 1954, die er zo smette loos werd ingekopt. Mijn vrouw vroeg mij: Gaat dat nou echt nog zo? Nee hoor" was mijn antwoord, "zo verstandig zijn we nou wel ook weer". Maar tot mijn stomme verbazing heb ik men het er toch weer over horen hebben. Aan de Bar na pakweg anderhalf uur. Een sfeerschets valt eigenlijk niet te geven en is wellicht ook overbodig. Want of u kent één van die zes en tachtig oude makkers die aanzaten of u blijft zo lang lid, dat u van daag of morgen vanzelf tot deze Zilveren Ploeg gaat beho ren. Vier sprekers hebben ons op de hoogte gehouden van de gang van zaken. Dio Hermens over de Zilveren Ploeg, Jan van Dijk omtrent AFC en Arie Waayer, die het nog steeds niet laten kan, over de Zilveren Ploeg, het leven in het algemeen en de poëtische kanten van beiden. Later op de avond heeft Ben Bonkink nog het woord ge voerd, nadat hij volgens hem niet zo best was gevoerd. Enfin, we weten alles weer. Zo ook de novicen Joop van der Hoogen, Hans de Bie en Rob Domhof, die overigens niet aanwezig kon zijn. Maar hoe komt Joop van der Hoo gen eigenlijk in dit gezelschap? Hij staat toch al in het Gou den Boek als adspirant. Sinterklaas Men zou menen, dat de verjaardag van deze Heilige geen invloed meer zou uitoefenen op het gedrag van onze, voor het merendeel al enkele jaren volwassen, senioren. Dat had u gedacht. Fred Laarhoven had kennelijk op de avond van de vier en twintigste bij alle c.v.-radiatoren zijn schoenen gezet. Zon dagochtend moest hij al vroeg uit de veren om tijdig van AFC naar de Zwaluwen te kunnen afreizen. In de haast, en mede omdat hij zijn vrouw niet wilde wek ken, kon hij een volledig paar niet meer ontdekken. Zodoende verscheen hij met aan de ene voet een zwarte en aan de andere een bruine laars. Of er eigenlijk wat in heeft gezeten, is mij onbekend. Dertiende Iemand drukte mij verleden week een vrijkaartje voor het dertiende in de hand. En hoewel deze makkers op een vroeg uur optraden ben ik toch even wezen kijken om zo doende zijdelings even te kunnen meedelen in de vreugde van onze C1, die met 1 - 1 de AJAX C1 wist te bedwingen. Het eerste verliespunt voor de roodwitten. Maar terug naar 13- Wie mocht denken, dat je daar kalm en gemakkelijk naar een wedstrijdje kan komen kijken heeft het mis. Ik sta achter ons doel en het eerste wat scheidsrechter Kaiser me vraagt is of ik de wedstrijdballen even wil keuren. Goed, ik zoek een mooie uit en het spel gaat verder. Voorts deelt keeper Van Dijken mij, in de stille uurtjes, terloops mee, dat het hem in Wijk aan Zee redelijk voor de wind gaat in het Horecawezen. Onze makkers versloegen een der elftallen van Voorland met 2 - 1maar wel erg moeizaam. Mijn verbazing werd gewekt door het grote aantal vooral vrouwelijke supporters op dit onchristelijke uur. Toegege ven er loopt spul in de wie, waarvan men vroeger om rauw in te bijten zou zeggen. Gezien de leeftijd lijkt het mij toch aan te bevelen om er even de kook over te laten gaan. Jan Tjalling M'n blik trekt direct naar de stapel post en papier, die op afdoening wacht - ik grijp meteen naar het stralende rood van onze Schakel. Maar het nietje zegt: éérst binnenkomen en wat uitpakken Als ik later het nietje weg-wurm (met m'n briefopener. Zus Suyver!) vlieg ik gauw door de pagina's - ben steeds blij met de fantastisch goede foto's. Vertederend de voetballende

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3