ONS EERSTE OPGELOST Aalsmeer - A FC 0 - 2 Met het ontbreken van Kees Gehring op rechts sloeg ons eerste elftal duidelijk door naar "links". De insider weet, dat ondergetekende hier geen politieke diskussie wil uitlokken, echter uitsluitend doelt op onze linksbenige talenten Henk Bijlsma, Henny Kottmann en Simon Cohen en onze rechtsbenige vedetten John Acker- man, Benno Leeser en Jos van Dijk, die zonder uitzondering het grote "gat" op rechts het grootste deel van de wedstrijd onbespeelbaar lieten. Het leek er op dat Kees uit Hong Kong een telex had ge stuurd: "jongens, dat stuk op rechts is van mij". Gelukkig liep er in onze; dit seizoen voortreffelijk operen- de achterhoede (André Wijnand - Ernst Seunke - Bas Rachman - Eddy Meyer - John Parsser), een man die dit enorme gat na 10 minuten wilde opvullen. Die man was Eddy Meyer. Met een rush welke deed denken aan de 100 meter van Jesse Owens in 1936, speelde Eddy alle Aalsmeerse achtervolgers vokomen "los" en gaf een strakke en lage voorzet aan onze specialist Henk Bijlsma" 0-1. Ondergetekende stond achter het doel van Aalsmeer en al dus voldoende dichtbij om de gelaatstrekken van Henk te registreren op het moment van scoren: "ik kan het nog". En dat hij het nog kan bewees hij een klein half uur later na wat wij willen noemen: "wilskrachtig doorzetten": 0-2. Dat de rust bij een voetbalwedstrijd meer betekent dan even uitblazen en draaien, werd ons onmiddellijk duidelijk. Het spelbeeld na rust veranderde zichtbaar en dat doet ver moeden dat er enkele harde woorden in de kleedkamer van Aalsmeer waren gevallen. En dat lijkt ons begrijpelijk, aangezien onze middenvelders de heren uit mijn woonplaats alle kanten opstuurden. De aanwezige AFC-ers en wellicht ook enkele spelers hebben de rust voornamelijk benut met het dagdromen over uitslagen welke in de buurt van de 4 a 5 tegen nul lagen. Het pakte anders uit. Aalsmeer bracht enkele wijzigingen aan in het team en wij speelden duidelijk minder goed. Onze tweede helft zou men kunnen kenschet sen als: mat. We speelden wel zéér behoudend, bleven het rechter gedeel te van het veld verwaarlozen en kropen eigenlijk in onze schulp. In voetbaltermen zou men kunnen zeggen: de mid denvelders kropen tussen onze eigen verdedigers en daar door kwamen onze twee spitsen Henk en Simon min of meer stroomloos voorin te hangen. Onze verdediging hield het hoofd echter koel en de gevrees de tegentreffer bleef daardoor uit. Met André aan het hoofd werden enkele schoonheidsfoutjes, waaronder een van hem zelf, bijzonder effektief opgelost. Het laatste kwartier was echter weer volledig voor AFC en vermeldenswaard is zeker een wervelende aktie van Simon Cohen, welke zeker beter lot had verdiend, een uitstekende trekbal van Benno en een ongelukkige sliding van Eddy, waardoor hij helaas in de boeken kwam. Al met al gaat onze waardering dit seizoen in het bijzonder uit naar onze keeper, de middel ste twee achterin en de twee praktisch foutloos spelende backs. Kortom sinds jaren zit het bij AFC lekker dicht. Tot slot een enkel woord aan het adres van de grote afwezige: Edwin Geluk. Deze trouwe AFC-er is al weer aan het werk en traint ook al weer. Edwin bekijk het rustig, forceer het niet en veel sukses met je come-back tussen de lijnen. Rob Duis STANDEN Hoofdklasse A RVC Elinkwijk Xerxes CVV AFC Neptunus EDO VUC UVS DHC Aalsmeer Hilversum Blauw Wit DWV 10 10 10 10 10 10 9 10 10 10 9 10 9 9 6 6 5 5 5 3 3 3 2 2 3 2 1 1 4 2 3 3 3 5 4 3 4 3 0 2 3 3 0 2 2 2 2 2 2 4 4 5 6 6 5 5 16 16- 6 14 13- 6 13 20-13 13 20-14 11- 9 15-12 10 13-13 9 11-13 8-12 9-14 12-20 8-17 8-11 9-13 13 11 8 7 6 6 5 5 Op 6 november werd het gezin van onze rechterspits Kees Gehring verblijd met de 1 geboorte van een zoon: Bob! Moeder en kind verkeren in een optimale konditie, de vader ietsje minder. Een week eerder liet Kees een 3-tje aan reiken bij zijn zwager Hans Slaap, t.g.v. de geboorte van diens zoon Frank. De bal hangt boven de wieg, keurig in een netje. Wat krijgt kleine Bob van Hans? Juist, een tennisbal. Over de hoofden van het (pasgeboren) nageslacht heen ontmoeten beide clubs elkaar: AFC en ATC Kees en Sylvia, Hans en Conny: zolang we jullie in de gele deren hebben is het voortbestaan van beide verenigingen gegarandeerd. Namens geheel AFC van harte gelukgewenst Het raadsel (althans voor de redaktie) van de verjaardags foto in SCHAKEL 33 van 31 oktober j.l. is opgelost. Na het uitkomen van ons laatste clubblad, houdende de bede om bijstand, belde achtereenvolgens: Piet Worms, eveneens een vermaard AFC-historicus. Deze foto werd genomen tijdens het oudejaarsfeest, de nacht van 17 op 18 januari 1935. Onze vereniging werd toen 40 jaarPiet herkende de volgende gezichten: Dick Bessem, Fred Sabelson, Gerard Struys, Wil v.d. Brink Willy Brusse, de heren Bos en Galavazi. Even later belde Willy Brusse om deze uitspraak te beves tigen. Hij was zelf aanwezig, veel moeite met de oplossing moet hij niet gehad hebben. Het feest werd gehouden in café 'Royal', Koninginneweg, hoek Saxen Weimarlaan. Nog diezelfde avond liet ook onze donateur Chris Thomasse (78) zijn licht schijnen op de nogal donker gehouden foto. Via de Goudse pijpen, die gerookt werden in de twintiger jaren, kwam hij uit op 1925, tien jaar eerder dan de kor- rekte datum. Chris en de redakteur kwamen tot de slot som, dat dit gebruik nogmaals bewees dat gevoelens van nostalgie niet van vandaag de dag zijn. De volgende dag onderstreepte Piet Burger, aan de hand van 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2