Bericht uit Meerbusch "Vroeger heette het Buederich", schrijft Ad van Dijk ons. "Nu zijn het vijf gemeenten bij elkaar onder de naam Meer busch. Mij een zorg. De hoofdzaak is, dat de post er aankomt. En dat is het geval. Zo bereikt mij De Schakel iedere maand. Alhoewel die nog steeds geadresseerd is op Holderlingstrasze 17, in plaats van op Mauritiusstrasze 37, waar Ulla, ik en Olivier alweer bijna een jaar wonen". Van Meerbusch zelf komen wij niet meer te weten, want Ad stapt onmiddelijk over naar België en Nederland. "Onlangs was ik bij Anderlecht - Dundee United, waar ik die avond zeker niet de enige Nederlander was. Naast aanvoerder Rensenbrink huppelden er ten minse nog drie andere landgenoten in de gezellige 35.000 man kuip. De gezelligheid kwam vooral van de aanwezige Vlamingen. Bankspelers, die in moesten komen "liepen zich niet warm", maar "warmden zich op". Tot zeven minuten voor tijd zat Anderlecht met 1-0 in de volgende ronde. Toen gebeurde op zijn Vlaams het volgende: "De Schotse linksbuiten glisseerde voorbij aan twee mannen van Anderlecht, serveerde dan prachtig op zijn middenvoor die onhoudbaar kon netten". Ad vervolgt zijn verhaal met de mededeling, dat hij - als altijd in "een rush" - in augustus nog even in Amsterdam was. "Op AFC was nagenoeg niemand. Toch kon ik mijn contributie kwijt dank zij onze restaurateurs. Martin incasseerde de cheque en Frank overhandigde mij een drinkglas. Natuurlijk wilde Ullie weten hoe ik aan dat mooie AFC-glas was gekomen. Heel eenvoudig, zei ik. Vanmiddag op AFC mijn contributie betaald aan de restaurateur. Waarop Ullie, nog steeds met het glas in haar hand, vond, dat die man best penningmeester van AFC kon worden". (Pickelaar: Otto en Marcel, maak eens kennis met Ulla). En Ad besluit zijn brief als volgt: "De Zilveren Ploeg zit er dit jaar voor mij weer niet in. Ik vertrek eind oktober via Saoedi-Arabië naar Singapore. Van daar via Bangkok en New Delhi weer naar honk. Laat het adres van George Wijnand even weten! (Pickelaar: Sukhumvit 71, 57 SOI Phattanawet, Bangkok, Thailand). En laat Dio Hermens weten, dat ik niet op zijn ploegdiner kan komen (Pickelaar: bij deze). Misschien haal ik het jaardiner. Hartelijke groeten aan alle makkers"! Wederkerig groet Pickelaar Ad (en Ulla en Olivier), mede namens u; onder dankzegging voor zijn bijdrage. En wij zeggen maar weer: "Dit is de Schakel die komt binden de oude club aan d'oude vrinden". Ern(e)st Zondagmiddag 21 oktober, half drie, vóór de aanvang van AFC - Blauw Wit. Een voor ons doen goed bezet huis kijkt naar een AFC-onder-onsje in de middencirkel. Elftalcommissie erbij, de voorzitter ook, afijn u kent dat wel. Bloemen worden aangedragen en weer afgevoerd via een wisselspeler. Een mystiek ritueel, dat zich onttrekt aan het begrip van de toeschouwers rondom het veld. Wat was er aan de hand? Wij informeerden achteraf voor u: Ernst Seunke speelde zijn 300-ste wedstrijd voor AFC I Maar wij wisten het niet en konden het ook niet weten, want de speaker zweeg (wij hebben die installatie toch niet alleen voor de reclameboodschappen?) en Ernst kwam daardoor tekort. Mét Oscar Wilde zijn wij overtuigd van 'the importance of being Ernest', zodat wij nog even op die huldiging terug komen. Het is het één of het ander. Of je houdt zoiets onder intimici in kleedkamer of clubhuis, of je huldigt op het veld (waar de prestatie werd geleverd) en gunt de jubilaris zijn applaus. Uw pickelaar, jaren her door een merkwaardige speling van het lot éénmaal uitkomend in een (lager) KNVB-elftal, kijkt op tegen een vaste plaats in het eerste elftal van zijn club. En daarin een serie van 300 acht hij welhaast een buitennatuurlijke prestatie. Vandaar alsnog die aandacht hier en dat (papieren) applaus. Proficiat Ernst Matig Dokter Wout Posthuma was eens onze leidsman in de vaderlandse honkbalbond. Een leidsman naar ons hart uit een - helaas - voorbije periode. Zonder Prinzipienreiterei leidde hij destijds de bondsvergaderingen met vaderlijke hand. "Willen jullie dat anders? Nou, dan doen we dat toch! Wij zitten hier alleen maar om te doen wat jullie willen" 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3