MIXED PICKLES Ingelegd door Pim Adriaansz Stem vanonder het bord: 'Zo zie je maar, je bent nooit te oud om je eigen stadion te leren kennen'. T rouwhartig Even verderop koestert Frans van Dijk (oudere broer van voorzitter Jan) zich eveneens in de gulle warmte van het herfstzonnejte. Frans, eens een vuurvaste middenvelder, zit of staat (al naar gelang de weersomstandigheden) seizoen na seizoen op deze vaste stek. Tijdens de rust drentelt de ouwe hap, ter strekking van de benen, langs zijn positie, waarbij opgemerkt wordt: 'Zou hij niet bang zijn voor het China-syndroom?' Spruitjes Even voor half vier wordt via de luidspreker een scheids rechter gevraagd voor het 5e veld, ook diezelfde middag. Meewaarige stem op de tribune: 'Die mist z'n spruitjes Gep van Buren, destijds een rumoer ver oorzakende scheidsrechter in het vete- ranenvoetbal, moest na weer een ingreep ook z'n tweede been missen. Gep, de luchthartigheid zelve: 'Arbitreren zal nu moeilijk gaan'. Je oude vrienden wensen je het aller beste, Gep en hebben het diepste res- pekt voor de nuchterheid waarmee je deze tegenslagen tegemoet treedt. Buitenlands commentaar In de vorige Mixed Pickles maakten wij ons voornemen bekend voortaan maandelijks een in het buitenland wonend AFC-lid als gast in deze rubriek aan het woord te laten. Zoiets laat zich gemakkelijk mededelen, maar de verwezenlijking vergt toch enige voorbereiding. Dat bedachten wij in Bormes/Les Mimosas (Fr.), waar wij - reislustig als wij zijn - kort daarop verbleven. Even beving ons een lichte paniek, maar wij kónden nog aktie nemen: het adressenbestand zit immers altijd in de reis koffer. U reist dus altijd met ons mee, ook al heeft u daar geen weet van. Hier wordt ons verhaal moeilijk, want wij moeten publiekelijk bekennen bedrog gepleegd te hebben. Wat was namelijk het geval? Het aanschrijven van één onzer buitenlanders hield het risico in, dat de man wellicht zelf op reis was. Wij pasten dus list en misleiding toe door op 11 september j.l. 2 buitenlandse leden aan te schrijven om een bijdrage, te weten Willy Neseker (Frankrijk) en Ad van Dijk (West-Duitsland); met het eendere verzoek in de Mixed Pickles de rij te gaan openen door inzending aan ons adres uiterlijk 20 september. Zelf keerden wij 21 september huiswaarts. Met kloppend hart namen wij de post door en jawél: daar lagen 2 brieven! Van Willy Neseker (ontving mijn brief op 15 september) en van Ad Van Dijk (ontving mijn brief op 17 september). Beiden constateerden, dat de termijn van inzending wel een beetje aan de krappe kant was Maar Willy zond niettemin zijn bijdrage en Ad zegde er één toe, want: "Ik laat je niet barsten, dat staat vast Waarvan akts! Beide clubmakkers bieden wij onze ootmoedige verontschuldiging aan, maar de truc heeft wél gewerkt, ook al is die maar éénmaal toepasbaar. Aan Willy en Ad onze grote dank voor de alerte reaktie! De bijdrage van Willy Neseker treft u hieronder aan. Bericht uit St. Julien du Serre Willy Neseker stelt in zijn brief vast, dat zijn werkzaamheden zich beperken totets, dat een tum moet worden. Hij meent te wonen als 'zeker iemand in Frankrijk' en durft over het weer niet te schrijven om ons - arm bedeelden - niet jaloers te maken. En wij citeren verder: "Een plaatselijke amateurclub is er niet, gezien de 360 inwoners van het dorp. Daaronder ongeveer 60 'troisième age', zoals ze dat hier noemen. Daarbij horen ook wij, gezien onze deelname aan het gezamenlijke dagje uit Al hoort dat niet bepaald in de Pickles (Waarom niet? Pickelaar.), toch even dit. Meïêënpr.chÏÏa boe naa, een dorp in do bergen. alwaar he, ape,a,ie, in he, Weina» kroeg.e, d„ maar denken kunt. Middageten van 1 tot 5 uur, besproeid met de nodige wijn. Tot koffie met likeur toe. 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3