'ONS EERSTE' Voorzien van een opdracht van onze Schakel-redakteur om een verslag over het eerste elftal te maken en dus gewapend met een blocnote en een potlood, heb ik mij op de tribune van Elinkwijk zodanig opgesteld, dat ik bovendien alle van inzicht getuigende opmerkingen van de aanwezige deskun dige AFC-ers hierin kon verwerken. Helaas is mijn blocnote nog maagdelijk, waarschijnlijk om dat ik steeds dacht: dadelijk komt er iets dat ik beslist moet noteren. Mijn verwachtingen bleken vandaag echter te hoog gespannen te zijn. Vreemd toch, want juist mijn eerste wedstrijd die ik dit competitie-jaar mocht zien, n.l. de vorige week tegen EDO, hield een grote belofte in. Het moet u nu duidelijk zijn dat het geheel teleurstellend was en het ligt voor de hand dat je dan naar oorzaken gaat zoeken. Het is zeker niet mijn gewoonte om scheidsrechters af te vallen. Ze vervullen een noodzakelijke taak, dikwijls onder moeilijke omstandigheden en ook zij hebben voor hun sport veel over. Van een scheidsrechter die reeds enige tijd in de Hoofd klasse fluit, mag je dan ook zonder meer aannemen, dat hij in staat is een wedstrijd als deze goed te leiden. Scheidsrechters zijn echter ook maar mensen en kunnen als ieder ander een off-day hebben. Ik geloof dat onze arbiter zondag j.l. niet erg gelukkig was in zijn beslissingen, hetgeen zowel op de spelers als op het publiek irriterend werkte. Mijn compliment aan alle spelers, dat zij zich hier door niet lieten verleiden tot vervelende reacties. Als ik me nu de wedstrijd nogmaals voor de geest haal, zijn er eigenlijk maar twee situaties die vermeldenswaard zijn. Na ongeveer een half uur werd een mooie pass gegeven in de vrije ruimte van de rechterkant van het veld. Kees sprint te in die richting, terwijl gelijk met hem de grensrechter langs de lijn heftig vlaggende meerende. De grensrechter had, evenals wij overigens op de tribune, off-side geconsta teerd. De scheidsrechter liet doorspelen. Kees plaatste de bal precies op tijd naar Simon, die hoog in het doel knalde. De scheidsrechter wees resoluut naar het midden en dus was het 1 - 0 voor AFC. Na een begrijpelijk protest van de aanvoerder van Elinkwijk en een gesprek met de grensrechter, werd de bal op een wil lekeurige plaats neergelegd, de goal afgekeurd en het was weer 0 - 0. Even later een nagenoeg identieke situatie, waarbij de bal uiteindelijk bij Kees terecht kwam, die net de verkeerde kant van de paal koos. De wedstrijd verliep verder zonder hoogtepunten, aan beide zijden veel balverlies en onnauwkeurig spel. De twee spitsen stonden vooral in de tweede helft vrijwel verloren en onaanspeelbaar tussen de tegenstanders, zodat er ook geen kansen kwamen. In tegenstelling met de vorige week klopte de aansluiting niet Toch blijft er ook iets zeer positiefs over uit deze matige wedstrijd, n.l. de inzet en de geslotenheid van onze achter hoede die blijk gaf volledig in staat te zijn om te voorkomen dat de tegenstander maar ook een enkele kans kreeg en daarvoor hulde Gezien de capaciteiten die wij hebben en mits de inzet volledig is, kunnen wij de toekomst hoopvol tegemoetzien. Dio Hermens DE ZILVEREN PLOEG Op vrijdag, 9 november a.s. zullen wij onze jaarlijkse bijeenkomst houden. Alle leden krijgen hiervoor een persoonlijke uitnodi ging. Aangezien het nog steeds mogelijk is, dat er AFC-ers zijn, die voldoen aan de voorwaarde om lid te worden, verzoek ik diegenen die menen hierop recht te hebben, met mij contact op te nemen. Voor de volledigheid: die voorwaarden zijn: 25 jaar lid van AFC. tenminste 35 jaar oud en in het bezit van een gezonde dorst. Tot de 9e november Dio Hermens Cronenburg 23 Telefoon: 42 60 62 Veteranen-Scheidsrechter Sal van Gelder floot (van uit de middencirkel) 'n prima wedstrijd (AFC-Kam- pong). Behalve scheidsrechter is Sal ook kommissaris materiaal, vandaar waarschijnlijk die twee ballen??? RONDOM DE BAL Bij AFC-EDO, vorige week, Utef B prima partij, hebben een aan- wJHL t?M tal leden plaatsgenomen in de goal, onder het scorings- lekker, Edwin heeft net ge lijkgemaakt, de stemming is opperbest. Cees Smit (74) kraait van plezier: 'Wat een heerlijk plekje. Tjonge, ik wist niet dat je het van hieruit zo prachtig kan volgen'. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2