CHAUVINISME DE JEUGD EXPOSITIE Het duurt niet lang meer, tot dan heeft het Fonds steun nodig. Geen geldelijke steun, een beroep op uw porte- monnaie wordt maar al te vaak gedaan, maar daadwerke lijke steun. In een brief wijst Piet op de AFC-ers die erg veel voor het Fonds hebben gedaan: Nel Sabelsonlop 17 augustus overle den), Brusse en Kappelhoff. Een citaat uit deze brief: 'Het bestuur van Amsterdam moet dringend ver jongd worden. Ik zou zo graag zien dat enkele jongere AFC-ers (sters) zouden opstaan en zich spontaan ter beschikking zouden stellen. Het doel is het zeker waard. Er is zoveel te doen Het verband tussen AFC en het KWF moet blijven bestaan'. Het bestuur van AFC sluit zich volgaarne aan bij het ver zoek van haar lid Piet Nauta, die naast zijn eigen drukke werkzaamheden nog zoveel tijd overheeft voor z'n mede mens. Jonge mensen, die zich in willen zetten, op bestuurlijk niveau, voor het Koningin Wilhelmina Fonds, dienen zich op te geven bij de heer P. Nauta, Soetendaal 154, Amsterdam. Tel.: 020 - 44 12 53 Na de rust stond Ronny van Alem reserve voor Karei Henk Maas. Wederom was het begin voor Nautilus, want keeper Peter Henneman stompte de bal over de lat. Een solo van Johnny Lüske belandde naast het doel, een schot van Men- no Tiedink was net niet krachtig genoeg. Nautilus beant woordde deze aanvallen met een schot tegen de lat en de terugspringende bal werd weer tegen de lat geknald. Bij een free-kick in het strafschopgebied kon de scheids rechter niets anders doen dan een penalty te geven. Karei Henk Maas volvoerde het vonnis beheerst 2-0. Nautilus was aangeslagen. Een terugkomende bal uit een scrimmage voor het doel lag voor Hans de Wit op een presenteerblaad je. Hoog in de touwen 3-0 of zoals de jongens het zeiden: "Het doelpunt van de maand". Karei Henk Maas gaf daar na een mooie pass naar Menno Tiedink 4-0 in de rechter benedenhoek en even later weer zo'n pass en Menno Tiedink schoot keurig 5-0 onder de keeper door. De laatste uitval van Nautilus had nog succes. Keeper Peter Henneman was zo verbouwereerd, dat hij de bal los liet, waarvan gretig werd geprofiteerd, 5-1. Een faire wedstrijd met een goede inzet van Martijn Bunk, Rob Keizer, Ni- colaas van Ommeren en Sicco Polders, AFC waardig. Wanneer men DE SCHAKEL nauwkeurig leest, komt men tot merkwaardige ontdekkingen. Frits van Klinken, schade-expert, deed ons onderstaand knipseltje toekomen, voorzien van eigen kommentaar: AFC Schakel 22/8/79 nr 23 TRAINING Voor de volgende geselecteerde senioren is de training o.l.v. Hr. C. Weerman op woensdagavond vanaf 21.00 uur. (M.i.v. woensdag 29 augustus): Elffers, Martens, Visch- jager, Tjon a Ten, Perton, Pos, Eleveld, R. Handgraaf, Van den Bold, van Waveren, van de Elsken, Linneman, Berman, Geurts, Pol, Bouwhuis, Burink, Kuiper, Van de Voorde, Weber, Wegter, Kuipers, Langeveld, Vos, Hekster N.B. Ludwig, Rieder, Ooink. Jong Senioren-elftal (ex A-Junioren): zie Mededelingen Jeugd-Commissie. Typisch Amsterdams chauvinisme om Hudig er weer buiten te laten. Vader Johan Afgelopen zondag werd in de onder/on- derafdeling een wedstrijd gespeeld tussen Abcoude 6 en AFC 13. In de allerlaatste minuut, bij een gelijke stand, loopt een speler van Abcoude in op onze (gelegen heids) doelman Rein Akkerman Sr., die aan deze botsing een gebroken pols overhoudt. Het strekt onze keeper tot eer dat hij van geen wijken wist, maar hoe te denken over de aanvaller van de tegenpartij. Zou er bij de sportkeuring niet een psycholoog toegevoegd kunnen worden? In ieder geval: Rein, van harte betersschap Onverwachte grote 5-1 zege van AFC Junioren C4 op Nautilus C1 Met 5 invallers van de C2 Junioren startten de C4 Junioren de thuiswed strijd in witte reserve shirts met Va der Wim van Alem als scheidsrechter, die de wedstrijd zeer attent floot. Door goed uitlopen van doelman Peter Henneman, was het accent van de wedstrijd bepaald, een mooie op en neer gaande strijd. Schoten van Erik Euwes en Menno Tiedink en even later een bal voor langs het AFC doel. Hans Fröh- lich was erg actief langs de lijn, maar zijn voorzetten wer den niet gehonoreerd. Een voorzet van Hans de Wit werd echter door Johnny Lüske op waarde geschat 1-0. Wegens enorm sukses prolongeert Kees de Smit z'n vorig jaar gehouden schilderijenexpositie. Opnieuw in het Hilton Hotel; oud-wethouder A. Verhey zal de tentoon stelling op 18 oktober a.s. om 16.30 uur openen. Hij hoopt vele kunstminnende AFC-ers te zien, of zoals hij zelf zegt: 'Bij de vernissage is het mij een voorrecht om mijn vrien den te zien ten einde te ervaren of mijn vrolijke kleuren hun goedkeuring kunnen wegdragen'. Dus noteren in de agenda: donderdag 18 oktober, 16.30 uur, Hilton, expositie van smashing-Kees 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3