van opa (die kinderen zeer minde) een agenda kreeg als zoethoudertje ten tijde van ouderlijke absentie. Adje, 6 jaar destijds en toegerust met kennis van 6 weken lagere school, begon onmiddellijk voorin het MEMORAN DUM in te vullen, maar stiet bij 'godsdienst' op problemen. "Opa, wat is godsdienst?" was de vraag. Waarop opa uitlegde, dat de zondagse kerk ingevuld diende te worden. Adje, rap van begrip, noteerde derhalve "Godsdienst: AFC". Adje van toen is inmiddels 20 jaar, vindt voetballen niet zo'n slimme bezigheid en staat 'dus als weinig sportief bekend. Maar met nauwelijks verholen voldoening vertelde Ad Onderdelat ons, dat Ad(je) Jr. onlangs de fiets (tentje achterop) beklommen had en via de Franse Alpen richting Mediterranée was gegaan. Om na 1600 km 14 dagen later in Nice af te stappen. Vadertrots laat zich begrijpen. Maar wie Ad Onderdelat kent of heeft gekend zal begrijpen, dat de vaderlijke voldoening eerst werd geuit nadat Ad Jr. - geruime tijd later - weer over de ouderlijke drempel wipte. Sportiviteit hangt eigenlijk niet van een bal af. Dat heeft er zogezegd geen bal mee te maken. Medicijn De Tour de France ligt al weer maanden achter ons en het wereldkampioenschap fietsen op de weg is inmiddels verre den. Hulde aan onze Petra de Bruin en Jan Raas, die de vaderlandse harten sneller deden kloppen. Over een week of wat duiken de persberichten wel weer op over gebruik van verboden stimulerende middelen. Mogen wij de verhalen geloven, dan is het voortbestaan van het geslacht Zoetemelk geheel op het spel gezet door het gebruik van annabole steroïden (of daaromtrent). Wat is 'Dichtung' en wat is 'Wahrheif? Wij weten het niet. Vast staat slechts, dat de wetenschappers in de laboratoria de middelen ontwikkelen, die via de commercie Jan Pedaal en hoeveel anderen?) bereiken. Aan de basis staat de wetenschap. Maar de consument onderkent niet de arts; maar wel de medicijnman. Hij ziet slechts de totempaal en niet het aesculaap-teken. En de wielerkaravaan trekt voorbij T. Bouter (A-Junioren VIP) gewapend met 'bal-uit-water-haal-stok' tijdens de wedstrijd AFC - Blauw Wit. Hij hoefde minder te vissen dan onze keeper! (Foto: Nationaal Foto Persbureau) 5

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 5