BIJZONDERE MEDEDELINGEN Wit, DWS en de Volewijckers deel te nemen aan het door de Volewijckers georganiseerd voetbaltoernooi. Het ge zamenlijk optreden van onze elftallen was zo goed, dat ook hier door AFC op de EERSTE PLAATS beslag werd gelegd. Een speciale vermelding voor de C4 die met de 7 - 0 overwinning op Blauw-Wit een belangrijke bijdrage leverde voor het uiteindelijke succes. De A1 Junioren deden het zaterdagmiddag heel wat min der. In de laatste wedstrijd in de voorronde van interre gionale competitie werden zij kansloos met 5 - 0 verslagen door Blauw-Wit. Geen interregionaalvoetbal dit seizoen. JammerNou ja, misschien het volgend jaar. Overigens, een goede plaatsing in de 501 afdeling is ook de moeite waard en dat moet er in zitten. J.C. STRAFTIJD M.i.v. het seizoen 1979/1980 zal voor alle A-JUNIOREN de straftijd worden ingevoerd volgens onderstaan de richtlijnen. REGELING VOOR HET GEBRUIK VAN STRAFTIJD Een speler (of spelers) kan voor de duur van 5 minuten speeltijd straftijd worden opgelegd voor een overtreding uijt onderstaande opgave: - het opzettelijk wegtrappen, wegwerpen of vasthouden van de bal, terwijl het spel "dood" is; - het meenemen of het opzettelijk buiten het speelveld trappen of werpen van de bal, met de bedoeling tijd te rekken of de gelegenheid te krihgen positie te kiezen; - het als doel verdediger onnodig lang op de bal blijven liggen of deze vasthouden, zodat de bal niet door anderen kan worden gespeeld (dit laatste geldt ook voor andere spelers); - het niet op de vereiste afstand staan bij vrije schoppen of het niet onmiddellijk de aanwijzigingen van de scheidsrechter opvolgen; - het speelveld betreden, nadat de wedstrijd is begonnen, om zich bij zijn partij te voegen of opnieuw aan het spel te gaan deelneren, zonder daartoe een teken van de scheidsrechter te hebben ontvangen; - het zonder toestemming van de scheidsrechter verlaten van het speelveld, uitgezonderd wegens een ongeval of blessure; - het treuzelen met een iriworp, doelschop of andere spelhervatting; - koitmentaar geven op de leiding, zonder dat het als een belediging kan worden beschouwd, op- of aan merkingen maken op de leiding of het met woorden en/of gebaren (op demonstratieve wijze) te kennen geven het niet eens te zijn met de leiding; - tegenspelers onwelvoeglijk bejegenen; - het plegen van een handeling bij het nemen van een strafschop, hetzij door woorden of gebaren, die naar de mening van de scheidsrechter in strijd zijn met het korrekt uitvoeren van de strafschop; - het vasthouden van een tegenstander aan shirt of broek (het spel wordt na deze overtreding hervat met een direkte vrije schop, c.q. strafschop, dit in tegenstelling tot de andere overtredingen hier- boven genoemd) - eventuele andere overtredingen in de vorm van onbehoorlijk gedrag; - het meerdere malen achtereen overtreden van dezelfde spelregel, voor zover het geen gewelddadige overtredingen zijn, dit geldt niet voor net meerdere malen buiten spel staan voor dezelfde speler. Voor andere overtredingen is het opleggen van straftijd onmogelijk. Het opleggen van straftijd kan derhalve niraner in de plaats komen van andere straffen, zoals een waarschuwing of verwijdering. Her opleqqen van straftijd heeft geen verdere gevolgen voor de betrokkene(n)d.w.z. er wordt '^ter geen straf uitgesproken. Vel meldt de scheidsrechter het voorval op het wedstrijdformulier, doch dit reschiedt uitsluitend om de afdeling de gelegenheid te geven een en ander te registreren, net toezicht op de speler(s) aan wie straftijd is opgelegd is in handen van de scheidsrechter. Hij noudt ook de tijd bij en noteert de naam van de speler(s) wie straftijd is opgelegd. Als de straftijd om is mag(mogen) eerst na een teken van de scheidsrechter de speler(s) het speelveld «eer betreden. ils de scneiusrechter de tijd stil zet, staat ook de straftijd stil. _>n speler, aan wie tijdens de wedstrijd straftijd is opgelegd en in dezelfde wedstrijd wederom een overtreding begaat, die straftijd oplegging tot gevolg zou hebben, ontvangt een waarschuwing. Straftijd kan slechts één maal per soeler oer wedstrijd opgelegd worden. Ge speler(s) aan wie straftijd is opgelegd, blijft (blijven) onder ie recntsbevoegdheid van de S-wne'4«llrh laii wie straftijd is opgelegd kan gedurende zijn straftijd niet worden vervangen. 'ndién aan de aanvoerder van een elftal straftijd is opgelegd, moet zijn taak gedurende de vijf minu ien dat hij niet aan het spel deelneemt, aan een andere soeler worden overgedragen. Hij mag ook geen •n'r-ntinren aan ie scne'is rechter vragen over door deze genomen Beslissingen. 'rg-en'een elftal ie wets tri ;d aanvangt met 3 spelers of het aar tal daalt tijdens de wedstrijd tot s' vervalt de regeling straftijd. ,e «oe'ver-e'j-;-er =i«if-i-a wordt ooce'egd moet een v.wn» spele- zijn plaats als. doel ve-Ie li *erDe ol aids veran ;enze' :oe' ie :e' zal ook doer net ïartre»'-an van afwijkende kleding zodanig herkenbaar moeten zijn. Als een speler zijn straftijd van 5 minuten niet kan volmaken, omdat de rust aanbreekt, zal hij het resterende gedeelte van de straftijd in de tweede helft dienen te ondergaan. Is de straftijd van een speler nog niet om bij het einde van de wedstrijd dan heeft dit verder geen gevolgen Zowel de thuisspelende als de bezoekende vereniging is verplicht zorg te dragen voor beschermende kledij t.b.v. de spelers wie straftijd wordt opgelegd. De sDelerlsl aan wie straftijd opgelegd is behoeft (behoeven) niet op een bank plaats te nemen, doch dienf (dienen) zich binnen de omrastering van het speelveld op te houden op een door de scheidsrechter aan te geven plaats. 11

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 11