BAR TALK Kick Sierhuis: 'En wat deed jij, Henk? Met jouw De volgende aflevering, getiteld: 'Sal maakt buik lengte was het een kwestie van even afstappen'. landing in het schuim' kunt u in het nieuwe seizoen Henk Kappelhoff: 'Ben je gek, man! Waarom al dat tegemoet zien. risico, dat is goed voor jonge mensen. Ik ben gewoon, via het trappetje, achteruit gegaan'. Voor de komst van het betaalde voetbal was het verschil tussen AJAX en AFC één klas en dat was kwalitatief de juiste verhou- dinq Wij boekten wel eens een incidenteel suksesje (AROL) op onze Amsterdamse rivaal. Anno 1979 zijn het twee klassen u' (divisies) die ons scheiden; een overwinning op het AJAX van van daag zou (terecht) alle sportpagina's halen. Verbetering van het spelpeil door betaling is hiermede bewe zen. AJAX koos voor het geld, AFC voor de liefde. De roodwitten uit De Meer overvleugelden al kort na haar ontstaan, de buurjongens, de rood zwarten van Goed Genoeg. Zo is het altijd gebleven. Nog steeds zijn er tal van vriendschappelijke betrekkingen, die soms teruggaan tot de tijd dat de grootvaders tegen elkaar speelden (zie foto, tussen de leden onderling. In dat licht feliciteren wij de AFC AJAX van harte met het behalen van het kampioenschap van Neder land. Ook op de allerlaatste plek van de wereld zal men zo langzamerhand weten dat de naam niet alleen staat voor een schoonmaakartikel. De foto op pagina 1 is slechts een kleine genoegdoening voor een sim pele liefhebber. - Zit de bal? ï**i —j A' M n 1 Voetbalpuzzle in de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland Al-L-Ajax naia). Pinkster Het begon meteen al goed, thuis. Wil ik mijn pinksterblazertje aantrekken, zit de badge, die voorzitter Jan van Dijk op het Stieren diner had ontvangen op mijn revers. Met een minder plausibele verklaring kon ik een en ander nog een beetje recht zetten. Maar toch geloof ik dat enige twijfel bleef hangen. Vrienden B.C. De jaarlijkse uitgangsdag van de vrienden biljart club voer de deze keer naar de Westeinder, op de boot en het landje van John Jansen. Men zou ook vissen, maar dat is skaaten geworden. Men zou een beetje kalm aan doen en dat is tot op zekere hoogte wel gelukt. Over het diner bij De Nieuwe Meer" kan ik u geen mededeling doen. Het enige, dat ik er met grote moeite uit heb kunnen krijgen is, dat er zeker doperwtjes bij waren. Enfin, de makkers kunnen weer een jaar vooruit. ABC De honkballers hielden weer hun jaarlijkse Pinkstertoer- nooien. Grote belangstelling en weer waren de Duitse Ame- rikaantjes oppermachtig. Zondags was er als opluistering een wedstrijd tussen N.O.S.-verslaggevers, waaronder Hugo Walker en Jack van Gelder en ABC-veteranen. Hierbij bijna alle van ouds bekende namen. Ad Kraal, Henk Ras, Dick Moesbergen bijvoorbeeld, Doby Peters stal de show. Hij pitchte of hij niet weg was geweest en met o.a. twee arte- honkslagen zorgde hij voor veldsituaties, die we jaren ont wend waren. Tweede Pinksterdag gaven veertig, ja veertig teams acte de presence in het peanut-toernooi. In de competitie heeft het eerste er zes uit zes. AFC Voorlopig zijn we weer een jaartje uit de zorgen. 3 - 3 en 2 - 2 tegen respectievelijk UVS en llpendam deden ons boven de critieke zone uitstijgen. Nu maar goed overzo- meren om volgend jaar wat eerder safe te komen. Jan Tailing Ik had mij het seizoen 78/79 anders voorgesteld. Fijn voetballen op uitstekende velden met een voortref felijke trainingsaccommodatie, met als uiteindelijk resul taat een paar eervolle kampioenen. Het heeft helaas zo niet mogen zijn. Doordat wij pas in oktober van het verharde trainingsveld gebruik mochten maken, verliepen de eerste trainingsavonden nogal moeizaam. Bepaald niet bevorder lijk voor een goede start. Uitsluitend trainen op gravel is ook verre van ideaal. Veel voordeel t.a.v. weersomstandigheden is er niet, omdat 5

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 5