BAR TALK EEN AARDIGHEIDJE DE JEUGD Veteraan Alhoewel de volgende geberutenis niet aan de bar plaats vond, is hij misschien toch wel het vermelden waar. Op zekere zaterdag middag begaf ik mij met Jan de Vries, die sedert een paar jaar reeds van zijn "Drees" geniet, naar het vijfde veld om van Zatdrie te gaan genieten. Naast ons liepen twee heertjes van zo'n jaar of tien. Zij vroegen aan Jan of hij ook van AFC was. Op zijn ant woord "al jaren", wilden ze ook nog weten in welk elftal hij dan wel speelde. Trots als een aap met zeven staarten be woog Jan zich de volgende dagen over Goed Genoeg. Macht Wel aan de Bar vernam ik voor u het volgende. U moet we ten, dat sedert enige tijd Tonny Disselkoen leider en dus elftalsamensteller is van Zatten I. In dit elftal speelt o.a. Jack van Gelder. Tonny heeft dus de macht Jack al of niet op te stellen. Jack van Gelder op zijn beurt is leider van het gezelschap, dat de musical bij ons 85-jarig bestaan gaat opvoeren. Daar in is Tonny medespeler. Op het moment, dat Tonny er toe overgaat om Jack niet op te stellen, schrijft de laatste de eerste de musical uit door hem onverwachts te laten sterven bijvoorbeeld. En zo zit dat in mekaar. Ilpendam Zoals deze zondags gebruikelijk stonden we na afloop van de strijd tegen Ilpendam met een stel deskundigen bij elkaar. Verschillende typen spelers passeerden ons geestesoog, dat na een uurtje steeds helderder ging kijken. Zo werd een vergelijking getrokken tussen een tweetal, waarvan de een in het elftal tamelijk langzaam is en de an der redelijk snel. "En toch", zo merkte de laatste op, doet hij 10 minuten over de Bosbaan en ik een half uur". Ja, maar de Bosbaan ligt niet in Ilpendam, sprak Ben toen. Jan Tjalling. 'Goedenavond, dames en heren, hier is Super-Schot. Het enige programma in televisieland zonder dubbele bodem. U zit er zelf bij, u kunt de doelpunten tellen. En doe dat vooral ik heb er zelf wel eens wat moeite mee, haha. Wie hebben we vanavond als keeper? Dat is een goeie, da's een heel goeie! Welkom, Eddy Treytel, de minst ge passeerde doelman in het betaalde voetbal. Dag Eddy, ver tel eens, hoe komt dat zo?' 'Hoe bedoel je. Frank?' Nou, dat je het minst gepasseerd bent'. 'Door ze niet door te laten, Frank'. 'Oh, juist, ja Zeg, Eddy ik ga kontakt zoeken met de onbekende Nederlander, ga maar vast in het doel staan. Je kent de regels, hè? I k hoop dat de man thuis is. Hallo .met wie? Met van Dijk? Juist, meneer van Dijk, met Frank Kramer van Super-Schot. Tussen haak jes, ik ken ook een van Dijk. Heet u soms toevallig Jan van Dijk Ja? En heeft u wat met een Amsterdamse voetbalclub te maken? Ja? U bént voorzitter van een Amsterdamse voet balclub? Toch niet van AFC? Hoe is het mogelijk, meneer van Dijk. Nou, dan moet u Eddy wel een paar keer kunnen pakken. Hoe lang bestaat u al? 47? Nee .AFC is toch ouder. Juist, ja .84! Een van de oudste clubs in Neder land, dames en heren. Eddy, maak je botst maar nat. Daar gaan we, meneer van Dijk. U hebt 30 sekonden, dat weet u, hè? Eddy, klaar? Meneer van Dijk, klaar? Daar gaan we'. 'Links, links, links, ho naar rechts, rechts, rechts, ho. weer naar links, links, links. Hé, MENEER VAN DIJK, dat kost tijd, hoor. U hebt nog 16 sekonden 'Naar rechts, rechts, rechts, ho naar links, links, links, ho naar rechts, rechts, rechts 'MENEER VAN DIJK, SCHIET NOU TOCH MAN!!!' 'Naar links, links, links een beetje naar beneden .schiet!' 'Tjeetje, dat was op het nippertje. Hij zit er in, hè Eddy? Ja .van de stang. Maar meneer van Dijk, waarom bleef u steeds heen en weer gaan, zonder te schieten. Dat heeft nog niemand gedaan in Super-Schot'. 'Een aardigheidje, meneer Sonnenberg. We zitten niet zo op die bal van je te wachten, die krijgen we toch wel van een of andere trouwe supporter'. 'Hoe bedoelt u?' 'Elke zondag, als we thuis spelen, wordt er een bal aangeboden door een lid, donateur of een elftal. Zomaar, spontaan. Sinds jaar en dag'. 'Vandaar dat u een beetje gedold hebt met Eddy'. 'Daar staan we toch om bekend. Frank De groetjes aan de bekende Nederlander'. Charlie ingezonden mededeling In Capd'Agde, Zuid-Frankrijk ligt onsduplex 3-kamer app. met uitzicht op jachthavens, zee; vlak bij zwem baden. Te huur voor max 5 personen. Woonk. met groot bal kon (loggia plus terras); compl. inger. keuken metafz. toegang tot balkon; badk. met bad, bidet, wastafel. Apart toilet. Via spiltrap naar 2 pers.kamer plus (in gebouwd) terras (solarium). Huurprijzen v.a. f 350 tot f 800 per week van za. tot za. Inl. tel. 020 - 46 18 18 vanaf 18.00 uur. Wie de jeugd heeft heeft de toekomst. Natuurlijk gaat speelplezier bij ons pupillenbeleid vóór prestatie, maar het meest ideale is natuurlijk als bei de elementen in een elftal aanwezig zijn; zoals het geval is bij de B1 pu pillen. Dit elftal, onder leiding van de zeer bekwame Rob Mathijse, zijn met een gradioos seizoen bezig. Op zijn rustige, prettige en bekwame manier van leiden heeft Rob van deze spelertjes een uitstekend elftal gemaakt. In het begin van het seizoen werd na een wat aarzelende start toch de eerste plaats in de distrikts-poule behaald. De ze eerste plaats gaf het recht mee te spelen in het "Van Wagtendonk-toernooi" (is een toernooi voor alle distrikts- kampioenen). Het toernooi was van het begin af aan een groot succes, iedere week groeide het elftal naar een beter geheel. Na enige wedstrijden werd steeds duidelijker dat dit elf tal zich bij de eerste twee van de poule zou gaan plaatsen, die met twee verenigingen uit de andere poule om de titel moesten spelen. Inderdaad, bereikten ze na een 3-0 overwinning op Uit hoorn de eerste plaats in hun poule, waardoor zij op dins dag 24 april voor de uiteindelijke finale-plaats tegen Rood- Wit/A moesten aantreden. Dit zou een zware wedstrijd wor den, daar Rood-Wit/A o.a. Ajax in hun poule al uitgescha- 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2