VAN DE REDAKTIE ONVERGETELIJK 10 JAAR THE REDS BIJGELOOF Een fikse zucht van verlichting hing boven het veld van II- pendam, na het laatste fluitsignaal, afgelopen zondag. De afstand met nummer voorlaatst bleef 6 punten, een plezie rige marge. Het elftal heeft er hard voor gewerkt, met vooral na de rust uitstekend spel. Gevarieerd, snel en gevaarlijker dan het pressievoetbal van de llpenezen. Jammer voor Henk Bijlsma dat het doel de laatste jaren uit een ronde lat en palen be staat. Al met al een spannend en gezellig middagje, zeker voor Truus Walker, die zomaar een spiksplinternieuwe fiets in de tombola won. Grijnzend reed Hugo, omstuwd door de dorpsjeugd, van het veld, richting Amsterdam. "Het is maar 35 km. Hugo, en je hebt de wind mee" werd er geroepen. Even later stond hij, in een zijstraatje dicht bij het veld, de gewonnen prijs in zijn achterbak te stoppen. Zoiets verwacht je toch niet van een sportreporter! In dit nummer een bijlage van onze ex-redakteur, hartelijk dank Frank! En verder veel jeugd, waar de Paastoernooien centraal staan. (Ab, je bedankje kwam vorige week een uurtje te laat bin nen, zodat het deze week meeloopt.) Zó was de voetbalzondag van 8 april ter gelegenheid van mijn 65ste verjaardag. Er is een happening van gemaakt, zó fantastisch, zó groots, dat mijn vrouw en ik niet weten hoe jullie te danken, niet alleen het bestuur bij monde van Jan van Dijk met tal van herinneringen, loftuitingen en bloemen, maar ook mijn vele vrienden, vriendinnen en natuurlijk mijn elftal met vrouwen en kinderen, voor de geschenken en de hele fijne woorden van Hans de Wijs voor ons beiden. Voor het verder geslaagde gedeelte van de dag gaat mijn hartelijke dank uit naar de Fam. Handgraaf, Marcel Koster en niet te vergeten ons buffet. Al met al was het voor mij onvergetelijk om hopelijk in lengte van jaren op terug te mogen kijken. Ab de Jong Tien jaar geleden werd door een aantal leden van de toen malige toto-commissie, t.w. Frank Bouman, Hans de Bruyn Dop Polak, Hans Reekers en Frank Reddering de basketbal vereniging The Reds opgericht. Begonnen als een geintje werd het al gauw een serieuze zaak, hetgeen resulteerde in een bloeiende vereniging. Vele AFC- ers droegen het Reds-groen. Frank Bouman, Frank Redde ring, Hans Honsdrecht, Ger Bogaers en Edwin Geluk doen dat zelfs al de volle 10 jaar. De eerste twee maken met Sandra Visser, Henk Dik, Hans Brouwer en Johan Vlaming deel uit van het bestuur. De Reds hebben nu ruim 180 le den en donateurs, welke nog steeds voor het grootste deel uit AFC-gelederen komen. Er wordt dit seizoen met vier heren- en twee dames-teams aan de competitie deelgenomen. Door enige problemen met het districtsbestuur van de bond is de competitie dit seizoen nogal chaotisch verlopen, maar uiteindelijk hebben zowel het eerste heren en het eerste damesteam grote kampioens kansen, terwijl het derde team reeds kampioen werd. De Reds hebben altijd een grote voorliefde voor feesten ge had en hebben dat bij menige gelegenheid doen blijken. Be kend zijn het Bootfeest na het 1-jarig bestaan, het feest in de Brakke Grond t.g.v. het eerste lustrum, de Liber-feesten en de feesten bij ACC. Uiteraard wordt het 10-jarig jubileum op de eigen Redswijze gevierd. Op zaterdag 12 mei a.s. zal het Sonesta-hotel gon zen van het Reds-feest-gedruis. In de fraaie entourage van de Koepelzaal van de aan dit hotel verbonden Lutherse kerk wordt om 21.00 uur begonnen met het feest programma, hetgeen drie bands en de nodige attracties omvat. Het wordt een feest in stijl, dus de dames kunnen in het lang en de heren in het strakke pak. Een feest, dat eigenlijk geen AFC-er mag missen Kaaien a f 10,- p.p. zijn verkrijgbaar bij Frank Bouman, Hars Brouwer en Frank Reddering. Ook telefonisch bij H.H. Reddering, tel. 42 00 53 of door overmaking van het verschuldigde bedrag naar Gem. Giro B 33960 t.n.v. H. Dik, penningmeester B.V. The Reds. Wij Nederlanders zijn een bijgelovig volkje, onze voetballers niet in het minst. Het tikje van Cruijf, de handschoenen van Willy v.d. Kerkhof, de sokken van René en de lege choco- mel-fles van Frank Kramer, de verhalen daarover zijn ge noegzaam bekend. Ook binnen AFC tiert het bijgeloof welig, hetgeen bleek tij dens de midweekse inhaalwedstrijden. Vele zaterdagvoet ballers menen, dat hen bij het spelen van wedstrijden op de dinsdagavond een bitter lot, bitterder dan een nederlaag wacht. Ook menig speler van ons onverschrokken derde zaterdag team moest hierdoor zijn toevlucht nemen tot af schrijven of zelfs zomaar wegblijven. Dat het team toch compleet of bijna compleet stond, was te danken aan het organisatietalent van de leiding, die er in slaagde enige door de Europese invasie werkloos geworden Amerikaanse voet ballers naar Amsterdam te halen. Van deze boys bleek vooral de bebaarde Mike Kahn een aanwinst. Overigens bleken er bij een gesprek over het dinsdag-syn droom, ook bij de andere spelers de nodige eigenaardighe den, fobiën e.d. m.b.t. het wekelijkse partijtje voetbal te bestaan. Zo heeft Dick Visser de angst om woensdagnacht te moeten voetballen, hetgeen in de praktijk weinig proble men oplevert. Keeper Jan Snelleman kan vier dagen voor iedere partij niet werken, hetgeen vooral voor zijn baas minder prettig is. Nico Cohen heeft de angst voor slanke blonde buitenspelers en Karei de Graaf voor scheidsrechters met een grotere snor dan hij. Leopold Küppers kan niet met vastgemaakte veters spelen, hetgeen hem menige scheidsrechterlijke reprimande heeft opgeleverd. Ger Smit weigert te spelen in Zierikzee, terwijl voor Ron Rinaldini Limburg Quito wat dat betreft een verboden oord is. Ger Bogaers dient immer twaalf pils voor en zes na de wedstrijden te drinken en Henk Dik moet altijd voor de wedstrijd met een marmot onder de douche. Wilko Geesink speelt alleen bij een temperatuur van 12 oC en Arnoud Munter komt rolschaatsend naar de wedstrijden. Frank Bouman speelt niet tegen profs, terwijl Hans Brou wer niet zonder publiek wenst te spelen, hetgeen uiter aard nooit een probleem is. Peter van der Valk speelt niet als Sinterklaas in het land is en Ton van der Valk alleen als hij vrijdags een speler van de tegenpartij in Eylders ge zien heeft. Toch heeft Zat-drie ondanks deze handicap en leiderloos twintig maal compleet in het veld gestaan en daarmee ruim zestien punten gehaald. Er is alleszins uitzicht op een ze- 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2