Ab de Jong wordt gefeliciteerd door onze voorzitter Jan van Dijk met z'n 65ste verjaardag. Ab, sportman pur-sang (nog steeds sparring partner van de Nederlandse tennistop), gevreesd door z'n overzicht, zal nog menig jaar op de velden te zien zijn. Ik wil helemaal geen voorbeeld zijn, zegt hij, ik doe het louter en alleen voor mijn plezier. (Foto: Nationaal Foto-Persbureau) Van harte Vandaag donderdag 12 april is het precies 65 jaar geleden, dat er een AFC-er geboren werd. Niets bijzonder natuur lijk, maar als diezelfde AFC-er na al die jaren ook nog ac tief met het voetbalspel bezig is, dan vinden wij dat wel uniek, zoals ook Het Parool van vrijdag j.l. dat wist te ver melden. Ab de Jong van Harte Gefeliciteerd, we hebben dit natuur lijk al uitgebreid gedaan afgelopen zondag tijdens en na de wedstrijd AFC 12 - NEA 8. We wilden wat versieren met het Twaalfde om deze verjaardag extra luister bij te zet ten, maar je was ons al voor. Je vriend en toeverlaat Jan Handgraaf, een voortreffelijk ceremoniemeester deze dag, had al het een en ander geregeld. Het was een onvergetelijke dag voor jou, maar ook voor ons. De wedstrijd zelf tegen koploper NEA uit Ouderkerk speciaal voor jou aangevraag op het tweede veld om 12 uur, werd een soort jubileum wedstrijd, maar beslist zonder af scheid wel te verstaan. Je mocht daarom ook tijdens de strijd in het veld komen en niet zoals vaak gebeurd tien mi nuten eerder eruit. Het leek meer op "Ab moet blijven". Tijdens de rust kwam het officiële gedeelte door een hul diging rond de middenstip onder grote belangstelling. Voorzitter Jan van Dijk bracht felicitaties namens geheel AFC en een speler waaraan je al ruim 25 jaar voetballes geeft, haalde oude herinneringen op. Bloemen en cadeaus waarbij ook je vrouw niet vergeten werd, completeerden het geheel. De tweede helft van de wedstrijd gaf je genoeg vol doening want met jou werd NEA toch gedwongen 1-1. Eenmaal boven na afloop kwam jou verrassing. Je trak teerde een ieder op koffie en een uitgebreide borrel. Tijdens de koffie bleek dat AFC meer banketbakkers in zijn gelederen heeft dan alleenen nog wel een hele jonge. Rudi Handgraaf had op meesterlijke wijze en smaakvol een voetbalveld gemaakt van gebak, waar het hele gezelschap van genoot. Later op de middag bleek je nog meer pijlen op je boog te hebben. Een voortreffelijk koud buffet hield ons vele uren, met je gezin rond de tafels. Grappig hierbij was ook de tafel vol jong grut. Zo'n vijf tien hummels rond de patat en appelmoes, kostelijk om te zien. Voor jou Ab, toch wel het bewijs dat twaalf een "prestatie" elftal is. Ons dertiende, in mineur door een behaalde nederlaag op deze mooie dag, bracht jou ook nog de felicitaties en de den zich later nog te goed aan de restanten van het koud- buffet, wist je dat? Zo hadden velen gegeten en gedronken en konden we met jou terug zien op een geweldige dag. Nogmaals Ab, bedankt namens het Twaalfde, de dames en het kroost en nog vele jaren. Hans de Wijs 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3