25.2.1979 POST - damit Sie in Verbindung bleiben. Krijg ik me daar een verschrikkelijk leuke brief - via AFC de Boelelaan - uit Meerbusch/Büderich - van Adje van Dijk, vol pret over ons Feest, Feest, Feest en alles wat AFC is! En dan brengt zijn 'stukkie' ons meteen in het heerlijk wilde AFC verleden, als hij schrijft: Fantastisch ook, dat AFC het zo blijft doen. De tijden veranderen maar de leut blijft. Dat is de grote kracht in onze Vereniging: we nemen het niet ai te ernstig. Wéét je nog, dat we aan de Wandelweg konstant ieder jaar de ontsnapping aan de degradatie vierden Over Wandelweg gesproken, zie ik daar als donatrice - nieuwe donatrice - Mevrouw M.J. Hauber-Brugman/ Bergen. Is dat niet onze Miep, die op het allerlaatste feest aan de Wandelweg de Brandweer van Bergen mobi liseerde voor een daverende muzikale uittocht? Wat was dat een feestWijlen Willem Staats had met doorbraken en noodtrappen in het oude clubhuis een geweldig labyrinth geschapen. En door Miep en haar brandweerjongens waren we al twee uur eerder in hoog- stemming dan normaal Het was heerlijk - zoals vroeger bijna in iedere Schakel - weer eens iets van jouw hand over AFC te mogen lezen. Die foto van die leuke vrouwtjes vond ik ook mieters. En Loes Stallmann als Scriptgirl, kan ik me heel goed voorstellen! Doe haar de groeten. EN AAN AL DIE ANDERE AFC-dames natuurlijk! Tot ziens, ADJE" Ach ja, ach ja - wie weet dat nog? Die lekkere jongens van ons Eerste, die altijd nog op het nippertje de dans van de degradatie ontsprongen. Het moest eerst héél slecht met ze gaan, vóór ze wild en wakker werden en zich in de strijd wierpen onder de slogan van Dick Disselkoen: "We gaan er vóór!" - en het kwam altijd weer goed. En nóg is het zo, de jongens van het Eerste, hebben ons nog nooit in de steek gelaten En dan Miep Hauber - Als de dag van gisteren hoor ik haar nog zingen: AFC mijn glorie - stralend staat ge daar Vol moed om te leven - ondanks Uw zestig jaat.. Ja, zingen kón ze - als ze op 't toneel zong van "Je hebt me ge geleerd van jou te gaan houden" dan was het doodstil in de zaal, maar je kon de spanning snijden Miep en haar brandweermannetjes - de schatten hebben eens een concert voor mijn moeder gegeven, in het Be jaardentehuis "Voor Anker" in Huizen - omdat het een droomwens van mijn moeder was Toen die grote dag was aangebroken, had mijn Karei net een receptie van Dick Bessem in het stadion - commentaar overbodig: het concert in Huizen begon om 8 uur - en ik op het Rob Kochplantsoen maar wachten en wachten, met bloemen etc. voor Miep en haar mannetjesOm half 8 kwam mijn schat thuis (inhoud 1 dozijn). Meteen door naar Huizen. In die toestand was er maar één die kon rijden, dat was K.N. Zwijgend zette ik mij naast hem, telde de bomen onderweg, die wij gelukkig passeerden. We bereikten inderdaad de zaal met die lieve oudjes, maar mijn moeder was er niet bij. Ze had het vergeten "Oh, Gott! Dat had de Directrice mij toch moeten zeg gen. Gauw feestjurk aan en hup naar beneden. Het werd een ontzettend fijne avond, met Miep Hauber, de dirigente Corrie Morré en tien blozende, olijke brandweer lieden, in dat tehuis van oudjes. Ze zongen "Hart van Parijs", "In de straat waar jij woont" en nog veel meer - en ze palm den iedereen in. Mannetjes, die niet meer praten, zongen mee - en Miep op hoge hakjes zong weer: "Vanavond om kwart over zes ben ik vrij" in de oren van ontwende oude mannetjes - 't was gevaarlijk Mijn moedertje zei later: "Het was de móóiste dag van mijn leven maar een van de oude heertjes is die nacht ingeslapen, zéér gelukkig. Na afloop werd het koor uitgeleide gedaan, maar wij brei den er nog een stukje aan vast - in de "Meerhoek" nog een kleine voorstelling gegeven en dan naar de broodjes van Van Dobben. 't Moment van zeer hartelijk afscheid was aangebroken - het duurde wat lang, want de mannetjes lie pen na een afscheidsknuffel om een lantarenpaal heen en sloten weer aan in de knuffelroute. Zoéven aan de telefoon met Donatrice Miep nog nage- gniffeld over toen. Miep en de B.M. zingen nog dit jaar en dan stopt ze ermee. Wordt het dan niet hóóg tijd, om die jolige rreute weer te strikken - voor een door vorst ver late Carnaval Special, na 21 maart, als de Lente er weer is? Of een Midzomerfeest?? En hebben we dan weer een Feest en Propaganda-commis- sie? Of moeten we daar gastarbeiders voor zoeken? Allez - we doen allemaal mee! Wat ben ik weer verschrikkelijk afgedwaald - is Adje z'n schuld. Het Poststempel werkte wel - "damit Sie in Ver bindung bleiben" - of zou het de Schakel zijn - die komt binden, de oude club aan d'oude vrinden? Zelfs de AFC- ers in het buitenland! Adje, bedankt voor je brief - Jij en je Ursula hartelijkst ge groet van EEN AANGETROUWDE P.S. Zo spaar ik maar weer 55 cent; mag ik meteen de vrolijke vrouwtjes van de tafel van 18 héél hartelijk bedanken voor het dubbel-smaakvolle cadeau, dat ze me gestuurd hebben? Het is een hels karwei, om 17 vrouwen telefonisch te be reiken. See you later 5

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 5