Een van de grote in- weer goed!achsa,s VAN DE BRUG AF GEZIEN Inderdaad een wintertje om niet te vergeten! Wordt u er ook zo moe van om maar elke dag opnieuw over het weer te pra ten? Maar als voetbalvereniging wordt jer wel duidelijk mee geconfronteerd. Wanneer zouden wij weer spelen? Hoe lang gaat de competitie duren? Hoe hebben wij overwinterd? Welnu, ik kan u verzekeren, dat er, binnen de bestaande mo - gelijkheden, alles aan gedaan is om de conditie op peil te houden. In weer en wind werd er op het Zandvoortse strand getraind. Zelfs werd er op sneeuw en ijs nog een wedstrijd gespeeld in Mijdrecht tegen de plaatselijke club Argon. Alle waardering voor de regelmatig grote opkomst van de A-selectie en het enthousiasme, waarmede getraind werd. Op het moment van schrijven van dit artikeltje dooit het. Zou het doorzetten? Zo ja, dan kunnen wij de komende zondagen goed "aan de bak". Resp. Ilpendam en Neptunus uit. De spelers deden en doen er alles aan. Het woord is nu aan de leden. Steun hen door dik en dun. Ga mee met de uitwedstrijden en moedigt hen aan. Dat u er op "Goed Genoeg" bij bent spreekt vanzelf. Tijdens het jaardiner op 18 januari jl. had ik het genoegen om namens het bestuur de Nobelprijs uit te reiken aan André Brokmann. Een meer dan verdiende waardering voor het vele jeugdwerk, dat hij, speciaal voor onze pupillen. verricht en daarbij in niet geringe mate gesteund door zijn vrouw Wil. Het vertrek van Thomas Rongen naar de Los Angeles Aztecs is zonder meer een verlies voor de vereniging. Alles ging nogal plotseling. Thomas kreeg de kans, welke hij terecht meteen benutte. AFC zou AFC niet zijn, als wij hem niet zo goed mogelijk hierbij zouden begeleiden. Mede dank zij de hulp van Rolf Leeser en toch ook in zekere mate van Rinus Michels, dachten wij, dat wij hierin geslaagd waren. Thomas is daar in goede handen en met een beetje geluk zal hij zeker slagen. Thomas bedankt voor je inzet voor AFC en "good luck in the States". Gelukwensen waren er de afgelopen tijd voor de heren Kiemeney (65), lid van verdienste Ben Eiserman (80) en ridder Jo Börnemann (85). In een grote vereniging als de onze gebeuren helaas ook droeve zaken. Met diep leedwezen meld ik u het overlij den van Mevrouw Lies Mets en zojuist bereikt mij het ont stellende bericht, dat op jeugdige leeftijd en geheel on verwachts Tieme ten Oosten Jr. is overleden. Onze innige deelname gaat uit naar ouders en familie. Dat zij mede met de steun van de AFC familie hun leed kunnen dragen. Jan van Dijk VAN DE REDAKTIE De laatste Schakel is alweer van 7 februari; de winter van '79 is inmiddels bijgezet onder de kategorie 'strenge winters'. De openingsfoto getuigt daar nog eens van. Toch wordt het weer lente, dat is de charme van ons klimaat. Mopper niet te veel; ieder jaargetijde heeft z'n bekoring. In de Schakel treft u stukjes aan (sommigen door het niet verschijnen alweer gedateerd) van oude bekenden. De redakteur poogt, door het benaderen van de aanvoerders of hun plaatsvervangers (zie elders), ook eens andere pennen te laten flonkeren. De club zit boordevol talent en niet alleen op voetbalgebied. Door deze bronnen aan te boren, verwacht hij, met de nade ring van de lente, een fris briesje door de redaktie-gelederen te kunnen laten waaien. Vooral jeugdige pennen zijn zeer welkom I Red. Alsnog een ferme handdruk, Gerard! We zijn erg blij dat je er weer bent. Op 21 februari werd Jo Börnemann 85 jaar I The-grand-old- man van AFC, die jarenlang ons doel op formidabele wijze verdedigde. (Zie foto elders) Alsnog van harte gefeliciteerd, Jo Börnemann! MUSICAL 85 De oproep voor medewerkers aan de musical, die volgend jaar t.g.v. onze 85ste verjaardag, gehouden zal worden, is niet zonder succes gebleven. AFC is niet alleen kreatief op het veld, maar ook daarbuiten. De ploeg is inmiddels kompleet, zegt Jack van Gelder. Solliciteren heeft geen zin meer. DE WEDSTRIJDEN Onder dit kopje wordt een aloude (goede) gewoonte nieuw leven ingeblazen. Aanvoerders (of iemand van het elftal, die wat beter van de penriem is gesneden, van 1 t/m het laatste pupillenteam, worden vriendelijk verzocht van hun weder waardigheden op het veld te gaan getuigen, middels een stuk je in de Schakel. Het genot mag niet alleen beperkt blijven tot de betreffen de elf; de hele club moet deelgenoot worden van die schit terende knal, in één keer op de slof, buiten het strafschop gebied, in de rechterbovenhoek, op Goed Genoeg of ergens in de polder, nabij Sloten, Diemen of Durgerdam. Zulke gebeurtenissen moeten bewaard blijven voor het nageslacht. Mag niet beperkt blijven tot wat bewonderend gezoen, tij - spirators, destijds bij onze verhuizing van de Wandelweg naar ons huidig kompleks, Kfa Gerard van Nigtevegt, J/ is na een operatie, altijd - temidden van ons. Gerard stond erop dat de ingreep geheim bleef. Helemaal on gelijk kun je hem niet geven maar als elke AFC-er er zo over denkt, kunnen we deze rubriek wel opheffen. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2