FEEST FEEST FEEST FEEST FEEST FEEST NIEUWJAARSDAG Al eerder is er door anderen over geschreven. Wij bedoelen Nieuwjaarsdag 1979. Evenwel niet door ons, eenvoudige Pickelaars, die - uiteraard met u allen - te gast waren bij Thomasvaer Pieternel. Velen vroegen onze - deskundige - mening over het gebo- dene. En hoewel wij niet competenter zijn dan de meeste onzer rood-zwarte broeders en zusters - die vele clubwijs heden in pacht hebben - willen wij best openbaar voor onze mening uitkomen. Welaan dan! Wij vonden met u, dat er sprake was van een uitstekend verzorgde voorstelling. De zaal was, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, toch als vanouds weer vol en met overgrote meerderheid van de toeschou wers hebben wij het gebodene zeer geapprecieerd. En aangezien dat nou nét de bedoeling is zijn wij wat de hoofdzaak betreft eigenlijk uitgesproken. Iets meer willen wij er echter best over zeggen. Duidelijk was, dat er hard aan was gewerkt (in betrekkelijk korte tijd). Ad Gehring was een'kloeke vaer, die recht over eind stond, al zat hij voornamelijk. En Tonny ten Oosten was een begrijpende lieve Nel; ook al weten wij, dat het vandaag de dag welhaast beledigend wordt gevonden een vrouw lief te vinden. Maar wij vonden Tonny gewoon lief en schrijven dat daar om rustig neer. Ook lief - maar dat vinden wij ook al jaren - en vooral kun dig ditmaal vonden wij Henny Somers aan het klavier. En als wij dan toch namen gaan noemen: dan maar alle maal! Vakmanschap aan de bas van Ton Van der Ven en hetzelf de van Paul Gehring op drums. Domicilie van laatstgenoem de: Hongkong! Zoiets kan alleen maar bij AFC! Het technische werk van Rik Ridderikhoff en Arnold Bos en de grafische vormgeving van Lex Rimini completeerden het geheel en daarmee was een traditie van meer dan een halve eeuw weer gecontinueerd. Maar "terug van weggeweest"? Het weergekeerde histo rische habijt daargelaten zijn Thomasvaer en Pieternel nooit weggeweest op AFC Na het terugtrekken van de vorige samensteller waren de nieuwe samenstellers uiteraard vrij in de presentatie. Maar gemist hebben wij in de tekst het uitluiden van Nita Bergisch en Louis Rieder,die toch als Tom en Nel menig maal tot u kwamen. Maar zij waren wél aanwezig! Zo zijn zij wel En als wij toch namen noemen: ook de medewerkers van vorige jaren Monique en Peter Buil waren present. En uiter aard ook Daisy Katiel. Miep Ridderikhoff ontbrak wegens ziekte, maar belde wél direct na afloop om te horen hoe het geweest was. Eén op (geen aan-)merking nog: de zeven jaren Bob en Pim - wie dat ook geweest mogen zijn - waren (in samenwerking) negen jaren; waaraan Bob nog zeven en Pim nog twee solo manuscripten toevoegden. Maar wie daarop let is een kniesoor. En dat zijn uw Pickelaars uiteraard niet. OPROEP Nu reeds doet Jack Van Gelder Noordhollandstraat 12, tel.: 42 01 45, een beroep op alle artistieke krachten in onze vereniging, om zich op te geven voor de MUSICAL, die gehouden zal worden t.g.v. onze 85ste verjaardag. Ons potentieel zangers/zangeressen, dansers/danseressen, toneel spelers/toneelspeelsters, moet bijtijds klaar staan - de tijd gaat immers snel - om via vele repetities te komen tot een daverend feest van muziek en dans. Pak nu de tele foon en meldt u bij Jack, wie weet wordt u de ontdekking van 1985 II! Met bloemen getooid, glas in de hand begon voor ons het borreltje vooraf Onze AFC was jarig - Próóst en felicitaties voor 't Bestuur - knuf-knuf - Commissieleden - knuf-knuf - de spelers - de luide en de stille werkers (nee, we blijven niet aan 't knuffelen) Lex Rimini óók weer jarig, toevallig, óók gefeliciteerd Alles op een af stand, want watje noemt 'gescheiden tussen tafel en bed' wordt het jaardiner gevierd wij hiero en jullie daaro, het zij zo. Het zesde Dames-Jaardiner was weer een gezellig en zéér levendig feest. Ik zal niet in herhalingen vallen, door te gillen "hoe fijn het was, die oude en nieuwe hap AFC-vrou- wen in zo groten getale uitbrndig en stralend wéér te zien - de ene nog mooier dan de andere" Kunnen de Heren dat ook zeggen? Wij hebben wel een echte commissie - en die heeft heel wat werk verzet Marijke Rooze Minister van Financiën, Jannie Rimini Algemene Directrice, May van Rijn Toeziend Voogd, Loes Stallmann Script- en Glamour Girl - Henny Scmers aan de piano - en dan nog de artiesten, oh jé! Er werd al heel wat afgebabbeld vóór we aan tafel gingen. Het blijft zalig om als losse vrouw je plaatsje te zoeken en je naam te lezen op het leuke rood-zwarte menu van Lex -' en dan al die verrassingen en cadeautjes te bewonderen, die gulle gevers ons hebben geschonken en onze Dames-commis sieleden hebben gebietst. Het diner was lang en genoeglijk, vol afwisseling. Menu was perfect, de wijn prima en de zaal goed verwarmd. "Wat dóen jullie vrouwen nou eigenlijk zo'n hele avond?" vraagt het nieuwsgierige mansvolk ons weieens. Nou, we komen gewoon tijd te kort. "En wat doen jullie daarna?" Dit jaar heeft Pieternel het antwoord al gegeven - volgend jaar zegt ze misschien: "Oók met boter op ons hoofd lopen Scherts terzijde: wij vrouwen hebben iets bijzonders: we hebben een Vrouwtje van Verdienste, die doet er 46.000 per jaar! Sorteren, bundelen, adresseren en nieten en dan nog de deur uit werken 111 En dat alles gratis. Wat zegt U? AFCers? Nee, onze rood-zwarte trouwe Schakel, die komt binden de oude club aan d'oude vrinden Na de schepping door de Heren-AFC wordt de Schakel af gewerkt en verzonden door Mevrouw Jo Bonnet! Al jaren! (En wie wist dat eigenlijk Vandaar dat Jo Bonnet van de Dames de onderscheiding "Vrouwtje van Verdienste" kreeg. AFC heeft weer een Schakel-Jopie. "Een stille parel aan een kostbaar snoer" Het tweede Vrouwtje van Verdienste werd Ans Teiwes. Waarom? Nou, gewóón omdat ze Ans Teiwes is en zo'n groot hart voor AFC heeft. We hoeven hierover niet uit te weiden. En dan de AFC-moeders - tegenwoordig niet meer weg te branden uit het AFC-gebeuren: ten eerste leveren ze het belangrijkste bestand van AFC - de kleine spelertjes. En dan met welk een zorg en toewijding wordt dit klein gebroed omringd tot ze liefst het hóógste hebben bereikt: te spelen 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3