VAN DE REDAKTIE Wanneer er in deze eeuw slechts drie januari-maanden zijn, die kouder zijn dan die van 79, dan is het begrijpelijk dat u enige weken verstoken bent geweest van uw clubblad. Deze letters worden getikt in februari in de hoop dat hij - de bal - het komend weekend wederom mag gaan rollen. Zoals ie behoort te rollen, over gras, dat, naar we ons me nen te herinneren, groen is. Zwierig zwaaien, flitsend op de ijzers, ever langgerekte sloten, mag best leuk zijn, maar het moet niet te lang duren. Een voetballer moet kunnen voetballen Het uitkomen van deze Schakel betekent dus dat misschien/ wellicht/mogelijk het einde van het voetballoze tijdperk in zicht is. Kopij van niet verschenen Schakels, een weinig gedateerd, dat wel, vindt u hierbij terug. MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz en George Wijnand CONDITIE Natuurlijk moeten wij in een amateurvereniginc de zaak niet overdrijven, maar de wijze waarop AFC zijn leden in conditie houdt, met name de ellebogen, is de moeite van het noemen meer dan waard. Op 17 november de Zilveren Ploeg, op 1 januari Thomasvaer en Pieternel, op 18 januari het jaardiner. Wat waren we weer allemaal willing-to-bend-an-elbow. Wij hebben besloten enige tijd rust te nemen. ROB Ton Glas heeft een van de rustigste jaardiners uit de ge schiedenis van AFC voorgezeten. Wij leiden dat af uit het feit dat we onze buren aan tafel konden verstaan zon der driemaal luid te roepenwat zég je? Voorzover ons gezichtsvermogen nog functioneerde ont waarden wij aan onze trfel Max de Bruin, Henk van Weelde, Hans en Rob Dükker, Reinier Akkerman, Rolf Leeser, Kareltje uit Caracas, Ad uit Dusseldorf, Henk van den Berg en soms onszelf. Vooral Hans was zeer onderhoudend en verraste ons plotse ling met een enquete naar het gedrag van zijn broer. De vragen waren kort en insinuerend. Is het u niet opgevallen dat Rob zich herhaaldelijk verwijdert en acht u dat juist? Kareltje stelde zich wat ontwijkend op. Hij zei: het is me niet opgevallen dat Rob bij ons aan tafel zit en dan kan 't me ook niet opvallen dat ie vaak weg is. Hans genoot. Rob hoorde 't niet wat hij was net even weg. Overigens viel 't óns op dat Rob nu al drie jaardiners met hetzelfde smo king jasje is verschenen. Moeten wij daaruit afleiden dat de Society Shop haar naam gewijzigd heeft in Society Stop? AD Verleden jaar mochten wij u in deze rubriek deelgenoot maken van Ad van Dijk's activiteiten als schrijver van de Mixed Pickles in het blad van de Düsseldorfer Hockey Verein. Ad deed dat met veel plezier, maar sinds enige tijd weigert hij te schrijven. De reden is dat de redacteur van dat blad zonder zijn voorkennis allerlei af- of toedoet aan wat hij op papier had gesteld. Dat begon Ad uiteraard te verve len en hij deelde dan ook mee dat hij niet meer schreef. Tja, Duitsers zullen altijd Duitsers blijven. Want wat doen ze daar? Nee, de voorzitter roept niet de schrijver en de redacteur bij elkaar om dat effe onder een biertje uit te praten. Dat gaat daar heel anders. Het bestuur van de ver eniging benoemt eenonderzoekscommissie! Gründlich, met notulen, rapporten. Wij hebben misschien wel eens wat te weinig discipline, maar te veel is nóg erger. TON Wij vinden Ton Glas een meester in de repressieve toleran tie. Laten wij elkander eerlijk in de poppetjes van de ogen kijken: het jaardiner is vroeger niet altijd een toonbeeld van beschaafde recreatie geweest. En wat wij met 'vroeger' bedoelen mag ieder invullen zoals hij zelf wil. Het jaardiner 1979 was ook niet bepaald een grafkelder, maar het viel ons toch op dat iedere spreker verstaanbaar was. Dankzij Ton, die in enkele jaren tijd het geluid en de drang tot manifestatie tot redelijke volumes heeft weten terug te brengen. Hij is ook zeer democratisch. Zo viel 't ons op dat hij niet schroomt zich regelmatig onder het gewone volk te mengen teneinde te informeren naar hun welzijn. Wij houden van leiders, die het volk beminnen. Zo kwam Ton ook bij ons. En liet ons vervolgens verschrikt achter. Want wat zei Ton? Dat hij erover denkt het presidentschap over de tafel neer- te leggen. Nee vriend, zo gemakkelijk ontsnap je ons niet. Even kwam de stoute gedachte bij ons op dat Ton zijn vertrek aan ons toevertrouwde in de hoop dat wij in de Mixed Pickles een actie op touw zouden zetten onder het motto: Ton moet blijven. Maar zo is Ton niet. Wat niet wegneemt dat hij wel blijven moet. DE "VAN DIJK"ENSHOW Niet minder dan drie Van Dijken spraken gloedvol op ons jaardiner: Hans van Dijk als waarnemend captain van het eerste elftal, vader Ge Van Dijk als .(ja, als wat eigenlijk) en Jan Van Dijk als aartsvader van de club. Hans, de jonge econoom, verkocht subliem de thuiswedstrij den van het eerste elftal met zijn bewogen slotzin: "Ik weet werkelijk niet wat een bezoek aan AFC nóg aantrekkelijker kan maken"! Allerwegen achtte men de positie van het eerste elftal op de ranglijst op dit ogenblik niet bijster florissant. Maar Gé - wat een AFC-er als oud Ajaxied - behield het vertrouwen en eindigde zijn gloedvolle woorden met: en dan hef ik het glas en dan zeg ik: het volgende jaar zitten wij hier weer met elkaar als hoofdklasser"! Ja, en dan praeses Jan Van Dijk. Wij houden niet van slijmen (op zijn hollands gezegd), maar die man (jongen) begon al sterk en groeit bovendien met de dag. Sprekende over de tradities in onze AFC merkte hij op: "behoudt het goede en wees verder progressief". Hij noemde de vordering van ons eerste elftal op de rang lijst "Zorgelijk, maar niet precair". Terecht wees hij op het gevaar, dat een degradatie uit de hoofdklasse (als die al bij ons zou gebeuren, maar zij zal niet gebeuren) vaak betekent een verder doorzakken naar lagere afdelingen. En op het gevaar van dat verdere door zakken wees hij nadrukkelijk. Er zijn voorbeelden te over. Al met al was hij de eerste voorzitter van AFC - bij ons we ten -die zijn volgelingen de gevaren voorhield van 'doorzak ken'. Toch een merkwaardige ervaring 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2