KAMPIOEN, 10 JAAR GELEDEN! Selectiegroep AFC I, 1968-'69. Dit zijn de spelers die meewerkten aan de daverende successen in seizoen 1968-'69 plus good old Cor Kerker (Elftalcommissie) en Jan Steensma (grensrechter). Staande v.l.n.r.: C. Kerker (E.C.), N. van Til, H. Vlietman, P.v.d. Valk, E. Seunke, N. Kuikens, E. Huisman, J. Steensma, J. Lonnee, J. Draisma, H. Cruijff, H. Loonstijn. Geknield v.l.n.r.: F. Röhrig, K. Gehring, Th. Husers, J. Kemna, B. Slaap, E. Bouman, F.v.d. Bor. WINTERSTOP -Zo'n felle voorstander van blijven voetballen tot je er letterlijk bij neervalt, is de oud-international en mana ger van Middlesborough Jackie Charlton, die nu zijn uiter ste best doet om het diep gezonken Sheffield Wednesday aan de vergetelheid van de derde divisie te ontrukken. 'IJzeren 'Jack vindt dat gejammer over het spelen op harde, bevroren, of volkomen ondergesneeuwde velden, ronduit gezanik. 'Een Engelse voetbalprof speelt onder alle omstandigheden. Onze profs trainen elke keer weer voor een zwaar seizoen. Met 22 clubs in de eerste divi sie, duidelijk meer dus dan in West-Duitsland, Nederland, België, Spanje, is er sowieso al sprake van een marathon programma, dat wat de eigen nationale tegenstand betreft, nog eens extra verzwaard wordt door een dubbele beker kompetitie; te weten het toernooi om de Legua Cup en de strijd om de felbegeerde FA-Cup. Derhalve kunnen we ons een midwinterstop niet permitteren. Bovendien, voet bal is en blijft bij ons een wintersport.' Aldus Jackie Charlton in een intervieuw, dat hij kort ge leden de pers cadeau deed. IJzeren Jack, jaja. Voetballen heeft hij zeker gekund, maar rekenen? Nu hebben we dit jaar iets dat op een echte winter lijkt, toch moet Mr. Charlton (voor de grap) eens de bezoekcijfers naast elkaar leggen, over een periode van vijf jaar, van de maanden december en januari, naast die van (b.v.) september en mei. Ik hoop niet dat hij er (letterlijk) bij neervalt. Grotem ga pende lege vakken staren je aan vanaf de beeldbuis, die door 3 goedbedoelende kamera-lieden nog zoveel mogelijk geca moufleerd worden. Traditite is een heilig goed in Engeland, men wenst kennelijk niet verder te denken. Tweeëntwin tig clubs, een dubbele bekerkompetitie, het kan niet op. Z'n 'statement' getuigt van de aloude Vikingenmentali teit, maar geeft tevens blijk van een duidelijke minachting van diegenen, die moeten zorgen dat het circus draaiende blijft. De speler loopt, rent, draaft, blijft konstant in be weging; de man op de tribune staat of zit en laat hoogstens z'n armen wapperen of slaat z'n handen tegen elkaar. Een wedstrijd kan maar één keer gespeeld worden; ergo: men ontvangt maar één keer een recette. Een kind in de eerste klas van de lagere school kan je vertellen, dat de ontvangsten meer zullen zijn bij een temperatuur van plus 20° C. en een lekker zonnetje, dan wanneer er gespeeld wordt bij min 4° C. en een sneeuwstorm. Voetballen is een wintersport, zegt Jack. We moeten wel, zegt Jack, ons programma laat geen afgelastingen toe. Eén vraag Jack: voor wie vertonen je jongens hun kunsten?Wie zorgt er voor dat er geld op tafel komt? We hebben een langdurige periode van zachte winters achter ons. Moet er nu zo hoog nodig aan de bal getrok ken worden, wanneer het een beetje koud wordt, zeggen de tegenstanders van de winterstop. De meteorologen van vandaag, kunnen via de weersatelieten, hoogstens een week vooruit kijken. (En zitten er dan nog vaak naast!) Een zachte of een strenge winter is niet voorspelbaar.

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3