*x* ■X- In een van zijn laatste rubrieken gaf Jaap de opstelling van elftallen van vlak voor de tweede wereldoorlog. En het is opvallend hoeveel van hen, die toen speelden, nog steeds regelmatig op Goed Genoeg verschijnen. Ze zijn de levende bewijzen dat AFC niet alléén een club is waar je in kunt voetballen. Houen zo vrienden. Laten we samen oud worden achter het doel van Goed Genoeg. Van het eerste word je dat soms vóór je tijd, maar dat schijnt al sinds 1895 zo te zijn. Als ik de demonstratieve gezondheid van Jaap van Nek zie, blijkt 't géén ernstige gevolgen te hebben. Nieuwjaarsdag Goed ingelicht als wij steeds zijn kwam ons ter ore, dat de samensteller van de nieuwjaarsvoorstelling met Thomasvaer en Pieternel er na elf jaren mee bezig geweest te zijn, arti stiek gezien wel ongeveer aan het eind was en de pen aan Maarten heeft gegeven. Nu is dat op zich een nauwelijks memorabel feit, maar veel belangrijker is, dat een traditie van meer dan een hal ve eeuw ondertussen wél doorgaat. Wie de wacht gaat over nemen weten wij - nog - niet, maar zeer wijze bestuurderen van AFC zouden de contacten gaan leggen. U hoort dus nog wel van ons; of mogelijk wij van u. Want het gerucht gaat snel in onze club. Hoe dan ook: wij houden het er op u op de alweer ras na derende eerste dag van het jaar de hand te mogen drukken en wellicht - in overmoed - uw lieve te mogen kussen. Want dit jaar spoed alweer ten einde, vrienden Grootvader Een van de schrijvers van deze rubriek is op 30 augustus grootvader geworden. Een hele stap, dat kunnen wij u ver zekeren. Moeder en zoon maken het best, dank u. Er is alleen een klein probleem. De vader van het baasje is lid van Quick (H9). Nu denkt deze vader natuurlijk dat hij hem te gelegenertijd onder zijn naam (uiteraard) in Quick kan laten voetballen. Maar er stroomt AFC-bloed doorheen. Zodra het ventje de kinderschoenen is ontwassen en in de ze contreien wordt gesignaleerd, zullen wij hem in het nek vel grijpen en AFC op schoppen. Wij zullen niet gedogen dat een traditie die nu al vier generaties standhoudt, ver stoort wordt door een schoonzoon. Aardige jongen, daar niet van, maar er zijn grenzen. Hoewel, stel eens voor dat die jongen helemaal niet wil voetballen. Goed, slechte opvoeding geweest, maar dat komt wel meer voor. Wat doen we dan? Kom ons niet aan boord met de dooddoener dat we in een vrij land leven. Vrijheid is niet hetzelfde als losbandigheid. We voelen ons niet op ons gemak. BAR TALK Penalties Mijn grijzende vriend wilde aan de bar aan mij kwijt, dat hij in zijn tijd nooit moeite had met het benutten van straf schoppen. Integendeel, ook als hij wel een minder gedispo neerd was werd hij door zijn captain gedwongen om de straf ten uitvoer te leggen. En ook dan met succes. Hij wilde mij zijn geheim wel ver klappen, wellicht tot lering van de betrokkenen. Hij plaat ste zich op zo'n tien a twaalf meter achter de bal, liep hard aan, sloot op het laatste moment de ogen en gaf een ver schrikkelijke knal. Altijd raak. Ik meende mij te herin neren, dat de Volewijcker Van Gelder dat ook altijd deed. Mijn gesprekspartner geloofde hetzelfde van Leo Strieker van TOG, die ik mij daarentegen slechts als uitstekend ver tolker van opera-aria's kan herinneren. Met begeleiding van Mevrouw Tolmeyer en Mevrouw van Raalte (Blauw Wit) heb ik hem tot grote hoogte zien stijgen. Wie meer daar over wil weten raadplege Coen Colijn. Hij imiteert Leo exellent. Kauwgummi In de praktijk blijkt, dat kauwgom tijdens het spel ge vaarlijk kan zijn. Enkele malen kwamen reeds verstik kingsverschijnselen voor. Wellicht een taak voor de lei ders en ouders om het gebruik te voorkomen. Vissen Van tijd tot tijd verpozen een aantal clubgenoten zich aan of op het water. Men gaat vissen heet dat. O.a. onze ex- voorzitter Dio Hermens maakt deel uit van dat gezelschap. Hij blijkt alle bestaande vergunningen in zijn bezit te heb ben, want op een gegeven moment zagen zijn bentgenoten hem vier hengels in verschillende soorten en maten optui gen. Na een uurtje bleek, dat al die vergunningen overbo dig waren. De vier hengels hadden zich verenigd tot één. Het duurde uren voor ze weer zelfstandig in de foudralen konden. Elftallen Wanneer we aannemen, dat de seniorenelftallen van I t/m VI prestatie-gericht zijn en de overigen niet, zitten we er niet ver naast, hopen we. En toch raad ik u aan ook eens naar die lageren te gaan kijken. Persoonlijk zag ik een en kele keer VIII, IX en XIII. En ik had geen spijt. Ons veer tiende zag ik nog niet. Kan de doelman van dat team niet een regelmatige bijdrage leveren aan dit clubblad. Hij kan de legendarische doelman van hetzelfde elftal van enkele jaren terug (Ad Onderdelat) in onze herinnering roepen. Jan Tjalling SUPPORTERS Zyn AFC supporters anders dan die van andere clubs? (Denk er om, dat wij over amateurclubs spreken en niet over die uit het betaalde voetbal) Natuurlijk niet. En toch Wat en toch? Wat sportiviteit betreft, is het welkomstapplaus voor be zoekende clubs bij AFC gelijk aan dat voor de eigen jongens, terwijl grofheden op het veld niet worden geduld, zeker niet van de thuis spelenden. En? AFC supporters zijn, wat het gros betreft, veel critischer op de eigen jongens, dan op de bezoekers. TERECHT Halt. Nu zijn wij waar wij wezen willen. Immers wij hebben een zeer groot aantal spelende leden, meest jongeren, die een helpende hand nodig hebben. Het kleine ruggesteun- tje, dat in zovele gevallen wonderen doet. Het juiste woord op het critieke ogenblik, de aanmoediging, het achterwege laten van critiek bij een misser, een blunder, die gemakke lijk goed gemaakt kan worden door briljante reprises. Ben ik duidelijk? Bij AFC met zijn "keep smiling", zijn rijke historie, wer den in het verleden onmogelijkheden instantelijk opgelost, zodat voor minderwaardigheidscomplexen gelukkig geen plaats was, zodat zeer terecht geen club zoveel "stille" supporters heeft als juist dat AFC. Maar zou dan een minder geremd applaus voor de eigen 5

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 5