een uitzonderlijke staat nnuteivaetiten,vzmneer n steeds weer meedoet aan de zeer kansrijke naast deze enorme buitenkans, steunt n tevens de ruim 80jaar jonge Ook deze week kunt u uw formulier weer inleveren bij de bekende adressen, t. w. Boekhandel Brugman, Alex Boestraat 25 Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis, tot vrijdag 19. 00 uur. t^reiMtNi rrc/AKi'77 MIXED PICKLES ingelegd door Pirn Adriaansz en George Wijnand LOTTO ^TOTO Karei Onze nieuwe redakteur Karei Brand heeft zijn zaken gelijk groot aangepakt. Behalve een duidelijk dikkere Schakel - geïllustreerd, hoe krijgt zo'n man dat voor elkaar - levert hij ook nog vele brieven aan zijn medewerkerks af. Een belangwekkend deel informatie, dat u dus ontgaat. Maar wellicht graaft in later tijden iemand al die corres pondentie wel weer op en prmoveert er mee. Een kleine kijk achter de schermen zij u nu reeds vergunt. brieven, die uw pickelaars van Karei ontvingen, stelt hij, dat de Mixed Pickles 'uiteraard onmisbaar' zijn. Een his torische bekentenis, waarvan de volle draagwijdte pas in latere generaties zal worden beseft. Dank, Karei Wij hebben er een kelkje op geheven Maar dan stelt hij doodleuk, dat de frekwentie van verschij ning der Pickles met één keer per week wellicht iets te hoog zal liggen. De grapjas. Charlie op zijn l est. Na diep intern beraad hebben uw beide pickelaars - achter het AFC-doel - besloten de Mixed Pickles één keer per maand te laten meegaan en wel in de laatste AFC-Schakel van iedere maand. En mocht daar verandering in komen: wel, dan hoort u daar nog wel van. Naschrift redaktie: Flet was niet grappig bedoeld OP uw gezondheid De rapporten over de gezondmaking van het betaalde voetbal beginnen zo langzamerhand een uit de kluiten ge wassen bibliotheek te vergen om ze op te bergen. Niet verwonderlijk want de aantallen mensen, die naar een wedstrijd gaan, vertonen een constant dalende lijn. Dat ligt waarschijnlijk aan verschillende factoren: de kwaliteit van het vertoonde product, de prijs, de bereikbaarheid van het stadion, het comfort op de tribunes, de kans een bierflesje op je hoofd te krijgen, de samenvatting op de te levisie, etc. Een voor een zijn het al redenen om thuis te blijven, dus laat staan als ze in combinatie optreden. En dat laatste is niet denkbeeldig. Laten wij eens meedoen aan die kakofonie en gun ons extre me standpunten in te nemen, die ongetwijfeld in de prak tijk met echte en gekunstelde argumenten onhoudbaar zullen blijken. Aldus: stelling 1 - je kunt niet zeggen dat er 'een' markt is voor het betaalde voetbal. Op een aantal plaatsen waar het gespeeld wordt, is er een markt (voorbeelden Eindhoven, Kerkrade, Venlo, Alkmaar, Deventer en in zekere zin Rotterdam-Zuid en Amsterdam-Oost). Maar op tal van an dere plaatsen is de markt zo dun dat er nauwelijks iets eco nomisch verantwoords is te doen (voorbeelden Flaarlem, Amsterdam-Zuid en Rotterdam-West.) Je zou dus moeten denken hoe dat betaalde voetbal via de natuurlijke weg van de marktsituatie gesaneerd zou kunnen worden. We moeten namelijk vaststellen dat niet altijd de kwaliteit van het ver toonde dooslaggevend is voor de vraag of er een markt is. Bij VVV wordt niet zo best gevoetbald maar Venlo zit er toch. Sparta speelt toch aardig, maar er komt geen hond. Sanering zou in onze gedachten kunnen plaatsvinden door het inkomen van spelers, trainer en verzorgers te relateren aan de bruto recette. Dus geen vast salaris plus premies, maar een vast percentage van de opbrengst. Ze hebben er 2

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 2