>1 een uitzonderlijke staat nnutewachtcn,wanneer u steeds weer meedoet aait de zeer kansrijke naast deze enorme buitenkans, steunt n tevens de ruim 80jaar jonge Ook deze week kunt u uw formulier weer inleveren bij de bekende adressen, t. w. Boekhandel Brugman, Alex Boestraat 25 Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis, tot vrijdag 19. 00 uur. DE JEUGD GEZOCHT BELONING LOTTO ^toto SlMlNI ffC/AKZ. '77 Een goede prestatie leverden onze jongste voetballende AFC ers de C1 pupillen. Nadat de moeders de jongens uit en in de kleren hadden geholpen (volgende week niet meer doen hoor dames, de jongens kunnen het nu best alleen af) werd in de kleedkamer de tacktiek besproken. Voor de drie mensen die het misschien nog niet weten, dient ter toelich ting, dat de C pupillen met 7 man spelen inplaats van met 11 en dat er wordt gespeeld op een helft over de breedte van het veld. Onder de bezielende leiding van Henk Bijlsma werd gekozen voor het 1-5-1 systeem. Deze keuze had veel succes want het zette de tegenstander voor onoplosba re problemen waardoor de wedstrijd met 2-0 werd gewon nen, en dat verwonderde niemand. Uitstekend gedaan Wat te zeggen van de prestatie van de B2 junioren. Kop loper Uithoorn werd met 4-2 verslagen, waarbij het vierde doelpunt werkelijk briljant was. Het zit vast in de familie nietwaar heer Stroker? U begrijpt wel wie de koppositite heeft overgenomen. AFC Heel juist Als je dan 2 x 30 minuten voor een goed resultaat loopt te voetballen en je scoort in de laatste 30 seconden een glas- zuiver doelpunt dat door de scheidsrechter ten onrechte wordt afgekeurd dan mag je dat toch wel zeer triest noe men. Onze C1 junioren teleurstellend onderaan de rang lijst bungelend hadden een overwinning nodig. In de eerste helft nog wat moeizaam opererend verschenen de Boys na de rust als herboren. Na een snel opgelopen achterstand bleven de mannen toch in eigen kunnen geloven, wat even later resulteerde in een schitterend gescoorde gelijkmaker. Het elftal kreeg meer gestalte en zowaar kwamen zij na een vloeiende combinatie op 2-1 te staan. Een ongelukkig mo ment in onze achterhoede bracht de gelijkmaker tot stand. Blauw Wit toonde zich reeds tevreden met een gelijk spel, maar de onzen wilden meer. Zij voelden dat Blauw Wit was te pakken en de druk op het doel van Blauw Wit werd allengs groter. Een overtreding van een der Blauw Witters op 20 meter vanaf het doel werd door de scheidsrechter bestraft met een directe vrije trap. De Blauw Witters vorm den een muur en posteerden twee verdedigers op de'doel- lijn naast de keeper. De bal vloog na een uitstekend geno men vrije schop in het doel, 3-2 voor AFC, vreugde alom. Het snerpende fluitsignaal van de scheidsrechter en z'n mededeling "buitenspel" deed de vreugde in droevenis veranderen. Dat kon niet waar zijn. Van buitenspel kon geen sprake zijn met de mannen van Blauw Wit op de doellijn. De scheidsrechter motiveerde zijn beslissing als volgt. Het spel wordt gespeeld tussen de witte lijnen. Daarbuiten telt dus niet meer mee. Op het moment dat de bal op het doel werd geschoten stonden de twee verdedi gers achter de witte lijn in de doelmond, zij namen dus geen deel aan het spel derhalve stonden de AFC voorwaartsen in buitenspelpositie Ademloos hoorde men de interpre tatie van de niet bestaande spelregel aan. Omdat de wed strijd direct daarop was afgelopen, werd in de kleedkamer aan de scheidsrechter gevraagd de genomen beslissing nog wat nader toe te lichten, omdat onze leider, zelf zeer goed bekend met de spelregels eventueel nog wel iets wilde le- 2

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 2