EEN ONVERKLAARBAAR VIRUS 5 C~ DE JEUGD Grandioze overwinning (2-3) van AFC Junioren C6 Verslag B4 - pupillen 23-9-1978 Omdat het merendeel van de betaalde voetbalverenigingen het prefereerde om op zaterdagavond te spelen, was het mij ver gund na lange tijd te profiteren van een vrije zondag, d.w.z. een zondag zonder werk voor Langs de Lijn. Mijn vrouw was dolgelukkig dat te horen en deelde de dag al naar eigen idee in. Mijn gemompel, dat ik eigenlijk wel weer eens naar het eerste wilde gaan kijken, werd niet serieus ge nomen. Zondagochtend kreeg ik echter toch de kriebels. "Neem je zoon dan maar mee met de auto, dan heb ik ook even rust". Mijn zoon Brian (22 maanden) is dan wel het jongste AFC lid, maar de gedachte aan een oppasrol gedurende de wed strijd lokte mij niet aan. Een alternatief was echter niet voorhanden en zo belsoot ik om 10.45 uur om zoonlief asn te kleden en zeer snel naar AFC af te reizen om met de bus mee te gaan. Brian gaf al snel blijk een rit met de "Buus" wel te zien zitten. Een goed en vooral beschaafd gezelschap had zich om 11.45 uur in de bus genesteld, alhoewel op gestookt door Hans van Dijk de beide zonen van onze ge vaarlijke spitsen, David Bijlsma en Robert Gehring erg leuke variaties wisten te bedenken met het eten van een banaan en het opbergen van een leren knikker. Brian bleef intussen onverstoorbaar naar buiten kijken, terwijl ik op gezette tijden de melk en broodtoevoer verzorgde. Bij aankomst in Schiedam schoten de spelers de keedkamer in, de meegereisde vrouwen naar de kantine en de kleuters met de meegebrachte ballen op het doel. Robert Gehring stond tot ergernis van David Bijlsma in de weg, zodat de "panter van Hoofddorp" niet zijn ware reactievermogen kon laten zien op de nu kalm geschoten balletjes. Brian toonde net zoveel voetbaltalent als zijn vader en prefereer de zijn eigen kinderwagen voor te duwen over de groene grasmat. Om tien voor twee begaven wij ons naar de tri bune om een plaatsje te bemachtigen. Ik heb zelden bij een amateurwedstrijd zo weinig mensen gezien bij het be- ginsignaal, hetgeen voor een net gepromoveerd team als D.H.S. een merkwaardige zaak is. Over de wedstrijd niets dan goeds, omdat we wonnen, maar mooi was het allemaal niet. Het was eigenlijk al bij het intrappen te zien; de scho ten van de buschauffeur misten de juiste richting en ook zijn aanwijzingen vanuit de dug-out werden niet door ieder een begrepen. Brian vond de eerste helft zeer boeiend, want gesteund door de superpedagoge Edith van Dijk bleef hij keurig stilzitten. De 2e helft werd hij bewege- lijker en er zat voor mij niets anders op dan een achter volging rond het veld in te zetten. De heren Munter, Böhne, Visser, van Rijn, van Dijk, Geluk en de Bie werden op die manier met een kleine visite vereerd. Op de terugweg bleek de slaap zich meester te hebben gemaakt van de jongste supporter, die dan ook al ter hoogte van Rotterdam op de schoot van opa Sal in slaap viel. Bij aankomst op Goed Genoeg nam hij afscheid van alle spelers van het eerste en bedankte ze voor de fijne dag en de twee punten. Toen ik hem 's avonds naar bed bracht fluisterde hij iets, waarna hij als een blok in slaap viel. Volgens mij was het: "AFC", het zal toch geen besmettelijk virus zijn????? Jack van Gelder Het schreeuwende kereltje links vraagt om aandacht. Dat moet ook, zeker wanneer een club voor 2/3 uit jeugd be staat. De bedoeling is dan ook een vaste rubriek te creeëren, waarin uitsluitend jeugdzaken aan de orde komen. Medede lingen, verslagen, analyses, prognoses en ga zo maar door. Een eerste aanzet is reeds gegeven. Vorige week slechts één verslagje, thans twee t.w. van de B4 pupillen en junioren C-6. In de kantine van De Volewijckers stond vermeld dat de Junioren C4 van De Volewijckers de ranglijst aanvoerde. Mogelijk intimideerde dat enigszins de AFC junioren, want kort na het begin werd op een niet begrijpende wijze een doelpunt van AFC afgekeurd wegens gevaarlijk spel. Even later werd een hoge bal voor het doel van AFC door niemand weggekopt, waardoor het met enig effect in het doel sprong. Slecht de bal plaatsend, niet goed ingooiend en geen acht slaand op een corner, was daarna het parool en een op snel heid sprintende aanvaller van De Volewijckers profiteerde hiervan en noteerde de tweede goal. Uit het aantal van 13 spelers werd in de rust Cohen ver vangen door De Wit en Genissen door Meijer. Stradmeijer ging daardoor onder de lat staan en warempel, uit een indirecte vrije trap knalde Van Mourik tegen de kruizing van de paal. Dat een achterspeler zoiets presteerde, nam onze midden voor De Groot niet en een hattrick was zijn zoete wraak. De eerste goal uit een mooi gelanceerde pass. De tweede goal uit een corner en uit de scrimmage voor het doel, waardoor hij de stand op 2-2 bracht. De derde goal was een evenbeeld van de eerste goal. Gebruik makend van zijn snelheid, wist hij de achterhoede te passeren en met een beheerste trap scoorde hij de winnende goal. Zo zwak AFC voor de rust speelde, zo sterk speelden de Junioren C6 ineens na de rust. Van een kwaad elkander met verwijten toeroepend elftal, kwam zo maar een homo geen spelend team te voorschijn. Doorgaan zo, junioren C6, jullie zien wel, er gaan steeds meer supporters mee. Vader Johan Na zo'n dik jaar vanaf m'n vaste stek (naast linker-paal) het "pupillen-gekrioel" te hebben gadegeslagen, leek het me een goed idee de verrichtingen van onze toekomstige vedetten eens op papier vast te leggen. Na een 5-0 neder laag tegen KBV, een 0-0 gelijkspel tegen RAP, dan van daag de "krachtmeting" tegen de B3 van Swift. Twee keihard werkende ploegen, die qua sterkte niet veel voor elkaar onderdeden. Het "gevecht" speelde zich in hoofdzaak af op het middenveld, waarbij onze Red Pups fysiek wat sterker bleken. Enkele rushes van Mare en een knal van Wouter leverden echter niets op. Onze doelman, vandaag Mike (waar blijft 3

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 3