BAR TALK 3 schap beantwoordde. Diezelfde vrijdagavond werd een bezoek gebracht aan de rock-opera-musical "Jesus Christ Superstar": Een wervelende, in hoog tempo uitgevoerde show met vele bekende nummers, die ons erg goed bevallen is (niet in de laatste plaats door de aanwezigheid van Mandi Wilson!). Zaterdagavond 13 mei vond de eerste wedstrijd plaats. Na 's middags eerst nog op de t.v. de engelse Rugby Cup Final tussen Leeds en St. Helens bewonderd te hebben (Leeds won met 14-12, na een achter stand bij rust van 12-5) vertrokken we tegen vijven naar het stadion van Walthamstow F.C. ("The Avenue"). Wat de kleedka mers daar betrof, trok vooral het grote bad, waar praktisch het hele team tegelijk in kan, de aandacht. De wedstrijd zelf is ge speeld in de volgende opstelling: Theo Janssen; Eddy Meijer; Ernst Seunke; Hans van Dijk; John Parsser; Bas Rachman; Thomas Rongen; Edwin Geluk; Simon Cohen; Kees Gehring; Henk Bijlsma. Na een pittig begin van de engelse zijde kregen we, naarmate de wedstrijd vorderde, steeds meer greep op het spel. Dit resulteerde voor rust in een goal van Thomas Rongen, die in de rebound een vrije trap van Simon Cohen op fraaie wijze verzilverde. Thomas heeft tijdens deze trip een geslaagde come-back gemaakt na een langdurige liesblessure en hopelijk kunnen we het volgende seizoen weer volledig op hem rekenen. Na rust gelukte het Walthamstow de gelijkmaker te fabriceren (en al is dit niet het "Ajax-Nieuws", ik kon mij toch niet aan de indruk onttrekken, dat er een buitenspelluchtie aan deze goal zat), alvorens Hans van Dijk uit een penalty (hands na een voorzet van Kees Gehring) 2-1 kon laten aantekenen. Vlak voor tijd wisten de Engelsen de stand echter toch nog in evenwicht te brengen met een echt engelse goal: Een strakke voorzet tweede paal, afgerond middels een fraaie kopbal in de bovenhoek. Deze avond is er van onze kant als collectief alleszins redelijk gevoetbald, terwijl Ernst Seunke, Edwin Geluk en Thomas Rongen tot de uit blinkers behoorden. Na afloop was ?r een goed verzorgde ontvangst voor spelers en officials met een "hap en een slok". Waarna wij ons in de lounge van het clubhuis terugtrokken om via de t.v. getuige te zijn van de eerste wedstrijden in het kader van het "Home Championship" (hierbij maakte Engeland trouwens een sterkere indruk op ons dan Schotland). Tegen elven zijn we uiteindelijk weer naar ons hotel vertrokken, waar het na aankomst een ieder vrijstond de zaterdagnacht op welke wijze dan ook door te brengen, iets waar dankbaar gebruik van is gemaakt. De zondag stond ter vrije beschikking, zodat ik u daarover weinig kan melden, 's Maandagsavonds vond de tweede wedstrijd plaats, ditmaal in en tegen Leatherhead. Dit is één van de beste teams uit de Isthmian League, wat moge blijken uit het feit, dat zij als tweede in de competitie zijn geëindigd en bovendien de finale om de engelse amateur-beker op Wembley gehaald hebben. Onze opstelling die avond: André Wijnand,; Eddie Meijer; Ernst Seunke; Frans v.d. Bor; John Parsser; Benno Leeser; Thomas Rongen; Edwin Geluk; Henny Kottmann; Pieter Sandberg; Henk Bijlsma; Kees Gehring die zaterdags geblesseerd was geraakt, kon, ondanks alle inspanningen van de technische en medische staf niet op tijd weer fit gemaakt worden. Desalniettemin!?) heeft dit elftal zeer goed gespeeld en, wat bij AFC niet al te vaak het geval is, ook zeer gedisciplineerd. Leatherhead kreeg dan ook niet al te veel greep op het spel, terwijl wij met name via Henk Bijlsma gevaarlijker waren. Jammer genoeg hebben wij twee a drie kansen om een goal te maken laten liggen. ("The Fonz" ging hierbij, hoewel hij tijdens de rest van de trip erg cool was, niet helemaal vrijuit), terwijl Leatherhead vlak voor tijd via een fraai afstandsschot wel wist te scoren: 1-0. Aan onze zijde speelden deze avond wederom Thomas Rongen en Edwin Geluk erg sterk, terwijl Henk Bijlsma zonder meer de ster van de avond was, een mening, die ook het engelse publiek, getuige haar reacties, toegedaan was. Wederom na afloop een officiële ontvangst, maar het werd pas echt gezellig toen tegen het einde van de avond de Leatherhead- supporters ook het officiële gedeelte van het clubhuis mochten betreden en er over en weer blijken van waardering werden uit gewisseld in de vorm van gezang, spreekkoren, uitwisseling van shawls, dassen etc. Aan alle plezier komt echter een einde en zo ook bij deze trip. Dinsdagmiddag om half vijf (en niet om vier uur, zoals oorspron kelijk de bedoeling was) vertrokken we weer uit Londen na er een zeer gezellig en geslaagd long-weekend doorgebracht te hebben. Tijdens de terugreis zijn er veel dankwoorden gesproken, waarbij de spelers bij monde van captain Ernst Seunke, voor wat betreft de organisatie van de trip vooral de heren van Rijn en van der Zee bedankte, en wat betreft de begeleiding van de laatste twee-en-een-half seizoenen Sal van Gelder en z'n assistent Gé van Dijk. Hierbij werd menig cadeau overhandigd, wat er dan ook zonder verder problemen overigens, toe leidde, dat de terugvlucht met overgewicht plaats vond. Terug op Schiphol stonden de onzen reeds "achter het glas" te popelen om ons weer in de armen te sluiten (wat een gedrang, hulde aan de ordedienst op onze nationale luchthaven!). Erop terugkijkend kan gesteld worden, dat deze trip bijzonder geslaagd is en hopelijk op niet al te lange termijn voor herhaling vatbaar zal zijn. Vanaf deze plaats wil ik namens de spelers nogmaals al diegenen, die de reis mogelijk gemaakt hebben van harte bedanken en hen én onze supporters een prettige vakantie toewensen en de hoop uitspreken een ieder volgend seizoen in goede gezond heid weer te zien. Nr 14 W.K. U herinnert zich ongetwijfeld de moeilijkheden, welke op 10 juni ontstonden rondom de shirts van het franse elftal. Onze groundsman Jaap zat kennelijk ook aan zijn toestel gekluisterd, want hij belde prompt Sal van Gelder om toestemming te vragen onze blauwe reserve shirts naar Argentinië te brengen. De fransen wisten zich echter te behelpen met de shirts van een plaatse lijke club. Leiding Het komt mij voor, dat er althans twee wedstrijden in de Ere-divisie op het programma staan, waarbij moeilijkheden niet moge lijk zijn. P.E.C. - Zwolle met Rinus Israël in de gelederen tegen Feijenoord met Nico Jansen. Onder voorwaarde, dat de wedstrijden on der leiding staan van onze Bep Thomas. Wellicht dat Gerrie Kneteman uitgenodigd kan worden als kijker.

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 3