WEER EEN SEIZOEN AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers Onze sociëteit staat voor U open Aanbevelend MartinVisser& Frank de Visscher Maandags clubavond feesten, recepties, diners 58e jaargang verschijnt wekelijks 21 juni 1978 Nr. 21 Redaktie: Frank Reddering Van Boshuizenstraat 33 1083 AP Amsterdam Tel. 425147 Secretariaat: J.L. Bonnet Nedersticht 65 1083 VN Amsterdam Tei. 421915 Advertenties: Karei Swart Amstelveenseweg 300 1075 XZ Amsterdam Tel. 724587 (tarief op aanvraag) Weer een seizoen voorbij en naar ik meen te mogen zeggen geen slecht seizoen, alhoewel wij maar één kampioenselftal hebben. Het eerste reikte tot een degelijke vijfde plaats. Onze Haagse vrienden van V.U.C. waren een waardig kampioen. Voor de tweede keer in successie bereikte onze hoogste reserve's de tweede plaats. Wéér achter Ajax! Een jeugdig team onder de ervaren leiding van Frans v.d. Bor. Drie haalde het net niet en dat met maar 1 verloren partij. Vier stelde zich ruimschoots op tijd veilig. De B-commissie kan op een gunstig seizoen terugzien en leverde de enige kampioen, het zevende o.l.v. een enthousiaste Heer Handgraaf. Proficiat! Mede hierdoor bleef ons zesde behouden voor de reserve 2e klasse. Over de gehele linie deed onze grote jeugdafdeling het redelijk. A-1 eindigde fraai, de B-tjes redeiijk tot goed en de C-13 en 5 eindigden op fraaie plaatsen. Last but not least onze jongste categorie, de pupillen, waarvan vooral de standaard teams goede resultaten behaalden en een belofte voor de toekomst inhouden. Wie de jeugd heeftZeker bij pur-sang AFC, waar wij het juist van onze jeugd moeten hebben. En dan al die toernooien! Denkt u zich eens in, al die organisaties, begeleiding, verzorging, enz. Vooral in de laatste Schakels, pagina's vol toernooien. Respect voor Dick v.d. Klauw en zijn mannen en niet te vergeten de vele enthousiaste ouders, die steeds weer voor vervoer zorgden. Aan het einde van het seizoen werd ons eerste nog geconfronteerd met de wedstrijden om de Amstelland-Cup en de Districts beker. Nu geloof ik, dat de doorsnee 1e elftalspeler blij is, als het, lange, hoofdklasse seizoen erop zit. Bovendien is zo een districtsbeker-competitie weinig aantrekkelijk. Onlangs werd ik benoemd, tesamen met de voorzitters van VUC en Elinkwijk tot afgevaardigde van de hoofdklasse-A verenigingen. Samen met die van B en C werd dit probleem al besproken en bij de bond aanhangig gemaakt. Eén van de voorstellen luidt om de periode-kampioenen en de kampioen hiervan vrij te stellen of deelname voor hoofdklassers facultief te stellen. Bij het nalezen van de officiële mededelingen van de KNVB valt de "leegloop" bij verschillende verenigingen op. Mede door onze eigen structuur mogen wij ons gelukkig prijzen, dat wij dit verschijnsel niet kennen. Het zou best mogelijk kunnen zijn, dat de krachtsverhoudingen in de hoofdklasse A het komend seizoen iets anders komen te liggen. op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur dinsdag gesloten) Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig bespreken met telefoon 44 55 75

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 1