7 Daar zien we nog een aantal mensen, die toen meespeelden en nu nog min of meer regelmatig bij A. F. C. komen en wedstrijden bezoeken, o. a. Gerrits, Vader Geluk, Vader en Moeder van de ter Horsten, Roel van Nek, Flink, Spelter, v,d, Voort, Heineman, Wiggemansen, Kleyn, v. d. Valk, Steensma en Sterman Jb. v. N. P. S. A. F. C. speelde in 1924 thuis tegen Neptunus, Rotterdam en binnenkort weer. Een goed A. F. C-er heeft bij mij het wedstrijdverslag opgevraagd van A. F. C. Neptunus 1924 om een vergelijking te kunnen maken met 1978. 2e P. S. Wie geinteresseerd is om iets te lezen van A. F. C. uit de oude tijden of om zijn herinneringsvermogen op te frissen kan Schakels en Bullentins 4 weken te leen krijgen uit het A. F. C. archief (adres: Jb. van Nek, Soetendaal 126, 1081 BR Amsterdam, Tel. 020 - 42 03 12) WA Al - AFC Al ITALIAANSE TAFERELEN (Verslag van een 'voetbal'wedstrijd) Vol goede moed gingen wij zondag 5 maart op weg naar de terreinen van WA om na een langdurige, ge dwongen winterstop weer eens lekker een middagje te voetballen. Nou, dat hebben we geweten. De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat de eerste helft, op een paar schermutselingen na, nog tamelijk rus tig verliep. Onderhand was overigens wel duidelijk geworden dat de capaciteiten van de scheidsrechter niet al te hoog geschat moesten worden. Maar enfin, we gingen de rust in met een stand van 0-0. Na de rust, die de VVA-ers vermoedelijk benut hebben om enige stimulerende tabletjes te slikken, ontaard de wedstrijd in een ordinaire schoppartij van de kant van WA. Toen wij na het eerste doelpunt (en het laat ste) van WA, pakweg 25 minuten voor tijd, nogal begonnen aan te dringen werd het helemaal erg. Onze breekbare benen werden geenszins gespaard door de nèt iets te fanatieke VVA-ers. Rein Akkerman (jr. werd door de keeper van WA stevig nagetrapt onder het toeziend oog van de scheidsrechter, die schijnbaar vergeten was dat iemand hiervoor van het veld gestuurd dient te worden. Overigens heeft Akkie, volgens de geruchten, een aanbieding gehad van de Haagse Comedie. Maar dit terzijde. Nog erger werd het nadat de scheidsrechter een door ons gemiste strafschop liet overnemen. Toen het de VVA-ers duidelijk werd dat ondergetekende de strafschop zou gaan nemen waren zij niet te beroerd om in de drukte van het protesteren mijn enkels eens flink te bewerken, enige kluiten aarde naar mijn hoofd te gooien en mij wat vriendschappe lijke tikken in de maag te geven. Na het benutten van de strafschop overtrof de rechtsback van WA zich zelf: hij spuugde mij 's lekker in het gezicht. Frisse jongen, die back! Daarna werd de wedstrijd, vanwege de aanhoudende VVA-protesten, nog vijf minuten gestaakt. Na deze enigs zins rustgevende vijf minuten was het slechts aan de beheersing van de AFC-ers te danken dat de wedstrijd niet in een veldslag veranderde. Dat wij vijf minuten voor tijd nog met 2-1 voorkwamen en deze stand hand haafden is hier slechts bijzaak. Wij had het daar over een lekker middagje voetballen? Het spreekt voor zich dat ik hier slechts heb weergegeven wat ik zelf gezien en ondergaan heb. Wilt u alles weten, dan moet u het maar eens aan de andere jongens van de Al vragen. Alex Verheyden ATC De tennisvereniging groeit gestaag, zodanig zelfs, dat een ledenstop moest worden ingevoerd. Over een paar weken gaan de banen weer open. Het bestuur van deze bloeiende dochter heeft grootse plannen. Meer banen is een grote, maar lijkt een niet uitvoerbare, wens. We wachten af. GEHEIM Het vierde heeft het moeilijk en de punten hard nodig. Coach Martin Duinker heeft echter het volste vertrou wen, niet in het minst, omdat hij al maanden geleden een geheim wapen uit de Verenigde Staten haalde en wel in de persoon van Michael Winstanley. Michael komt uit Vermont en kwam in januari naar Nederland om een potje te voetballen. Hij wil veel leren en traint mee met de selectie. In februari was hij speelge rechtigd, maar toen begonnen prompt, de afgelastingen. Hij wacht nu al weken en heeft het vertrouwen in het Nederlandse weer volledig verloren. We zijn benieuwd naar het debuut van deze New York Cosmos-fan. In ieder geval wensen we hem nog een prettige tijd in AFC toe. FILM De jeugdcommissie organiseerde enkele filmavonden voor de jeugd. De opkomst was zeer groot en iedereen was erg enthousiast. Een lofwaardig initiatief, dat voor herhaling vatbaar lijkt. LOTTO/TOTO Vergeet u het niet: Volgende week is het weer tijd om uw maandlotto in te leveren. Eén keer invullen voor vijf weken tegelijk, lekker makkelijk. Inleveren bij de bekende adressen. Waag een gokje, AFC wint er altijd bij.

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 7