D M D D B H It E g; C I T d ii S v s p I E v I r GE OVER DE STREEP Het was op het jongste jaardiner, dat Bas Rachman, de actie "Trek Gé over de streep" begon. Deze actie c heeft succes gehad, want Gé blijft. Naast Gé, die zich vooral met de technische leiding zal gaan belasten, is Frans Kramer aangetrokken om de veldtrainingen van onze selectie te leiden. Frans is geen onbekende voor AFC en heeft zijn kwaliteiten in het verleden als trainer van onze jeugdselectie en daarna bij Aalsmeer, SDW en Zilvermeeuwen, zijn huidige club, getoond. 1 We kunnen blij zijn met het blijven van Gé en de komst van Frans. Met zulke trainers kunnen wij het seizoen 78/79 met het grootste vertrouwen in een goed resultaat tegemoet zien. IN MEMORIAM ARIE METS Als ik me neerzet om een herinnering aan deze markante figuur aan het papier toe te vertrouwen dan denk ik aan het feit, dat hij vlak voor zijn 84-ste verjaardag stond, toen hij overleed Een prachtige leeftijd 83, de leeftijd van AFC nu. In het bestaan van onze 83-jarige AFC vervulde onze vriend Arie Mets een belangrijke rol. Zijn staat van dienst liegt er niet om en tot een aantal weken geleden nog was hij steeds op AFC te tref fen en zelfs bij uitwedstrijden was hij, onder begeleiding van ons aller vriend Henk Stallmann, aan wezig. Met Arie hebben wij zo ontzettend veel meegemaakt deels in de privé sfeer met zijn vrouw Lies en daarnaast intensief in A. F. C. Een kleine bloemlezing moge dit duidelijk maken. Arie werd rond 1923 lid van A. F. C. na zijn eerste club het niet meer bestaande D. O. S. B. te hebben verlaten. Zeker in dit opzicht gesteund door zijn vrienden in het uitgaansleven van die tijd. Want Arie kon er wat van in zijn jeugd. Reeds in 1931 werd hij 2e penningmeester, een jaar later zelfs le penningmeester. Consciëntieus deed hij zijn vele werk in dikwijls moeilijke A. F. C. tijden. Later werd hij nog E. C. lid en direct daarna enige jaren le voorzitter, wat werd beloond met zijn ere-lidmaatschap in 1948. Maar Arie's rol ging op vele fronten door; lange jaren was hij aanvoerder van de Veteranen en leid de hij deze destijds zo krachtige groep op zijn zeer bepaalde, dikwijls uiterst geestige, manier. Hij onderhield met Ajax, Blauw-Wit, D. W. S. (als visclub De Woeste Stekel), U. D. Deventer, Vo. C. Rotterdam, Kampong, Utrecht, H. B. S. Den Haag en Middelburg de prettigste banden. Ook daarvoor mag A. F. C. hem dankbaar zijn. Toen kwam de biljartperiode, waarin hij op zijn speciale wijze de toernooien organiseerde met H. B. S. Ajax, Sportpers, C. V. V. enz. Naar hem werden een paar jaar geleden de Mets-boys ge noemd, Veel levensvreugde heeft Arie om zich heen gespreid. Maar u moet niet denken, dat het leven alleen lol en vreugde voor hem was: op de maatschappelijke ladder bekleedde hij de functie van hoofd-correspondent in 5 talen in ons grootste veembedrijf. Zijn trouwe gade, Lies, heeft hem zijn hele leven kranig bijgestaan. Heerlijke herinneringen zijn er met hen, als wij in de 20er jaren wherry roeien naar Ouderkerk, Abcoude, Diemer plas enz. En een persoonlijke noot van mij als wij heel vele jaren lang einde van het jaar onze wederzijdse kalenders uitwisselden, het laatst nu einde 1977. Een zeer welbesteed leven is ten einde en A. F. C. mag blij zijn zulk een trouw ere-lid te hebben gehad. Voor Lies en A. F. C. blijft de herinnering aan een fijn mens. Jaap van Nek A.F.C. - 1 NAAR LONDON Rond de a. s. Pinksterdagen gaat ons Eerste Elftal twee wedstrijden spelen tegen twee Engelse Amateur teams, die in de le divisie van de Isthmian League uitkomen. Met de uitstekende hulp van ons lid v. d. Zee en onze vriend Leslie Taylor aan de andere kant van het kanaal is het volgende programma tot stand gekomen. Vrijdag 12 mei vertrek van Schiphol om 13. 35 met vlucht Br 817 van Caledonian Airways. Bij aankomst op London Gatwick brengt een autobus van Blueways Coaches ons naar het hotel Stratford Court Hotel, Oxford Street, vlak bij Oxford Circus, (tel. 01-629 7474). Voor vrijdagavond staat een bezoek aan een show op het programma. Zaterdag 13 mei spelen wij om 15. 00 onze eerste wedstrijd tegen Dagenham F.C. en na afloop van de wedstrijd zijn wij voor de rest van de avond de gast van Dagenham. 2 V 1 J r 1 2

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 2