10 beginnen. In dat stadium is er van politieke bewustheid geen sprake. En dat is maar goed ook. Wanneer je alles over hebt voor je sport, alles doet om je lichamelijke konditie zo goed mogelijk te houden, weer en wind trotseert om d£t te bereiken dat je je als doel stelt, dan is het niet meer dan billijk dat je dat doel ook kunt verwezenlijken. Dat aspekt, daar gaan de Boycot-Arentinië-Boys' aan voorbij. Onze bal (de aarde) maakte zich zo'n drie, vier miljard jaar geleden (val me niet lastig op een jaartje) los van een ander hemellicnaam en begon zijn rondjes te draaien om de zon. Kennelijk een levensvatbare baan, want in de loop der tijden hebben allerlei wezentjes en wezens rondgedarteld op deze speldeprik. (Het ver schijnsel mens is ook slechts een variëteit in de evolutie). De geagiteerde politieke warhoofden zouden eens een kwartiertje uit moeten trekken om bij een nachtelijke heldere hemel simpel naar boven te staren. Ge woon kijken naar die duizenden lichtpuntjes, die slechts tot ONS zonnestelstel behoren. Mogelijk dat zij zich bewust worden van hun plaats in 't geheel. Een half miljoen jaartjes (wat is dat nog?) later, verscheen er iets dat op de Bram van 1978 leek. Vanaf dat moment is er een niet aflatende strijd geweest tussen bezitters en niet-bezitters. Resultaat: talloze ismes. Elk isme is het enige ware isme. De grondslagen van het andere isme, historische ontwikkeling van het land, klimaat etc. wenst men niet te kennen. Onder de kreet Mensenrechten zal nog menig kop rollen, tot dat we één isme hebben overgehouden. Dan hebben we een gelijkgeschakelde robot-maatschappij, het ideaal van het socialisme (de niet-bezitter). De notoire dwarsliggers, Bram Freek, zijn dan aktieloos. Om een beetje tot elkaar te komen kan sport veel goed doen. In het begin van onze jaartelling probeerden de Grieken (grondleggers van de westerse beschaving) dit idee uit; wat later tilde Pierre de Coubertin de Mo derne Olypische Spelen van de grond. In gezonde rivaliteit strijden om de beste te worden in je sport. Daar moet elke jonge man en vrouw aan mee kunnen doen, zonder lastig gevallen te worden door welke isme dan ook. Zeker niet door mensen die nooit aan sport gedaan hebben en thans, omringd door rook- en bierwalm, betuttelend hun vingertje heffen. Charlie BAL Het geheime wapen heeft tegen EDO niet mogen baten. De door een aantal illustere heren, als collectiviteit deel uitmakend van de zo beruchte Frunnikzijdeaangeboden bal vloog één maal minder in het EDO dan het AFC-doel. Toch hebben we heel even aan de overwinning geroken. Aan de Frunnikzijde heeft het niet gelegen. Helaas, volgend seizoen beter. De laatste bal tegen Neptunus wordt aangeboden door onze pachters Martin en Frank. Een mooi sluitstuk. De belangstelling voor het ballen geven was dit seizoen weer erg groot. Een aantal potentiële gevers moest zelfs teleurgesteld worden. Ook hier geldt: volgend jaar beter Alle gevers in ieder geval zeer hartelijk bedankt. BESTUUR Het bestuur heeft de maandelijkse donderdagavondvergadering uit tijdeconomische overwegingen verruild voor een maandelijkse vroegmaandagavond vergadering. De eerste ervaringen waren bemoedigend. Een opmerkelijk record werd maandag jl. gevestigd, toen de om 19.00 uur exact aangevangen vergadering door onze voorzitter om 20.07 uur besloten kon worden. POSTCODE Evenals u en ik heeft ook het Sportpark Goed Genoeg een postcode toegemeten gekregen. Wanneer u nog eens wilt schrijven naar de Boelelaan, de code luidt: 1082 LR. KOPIJ Kopij volgende uitgebreide Schakel uiterlijk dinsdag 25 april a.s. inleveren bij Frank Reddering, van Bos- huizenstraat 33, 1083 AP Amsterdam, tel. 42 51 47. AL 52 JAAR U zult onze trouwe "wachter aan de poort" - de heer Bond - bij de laatste thuiswedstrijden van het eerste elftal hebben gemist. 52 voetbalseizoenen heeft hij AFC in weer en wind gediend en nu moest hij door een rheumatische aandoening verstek laten gaan. Hij wordt verpleegd in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis, Afd.H. 4e etage, kamer 12. Wij wensen hem van harte beterschap en een spoedig algeheel herstel.

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 10