Het spreekt haast vanzelf dat deze opsomming slechts een tipje van de sluier oplicht. Vooral in de hoogste regionen van AFC is dit bekend. Onlangs nog richtte zich een ouder lid (67) uit Blaricum tot ons in een vertrouwelijke brief waarin hij verzuchtte: "Laat deze situatie onmiddellijk ophouden. Zelfs mijn tuinman spreekt er kwaad over", (einde citaat). Op last van enkelen niet nader genoemde AFC'ers van goede naam en eer heb ik daartoe een opdracht vervuld. Het is thans zaak onze houding t.a.v. de nieuwkomers, maar meer nog de onderlinge verstandhouding volledig te herzien. Geroddel, achterklap en gezagsondermij nend gewroet dient onmiddellijk te worden gestaakt op straffe van uitleen naar andere elftallen. Nieuwkomers dienen tege moet te worden getreden met vertrouwen in capaciteit op eerder genoemde gebieden. Uitnodigingen in de privé sfeer mogen niet leiden tot verstoorde opstellingen en gewijzigde tactische concepten. De bindenbergse conferenties moeten onmiddellijk worden hervat zonder gezeur over de onkostennota's. En tenslotte. De telegraafwals moet opnieuw alle ruimte krijgen de verloren gegane punten en sympathisanten te heroveren. U kunt binnenkort van twee onzer voornaamste spelers daartoe een uitnodiging tegemoet zien. Maakt u de borst alvast maar nat. P.S. Het verzoek van B te A. tot overplaatsing in een hogere functie is in geheim overleg afgewezen. Er zal contact worden opgenomen met zijn vrouw. N.C. AFC HAD KIEN! Wat hebben wij op vrijdag 16 december j.l. weer gezellig gekiend. Een prachtige selectie van cadeaux - zeer goed verzorgd door onze P. en P.C. lag op de tafels uitgespreid. Nadat Jack van Gelder het laatste nummertje had afgeroepen en de gelukkige kiezers hun kien-prijzen bij elkaar pakten, bleef ergens op een tafeltje een biljet van f 100,- achter. De eerlijke vinder, in vroegere jaren een zeer gewaardeerd kienmaster, heeft geprobeerd de eigenaar van dit biljet op te sporen echter zonder resultaat. De honderd gulden werden toen aan de AFC penningmeester overhandigd met het verzoek dit geld voor één van de jeugdtoernooien te bestemmen. Hartelijk dank! AFC had dus dit keer ook eenmaal kien. O.v.R. INBRAAK Reeds een aantal malen werd er ingebroken in onze sociëteit. Gelukkig bleef het bij verdwenen geld en werden er geen ver nielingen aangericht, zoals onlangs in de clubhuizen van Rombout, De Spartaan en Germaan. Bij ons moesten de sigaretten automaat en de biljartklokken het ontgelden. Hopelijk zullen de daders eens gepakt worden. Onder de eigen leden lopen er ook enkele rond, die het met de clubeigendommen niet zo nauw nemen. Zij vergeten, dat de leden uiteindelijk zelf voor de schade moeten opkomen. Laten we toch eens ons gezond verstand gebruiken en de boel heel laten! SCHEIDSRECHTERS De B-Commissie vraagt, nu zij zondag's steeds meer geconfronteerd wordt met een tekort aan scheidsrechters, een ieder die wel eens op AFC-terreinen een van onze wedstrijden wil en kan fluiten zich te melden bij deze commissie (tel. 442638). De Heren Jager (zondag jl. goed voor 3 wedstrijden), Susan, Kinsbergen en anderen worden voor hun leiding de laatste zon dagen hartelijk bedankt. Laat hun enthousiasme een voorbeeld zijn voor meerdere liefhebbers. B. - Commissie VREEMD, MAAR WAAR Omdat ik nooit meer in de gelegenheid ben om de wedstrijden van het eerste te bezoeken, voel ik mij slechts zo nu en dan betrokken bij AFC. Ik wil proberen in dit artikel een indruk te geven van de dingen, die de laatste maand zijn voorgevallen in de vereniging en de manier, zoals deze gebeurtenissen bij mijn zijn overgekomen. Met andere woorden kan je stellen, dat dit een zeer subjec tief relaas gaat worden. Terugkijkend naar de kienavond komt een gevoel van vreugde, blijheid en voldoening bij mij op. Als lid van de Pers- en Propagandacommissie was ik met de medecommissieleden benieuwd naar de opkomst en de omzet. Beiden bleken na afloop voortreffelijk en dat was een direct gevolg van de fantastische prijzentafel die door de gulle gevers zo rijkelijk van geschenken was voorzien. Aan de andere kant is het af te vragen, waarom een kienavond wel veel mensen naar de sociëteit trekt, terwijl de feesten floppen. Een ieder, die een goed idee heeft om de feesten weer een succes te laten worden, kan zich tot de P.P.C. wenden. Ook als u vindt, dat er bijvoorbeeld meer dan 1 keer per jaar gekiend moet worden, zal de commissie zich hierover beraden. Van de kienavond naar nieuwjaar is een stap van 14 dagen. Weer een volle sociëteit, maar nu met de bedoeling rustig te kij ken naar de nieuwjaarswens. Ómdat ik vrij laat een zitplaats opzocht, bleek een staanplaats achterin het maximum haalbare. Gelukkig werden in het begin een paar oude liedjes ten gehore gebracht, zodat ik weinig gemist had. De dialoog tussen Nita en Louis was gortdroog, geen enkele kwinkslag en dus geen respons vanuit de zaal. Opvallend was het talent van Lucy Wij nand, die haar debuut op een zeer charmante wijze maakte. Jammer, dat ze niet wat meer op de voorgrond kon treden, omdat haar aandeel beperkt was gehouden, maar er komen nog vele jaren, waarin zij haar talenten ten toon kan spreiden. Karei van Osch speelt net zo piano, als dat hij voetbalt; safe met onmiskenbare talenten. Het zal ongetwijfeld aan mijzelf hebben gelegen, dat ik niet iedereen kende. Het zij mij vergeven. Hopelijk verandert de formule enigszins volgend jaar: terug naar de echte Thomasvaer en Pieternel of op naar een kritische cabaretvorm. Achttien januari, de verjaardag van de club. Costuums, wijn, gelach, sterke verhalen, wijn, AFC, smokings, schade in de W.C., 9

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 9