een uitzonderlijke staat nnutewachten,wmneer tl steeds weer meedoetaan de zeer kansrijk? mast deze enorme imitenkans,steunt nievens de ruim HOjoarjonge Ook deze week kunt u uw formulier weer inleveren bij de bekende adressen, t. w. Boekhandel Brugman, Alex Boestraat 25 Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 v. Lookeren, Willemsparkweg 77 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 en natuurlijk het clubhuis, tot vrijdag 19. 00 uur. urx Rimini rrc/Afc '77 EEUWIG TROUW - EN ZULLEN NIET VERSAGEN BELONING LOTTO «TOTO Eigenlijk ben ik nog niet eens uitgepraat over Nieuwjaarsdag, mèt het clublied - zóveel dierbare en blijde gezichten. En toch, het verleden glijdt verder van ons weg - maar alsjeblieft: laat Thomasvaer en Pieternel blijven komen, hoe dan ook! Als het maar géén punk wordt met een vernield clubhuis, dan staan we al goed 18 januari - jaren geleden: Harry Stumpf had griep, maar op deze datum gooide hij z'n benen uit bed en riep: "Hóp me smoking!!!" Ja, en dan gingen de mannetjes, met "alles omhoog, wat omhoog kan" zoals Zus Walter dat uitdrukte. Er kwam dan zo'n stralende, verheven blik in hun ogen, als ze - vooralsnog met waardigheid - hun schreden dinerwaarts richtten. Ja, écht, men liep nog welles. 18 januari 1978. Grootmoeder had óók griep, maar gene moer, Rooikappi of Wolf kwam kijken. Edoch het Aangetrouw de Bloed kruipt waar het niet gaan kan en Opoe gooide beverig haar wankele benen uit bed en króóp op 4 wielen naar de kapper. Dank zij het griep-diëet paste het te blote en te nauwe jurekkie nog prima - een bloem in het haar en dan: Hóp-hop, Hóp-hop naar ons vijfde, ons vijfde dames-AFC diner! Dat héérlijke vertrouwde - zo kundig opgebouwde ons eeuwig aangetrouwde jaardiner! Het was weer grandioos en ontzaglijk goed voorbereid door de feestcommissie Mieke, Marijke, Daisy, Henny en Jannie.. én Lex, natuurlijk Een daverend feest, maar niet zonder schaduw. Met één minuut stilte herdachten wij de dierbaren, die wij moesten missen. Ons oudste lid, Nobelprijsdraagster Nel Sabelson lag nog steeds met een heupfraktuur in 't Luth. Diaconessenhuis Koninginneweg; de feestcommissie bracht haar een bloe- mengroet en we hopen Nel volgend jaar weer op onze barricaden te hebben. Hoeveel lieve mensen hebben ons niet met bijzonder kwistige hand verwend: de corsages, handgetekende menu's van Lex, de vele mooie cadeautjes bij ons bord, het lustrumdrankje vooraf - en oh, dat schattige AFC-doosje met een paar ver schrikkelijk zalige bonbons - van iemand met een bolle toet en donkere ogen. We lieten ons al het goede der aarde lekker aanleunen. Mèt het lekkere eten, de wijn en de kunst die gebracht werden, steeg ook de stemming - Daisy met haar mooie neusje in de hoogte, presideerde onze lustrum-zitting en slingerde met elegante nonchalance de Daisybel. En zowaar - ze kreeg soms échte stilte. Een onzer had al die saucijsenbroodjes gebakken - voor de mannen. Ann Teiwes verraste met een eigen lied en met Henk ging het dus goed. Miep bracht weer dat lied van 't oude clubhuis; alle oudjes weten, dat dit zó verschrikkelijk goed is, dat je - zoals ook op 1 januari j.l. - een brok in je keel krijgt. Loes Stallmann kwam bruisend met het revue-verleden, geholpen door Tilly, Tonnie en Hennie. Ja, daar kunnen we nooit genoeg van krijgen, maarr-èh.... waar blijft de volgende generatie, die 'de Heffe' kan doen gniffelen? Wéér plechtige stilte: "Vrouwtjes van Verdienste" werden onder bijval benoemd, voor jarenlange, anonieme goedheid en daadwerkelijke hulp; die achter de piano kreeg het voor haar beeldige kapselJa, zo zijn wij nu weer, maar de mannen hebben een Piet van Ruyven, die de Veteranen- crèche achternazit - da's óók moeilijk! De Heren toonden hun affectie, door ons met een cognacje bij de koffie nog méér te versieren - en we waren al zo mooi... Had je die kleine met die veren boa-constrictor moeten zien hoe die op dreef was! Ach ja, Miepsie van der Pijl was er ook nog, net zo lief en zo jong als vroeger. Er waren er méér zo, van heel lang geleden - hoe komt dat toch? Ik denk, de vreugde om elkaar wéér te zien.... Olga Nijdam, Annie Scheepstra, Till van der Marei, Mini Kleyn, Kiek Nesvadba - 40 jaar geleden was ze Miss AFC - zaten tussen de geregelde AFC vrouwen in. Er daar komt zowaar de zieke Voorzittersvrouw Mieke binnenstappen. 3

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 3