JANUARI De maand januari is voor AFC traditiegetrouw een maand, waarin weinig gevoetbald, maar veel gebeurd op AFC. De nieuw jaarsshow trok weer vele leden naar ons clubhuis, dit jaar zelfs meer, dan de achterzaal kan bevatten. Kelkje heffen, was dit jaar het motto en daar hebben de meeste van ons nooit moeite mee gehad. Dit jaar stond Pim Adriaanse alleen voor de zware taak van produktie en regie van dit festijn. Na afloop beluisterden wij bij sommigen een lichte ondertoon van kritiek, die elders in deze Schakel ook verwoord is. Wij kunnen deze kritiek niet volgen. Wellicht zijn wij door de jaren heen te veel verwend. Ergerlijk was, dat vele "achterstanders" hun ongetwijfeld gezellige kout tijdens de opvoering niet konden onderbreken en daardoor ook anderen verhinderden het op de bühne gesprokene te verstaan. Volgend jaar beter, spreken we af. Pim en zijn medewerkers willen wij op deze plaats nog onze welverdiende dank betuigen. Hopelijk zal Nieuwjaarsdag op AFC in lengte van jaren, een hoogtepunt binnen ons clubleven blijven. Dat geldt natuurlijk ook voor het jaardiner, zowel voor de heren, als voor de dames. Het herendiner trok dit jaar 117 leden naar de sociëteit. Bij de borrel ging het reeds geanimeerd toe, later aan tafel ook, aan sommige tafels eigenlijk té. Oudste lid aanwezig was Chris Oolders, maar ook Siem de Waal (dinsdag 7 februari jl. 80 geworden, van harte proficiat) en Arie Waaijer mogen er zijn. Lex Rimini vierde als altijd zijn verjaardag samen met die van AFC en werd daarvoor toegezongen. Ton van der Valk sr was er nog niet bij, maar hij stuurde een telegram, hetgeen enthousiast ontvangen werd. De dames hadden voor saucijsjes bij de borrel gezorgd en iedereen ging op de foto, sommigen misschien wat te laat. Natuurlijk werd er gespeeched, maar met mate: tafelpreases Ton Glas gaf het woord aan Jan van Dijk, die de Nobelprijs nog niet daadwerkelijk kon uitreiken, omdat winnaar Piet van Ruijven in het buitenland vertoefde. Ook wisselspeler Bas Rachman kreeg het woord, hij startte de actie "trek Gé over de streep", terwijl Riji-enaar Hans Geusebroek aan Ton Glas het woord ontfutselde. Het eten was perfect. Wat er gegeten werd, kunnen de jaardinergangers op het door Martin en Frank geschonken glas lezen. Na de koffie, aangekleed of niet, was het uiteraard tot in de kleine uurtjes lang gezellig. F. Ft. NOBELPRIJS De Nobelprijs werd op 18 januari jl. tijdens het Jaardiner uitgereikt aan Piet van Ruyven, reeds jaren de grote inspirator en sti mulerende kracht achter ons veteranen voetbal. Piet heeft zijn veteranen werk ook in tijden, dat het wel eens moeilijk was een team op de been te brengen, altijd consciëntieus gedaan en doet dat nog. Daarmee zorgt hij er mede voor, dat AFC een band blijft houden met die oudere clubs, waar wij in de normale competitie thans geen kontakt meer mee hebben. Helaas was Piet, overigens wegens een plezierige vakantieoorzaak, niet in de gelegenheid zijn Nobelprijs op het jaardiner in ontvangst te nemen. Het applaus was er niet minder om. Ook langs deze weg wensen wij Piet van Ruijven geluk met deze onderscheiding. Red. OTTO Otto van Rijn heeft een van zijn vele functies binnen onze Stichting nl. die van voorzitter van A neergelegd. Otto was een van de oprichters van ATC en heeft de eerste zeven jaren de voorzitterszetel bezet. Hij maakt thans plaats voor een niet onbekende jongere in de persoon van Kees Gehring. ATC is Otto zeer veel dank verschuldigd. Tennis is voor velen van ons een aangename ontspanning in de zomermaanden geworden en ATC heeft daarbij in een belangrijke behoefte voorzien. Bedankt Otto en sukses Kees! SIEM Siem de Waal werd dinsdag 7 februari jl. 80 jaar. Velen van ons kwamen Siem en Leny persoonlijk gelukwensen tijdens de receptie in de sociëteit. Ook op deze plaats van harte proficiat. TRADITIE De AFC trainingsfonds-bus in de rood zwarte kleuren staat bij elke thuiswedstrijd van het Eerste keurig netjes vanaf 12.00 uur opgesteld bij de ingang van ons Sportpark Goed Genoeg. Een van de nieuwe leden vroeg mij laatst waarom die bus met de letters T.F. daar stond. Ik heb hem toen verteld dat dit eigenlijk weer zo'n echte AFC traditie is. Vroeger toen nog vermakelijkheids-belasting moest worden betaald op de entreeprijs bij amateur-wedstrijden, moest elk lid deze belasting betalen en hij stond dus ook in de rij voor het loket om dit te voldoen. Gelukkig heeft de Gemeente Amster dam vermakelijkheidsbelasting voor toegangsprijzen beneden f 5,- afgeschaft, zodat de AFC leden dus meteen kunnen door lopen indien zij in het bezit zijn van een geldig diploma. De leden hoeven dus niet meer in de rij te staan, maar omdat zij gewend waren een of meer kwartjes te offeren werd op initiatief van Siem de Waal deze traditie voortgezet en de aldus gespaar de belastingpenningen werden in een bus gedeponeerd ten bate van het trainingsfonds. Vandaar de letters T.F. Er zullen wellicht meer nieuwe leden zijn, die zich hebben afgevraagd voor welk doel de bus daar staat in weer en wind. U weet het nu: gewoon traditie en deze traditie levert nog wat extra's op voor de clubkas. Elk bedrag is welkom en uw pen ningmeesters vinden het ook niet erg als u een gulden of meer in de bus stopt. O.v.R. 2

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 2