wijn, "gefeliciteerd met de club", zakelijke gesprekken, wijn, gebroken borden, Ton Glas, aardappels over de vloer, Ome Joop, Jan van Dijk, juskommen omgekeerd op tafel, wijn, "We are the champions Bas Rachman (1e wisselspreker), slaperige oudere leden, wijn, Hans Geuzebroek speecht zonder te weten waarover, ijs, wijn en stappen. Het eten was uitstekend verzorgd door Martin, Frank en hun staf. Gevoetbald is er ook nog. Samen met "I on Disselkoen neem ik meestal tijdens de wedstrijden enkele passages door van het Simplisties-Verbond (Net zo makkelijk). Mijn bles sure geeft Joop Turfkruier, onze onvolprezen leider, de kans de sterkste opstelling binnen de lijnen te brengen zonder met mij in discussie te moeten. Met 7-1 wordt DEC van het veld geveegd. In de rust ga ik al weg, want ik moet de venster banken thuis schuren en lakken. Maar morgen ga ik weer even om een uur of vijf naar Goed Genoeg, als het eerste tenmin ste van Blauwwit wint. Als ze niet winnen, ga ik ook maar even kijken. Jack van Gelder INGEKOMEN BRIEF Amsterdam, 29 januari 1978 "Beste Schakel, Omdat je besloot deze keer de inleveringsdatum van je copy wat uit te stellen, kan ik nog net even de resultaten van onze B-elftallen doorgeven. Zoals je zelf wel weet, heb ik het dan over de elftallen van zeven tot en met dertien. Geen nieuws voor jou, want uit voorgaande nummers van je, weet je verdomd goed waar we mee bezig zijn. Je volgde de verrich tingen zelf op de voet en in je enthousiasme zag je al enige kampioenen zitten. Tot nu toe moet ik je wat dat betreft wel wat teleurstellen. Schrik niet, beste jongen, want ondanks dat, draaien we toch leuk mee dit seizoen. We hebben geluk gehad wat betreft de afgelastingen de laatste maanden en zo zijn we stiekum weg met z'n allen nog vaak aan de bal geweest. Het gevolg hiervan is natuurlijk wel dat we zo hier en daar wel weer even met beide benen op de grond zijn gezet in de afgelopen wintermaanden. Je zult begrijpen dat de nodige verschuivingen niet van de lucht waren. Ons zevende, beste Schakel, heeft nu 8 wedstrij den gespeeld en behaalde 9 punten. Nummer één in die groep is Geuzenveld met 18 uit 11, terwijl Muiden 2 11 wedstrijden nodig had om 15 punten te vergaren. De Handgraaf-Baby's hebben de laatste weken wat vrijaf gekregen, misschien om jeugdig enthousiasme wat af te remmen, compensatie wordt echter voldoende gevonden, iedere vrijdagavond zijn zij op de training druk doende. AFC 8, daar heb je zelf een brief over mogen ontvangen (zie hieronder red.). Afzender is Alain Kalm die de spelers in de vorige schakel persoonlijk aan je voor heeft gesteld, dus wil je daar nog wat van weten dan lees je die brief nog maar eens over. Alain vergat wel te vertellen dat AFC 8 met 12 punten uit 9 wedstrijden, DCG 8 met 20 uit 11 ver voor zich heeft gelaten. Zeg Schakel, was jij zondag jl. nog bij AFC-Blauwwit? Ik zou je dan namelijk willen vertellen, dat gelijk op ons 2e veld AFC 9 speelde. AFC 9 een soort gelijk team als onze vlaggedragers. Je weet wel wat routiniers met ook wat jeugdig spul er omheen. Je zag ook hoe ons eerste een penalty verprutste op het beslissende moment. AFC 9 deed dat ook en wel tegen Over Amstel waar de puntjes toen eveneens mee werden gedeeld. Frans Juch en z'n elf of misschien wel dertien handhaven zich toch goed in de bekende middenmoot. O ja, Schakel, heb jij de laatste tijd nog wel eens wat van ons Tiende gehoord? Ik wel, heel veel zelfs, moeilijk omdat zo even aan jou te schrijven. Je moet Apie Springer daar eens over bellen. Kun je lachen, hele verhalen ook al weer over penalty's maar ook over ingeschoten ballen die door het publiek van de tegenpartij gestopt werden en zo. Apie vertelt je zoveel dat je er soms geen touw meer aan vast kan knopen. Z'n elftal loopt keurig 1 op 1 namelijk dertien uit dertien. Over Amstel die het in hun afdeling ook al beter doet is de koploper met 25 uit 14. Zal ik je het laatste schandaaltje eens vertellen, best Schakeltje, in AFC 11 lopen zoveel functionarissen rond die vaak zo moe zijn van al dat Bestuurs-, B- en Toto-commissie werk, dat sommigen van hen, zondag's de wedstrijd niet eens uit kunnen spelen. Afgelopen zondag nog wilden twee spelers de pijp aan Maarten geven, enige weken geleden vroeg een speler 10 minuten voor het einde van de tijd "scheidsrechter blaas maar af" en dat gebeurde ook. Na een wedstrijd 's morgens 10 uur in Ouderkerk werden spelers, dames en kindertjes bij Marcel in Abcoude op de koffie gevraagd. Het kopje koffie dat geschonken werd duurde tot na het borreluurtje die dag, reuze gezellig. Resultaten zijn bij deze groep niet zo belangrijk, ze doen het leuk en kampioen worden zijn ze al lang vergeten. Misschien zit er nog een periode- titel in, want dit jaar zijn zij nog ongeslagen. Wat dacht je van AFC 12? Je weet wel het elfde van vorig jaar. Het elftal dat verleden jaar net niet degradeerde, ondanks het behalen van de laatste plaats. Dit seizoen gaat het beter met zeven punten uit 12 wedstrijden. Met 15-0 winnen van DRC en 0-14 op je broek krijgen van Schellingwoude, dat zijn tenminste duidelijke uitslagen. Je zou Wim Stokvis en z'n medewerkers onze ambassadeurs kunnen noemen boven het IJ. Haast iedere zondag naar het hoge noorden dit seizoen. Rudi Kükenheim zag die bui al lang hangen en verhuisde tijdig naar het noordelijk stadsdeel om voor z'n collega's zo een goede aanlegsteiger te hebben met de welbekende koffie vooraf. Zeg, als jij Roy of Wim nog mocht spreken, zeg ze dan dat de race met Oriënt die nu 21 uit 12 heeft, wel verloren zal zijn, wil je. Wat je waarschijnlijk nooit gedacht zou hebben, blaadje van me, ons Dertiende staat wel haast bovenaan. Kunst hoor ik je al zeggen "zo'n elftal selecteert". Ja, dat is zo, maar behalve een bepaalde leeftijd, moet je nog kunnen voetbal len ook. Nu dat kunnen ze dan zeker ook. Ik heb zelfs al horen smoezen over het trainingskamp Terschelling. Ik hoop alleen dat dan de promotiewedstrijden geen roet in het eten zullen gooien als zij kampioen mochten worden. Zo, beste Schakel, nu weet je weer meer van onze zeven laatste senioren elftallen en ik hoop dat je toch tevreden zult zijn al komen er misschien geen kampioenen uit de bus dit jaar. Hans de Wijs B-Commissie 10

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 10