zich vóór de ontkerstening katholiek noemde: "CVV vond steeds Theo Janssen in de vaan van het schot." Heeft CVV daarom onverdiend verloren? En hebben wij onverdiend gewonnen omdat het duo Gehring-Bijlsma wél een doelpunt hebben gemaakt? Punt is namelijk dat de heer Janssen bij zijn plaatsing in het eerste elftal het vriendelijke verzoek kreeg de ballen van de tegenpartij tegen te houden. Dat heeft hij tegen CVV kennelijk met toewijding gedaan. Met andere woorden: heer Janssen hóórt bij dat elftal mitsgaders tot het totale vermogen van het eerste. En je kunt als tegenpartij wel onze hele achterhoede uit elkaar spelen, maar die keeper is er ook nog. En zolang die alles tegenhoudt en wij er wél een inschoppen is het begrip verdiend of onverdiend niet meer relevant. Simpel, vind u niet? Enfin, we spreken elkaar nader aan de bar van de sociëteit als we niet in de stemming zijn om genuanceerd te praten omdat we onverdiend ver loren hebben. Doeltrap Dat de werkelijkheid soms de fantasie overtreft wisten wij reeds. Ook in de voetbalwereld is die wijsheid van toepassing. Wat te denken van de praktische examenopgave, die onze doelman Theo Janssen in de wedstrijd AFC - Alsmeer aan het publiek voorlegde? Als het een theoretische opgave was geweest, zou iedereen het 'gezocht' beoordeeld hebben. De feiten. Theo zou een doeltrap nemen en legde de bal op de lijn van het doelgebied. Hij koos op die lijn wél een bijzondere plaats, namelijk op het kruispunt met de achterlijn van het veld; en wel rechts van het doel. Waarna hij de doeltrap zelf nam en vóór het doel langs in de breedte zijn linkervleugelverdediger wilde aanspelen. Maar hij miste precisie, want de bal verdween juist na de tweede doelpaal al weer de achterlijn. Het minder kundige deel van het publiek - waaronder uiteraard wij - huiverde. Bijna in eigen doel! Maar de schade bleef beperkt tot een hoekschop. Dat dachten wij althans; de scheidsrechter besliste beter. Doeltrap overnemen. Reden: de bal had het strafschopgebied nog niet verlaten Uittrap Het voorgaande roept een herinnering wakker uit het recente verleden, toen Peter van der Valk, later vaste keus voor één, nog in het doel van het tweede stond. Peter nam een uittrap 'uit het handje', maar had een fikse storm tegen. De bal kwam niet zo gek ver, werd een prooi van de wind en sloeg in eigen doel terug. Het doelpunt werd goedgekeurd, ook al had de bal - vermoedelijk het strafschopgebied niet verlaten. Het essentiële verschil tussen doeltrap (van de grond) en uittrap (uit de hand). Maar dat wist u uiteraard sneller dan wij. Aftrap Over krap acht weken vindt de aftrap van het jaar 1978 al weer plaats. Om wel te zijn: op 1 januari in de sociëteit met de gebruikelijke AFC-nieuwjaarsshow; ditmaal onder de titel: Kelkje heffen. U hoort er ongetwijfeld nog nader van. KIENEN Het jaarlijkse kienfestijn is dit jaar gepland op vrijdag 16 december a.s. Als altijd rekent de kiencommissie weer op vele goede gevers en een grote opkomst. Houdt de zestiende december alvast vrij. COMEBACK Een opmerkelijke comeback werd gemaakt door Hans Geluk, broer van Edwin. Achttien jaar geleden stopte hij op het hoog tepunt van zijn carriere op toen 14-jarige leeftijd. Dit seizoen meldde hij zich weer aan als actief lid en begint weer helemaal onderaan (sorry Charly) in het dertiende, natuurlijk toch een roemrucht team. De penalty's mag hij niet nemen, maar hoelang zal dat nog duren. LOTTO De lotto-en toto-opbrengsten worden iets minder. Kom vrienden, vergeet uw formulieren niet in te leveren. Waag een gok en steun AFC, laat Peter Roosenschoon en zijn mannen met blijde gezichten door het lotto-leven gaan. UIT DE OUDE DOOS Het artikel in de AFC-Schakel over 50 jaren geleden kon slechts een heel kleine kring van belangstellenden bereiken. Toen ik schreef over 40 jaren geleden, daarna over 30, vervolgens over 20 jaren geleden was uit de aard der zaak de kring van geinteresseerden in onze AFC groter. Nu moet ik wel zeggen, dat feitelijk het heden en morgen, ook in mijn levensopvatting, belangrijker zijn dan het verleden. Het voorbije is reeds een eerste overwinning dit seizoen in een uitwedstrijd tegen CVV (een wedstrijd, die ik levendiger, meer op en neergaand, meer gevarieerd vond dan Holland-België die ik een paar dagen daarvoor persoonlijk aanschouwde; overi gens een gedurfde verklaring dacht ik). Het heden en morgen is ons november programma. Maar toch is het m.i. wel eens de moeite waard iets uit het verleden op te halen (nostalgie bij mij), en er even bij stil te staan. Vandaag wil ik schrijven over 10 jaar geleden, dus het korte verleden. Duikend in het AFC archief vind ik in het bulletin No. 12, 33e jaargang van 25 oktober 1967 de wedstrijd AFC-DCG vastge steld met de volgende samenstelling: 6

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 6