Daime&, Op -woensdag 13 januari 10TS orgrni— nog eanrmal JjetJ-.Ltv - Vapnes diner. Voor dit lustrum diner heblberi we bij Dirck VivCkx een gtoecL- meww&znsLl tertbesdhïk— king. Voor de. gez&ltioeloor- r&i vooraf 'krijgen we een amirte zdal. Ook ditmaal -dragen wij upm Suggesties voor dit jaarlijkse mtijn laat daarom een viie£ 1 en laat- Met vrkzLdeliike groeten 9. 10. 11. 12. UIT DE OUDE DOOS 36e jaargang No. 1 - Aug. 1957 Het is een vaststaand feit, dat er veel verandert, maar ook veel hetzelfde blijft. Zo leverde de nieuwe Elftalcommissie bij het begin van het seizoen 1957/1958 een bijdrage aan de Schakel met de volgende bewoordingen: "HOE KOMEN WIJ HOGEROP? De E.C. heeft bepaalde medewerkers uitgezocht en ook ik behoor tot de gelukkigen. Dat betekent dus verantwoorde lijkheid, vandaar als eerste daad maar eens in de pen ge klommen. De doelstelling voor dit nieuwe seizoen, nadat we vorig jaar een halt hebben toegeroepen aan verdere degradatie van onze K.N.V.B.-elftallen, hogerop te komen. Allereerst dienen we daarvoor een aantal heel eenvoudige regels in acht te nemen, en daarvan wil ik er een aantal voor de hand liggende opsommen, alle gebaseerd op lange jaren praktijk. 1Ga op tijd naar het veld, verkleed je tijdig en zorg een minuut of 5 voor de aanvang van de wedstrijd binnen de krijtlijnen te zijn. 2. Loop dan een beetje los, trap een balletje, aldus komen hart en longen, kortom de body, op dreef om vlot van start te gaan als de wedstrijd begint. 3. Becritiseer de scheidsrechter niet (het is een moeilijke en ondankbare functie), integendeel, blijf goede vrienden met hem. 4. Als je een heel goede technische speler bent, misschien een "ster", steun je minder goede medespelers onder alle omstandigheden, zeg eens een bemoedigend woord tegen de mindere "godheid". 5. Maak er een vreugdevol kwartiertje van in de pauze bij elkaar te zitten met een bakje slobber. Even de eerste drie kwartier de revue laten passeren en voor de tweede helft een beetje plan de campagne maken. Kankeren in de pauze is meer dan waardeloos. 6. Denkser altijd om, dat een wedstrijd 90 minuten duurt, niet 89. 7. Als de strijd voorbij is, verheug je in je overwinning of gelijk spel en verdraag je nederlaag (zorg dat die altijd met de kleinst mogelijke cijfers is) en laat die nederlaagje de juiste inspiratie voor de volgende week brengen. Tracht zoveel mogelijk na afloop nog in een vriendenkring te zijn; je leert daardoor elkander veel beter kennen en waar deren voor het ogenblik en voor later. Respecteer je aanvoerder en als je critiek hebt, oefen die uit op de daarvoor aangewezen plaats. Respecteer de besluiten van de E.C., doch laat je mening wel op gepaste wijze kennen als je meent dat daaarvoor aanlei ding is. Ben je reserve, verkleed je en neem de vlag. je bent in beweging en op tijd bij de hand. Zorg altijd dat je spullen prima in orde zijn. Je voetbalt dan veel prettiger en bent niet op anderen aangewezen. Ziehier voor de vuist weg een 12-tal eenvoudige regels, gebaseerd op sportiviteit, vriendschap en sporteer. Basis Als je volgens dit dóódsimpel ABC handelt dan is een eerste basis voor succes aanwezig. Om dat succes te verkrijgen zul je: a. zo regelmatig mogelijk als studie en werkzaamheden dit toelaten, trainen. b. zorgen zo fit mogelijk op zondag aan de start te komen (uitgerust en niet eten gedurende twee uur voor de wedstrijd). c. je technische capaciteiten tot het best bereikbare maximum op te voeren en daarvoor goed te luisteren naar de trainer, de aanvoerder, de E.C., kortom allen die het goede met jou en je club of elftal voorhebben. Aanvoerders Als je dan nog het geluk hebt een flinke aanvoerder te hebben, die staat voor zijn elftal, die op maandag de belangen van zijn elftal verdedigt, kijk op spelers heeft, die onder alle omstandigheden een sportief voorbeeld voor zijn medespelers en tegen standers is, welnu dan is de absolute basis gelegd, ik wil niet zeggen voor een kampioenschap, maar wel voor de bovenste plaatsen. Dan ben je ook in staat tegenslagen (die altijd weer voorkomen als verhindering van een goede speler, een speler, die hogerop gaat, verwonding van één van je vrienden, een ongelukkige beslissing van de scheidsrechter, een bal tegen paal of lat van één kant en bij je eigen verdediging er juist binnen) te incasseren, er boven uit te groeien. Moge dit eerste artikeltje een bescheiden steentje ertoe bijdragen de jongens op het groene veld een tikkeltje te inspireren tot sportieve prestaties. Die geven voldoening voor jezelf, je team en voor good old A.F.C. U ziet uit het bovenstaande, dat er heel veel is, dat vandaag net even toepasselijk is als 20 jaar geleden. We beleven stormachti ge en onrustige tijden, doch er is ook heel veel dat dankbaar stemt en daar hoort nog altijd onze onvolprezen amateur voet balsport bij. •v.N. 9

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 9