Rechtspraak Tijdens de wedstrijd FC Utrecht - Ajax ontstond even commotie omdat Ajax op een gegeven moment met drie buitenlanders in het veld stond en dat mag niet van de KNVB. In de meeste lid-staten van de Europese Gemeen schap heeft de voetbalbond bepaald dat er of geen of maar een paar buitenlanders in een prof-clubelftal mogen worden opgesteld. Maar die bepaling is regelrecht in strijd met het Europese recht. In het Verdrag van Rome staat namelijk dat onderdanen van de lid-staten vrij van het ene land naar het andere land kunnen gaan om daar te wer ken. Dat geldt óók voor voetballers, die van voetbal hun beroep hebben gemaakt. Omdat daar 'misverstanden' over bleken te bestaan, is de affaire tenslotte voorgelegd aan het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. Op 14 juli 1976 heeft dat Hof een arrest gewezen - en dat is rechtstreeks van toepassing in alle lid-staten - waarbij duide lijk is bepaald dat men een voetbalclub niet kan beletten een speler uit een ander land van de Gemeenschap aan te trekken alleen onder het voorwensel dat hij een 'buitenlander' is en dat de ploeg al twee of drie spelers van een andere Europese nationaliteit telt. Met andere woorden: wanneer een Nederlandse profclub met elf Duitsers zou willen spelen of met andere natio naliteiten die tot de Europese Gemeenschap behoren, dan kan de KNVB daar niets tegen doen. Europees recht gaat boven nationaal recht, dus laat staan KNVB-recht. Terechtspraak Een onzer rood-zwarte broeders - waarom zouden wij de naam noemen was het na een mislukte actie niet eens met het uitblijven van een arbitrale sanctie jegens zijn directe tegenstander. Hetgeen onze makker even duidelijk maakte aan de scheidsrechter. Reactie van de scheidsrechter: 'ga jij nou maar voetballen, dan zal ik wel fluiten.' Een wegwerpend gebaar onderstreepte zijn woorden, waarop ieder zijns weegs ging. Probleempje over. Overschrijving En wij maar dubben wie dan toch wel die dekselse clubmakker J.E. Canmé de Bout Hachèle moge zijn. De Schakel redacteur zelf loste ons probleem op door de recente bijdrage van de heer J.E.C. de N.H. door een naschrift te laten volgen. Daarin stelt de redacteur dat hij de jonkheer goed genoeg kent. Al tijden vroegen wij ons af waar onze - eveneens - dekselse vriend jhr. van Rossum de Gaulin toch wel was gebleven. Nu weten wij dus dat hem destijds overschrijving werd verleend. Dank aan de redacteur voor de hem verkregen informatie. FEEST Kees Gehring is niet alleen een belangrijke steunpilaar in ons eerste team, maar ook van de commissie P&PC (What's in a name?). Kees is een emotionele jongen, een eigenschap het raspaardje vaak eigen. Dit bleek weer eens na het laatste AFC-feest "Spring 's in" op 25 maart 1977. Na afloop van dit, vooral wegens de geringe belangstelling, echecvolle feest, zei Kees: „nooit, nooit, moeten we nog een feest organiseren, alle moeite is voor niets geweest". En de anderen waren het unaniem met hem eens, hetgeen op zich al iets unieks is. Vcorlopig geen feesten meer, werd dus besloten. En toch was het tot ieders verbazing dezelfde Kees Gehring, die op de eerste vergadering van de P&PC voorstelde het nog een keer te proberen. Zijn enthousiasme werkt zoals altijd aanstekelijk en aldus werd besloten. FEEST dus en wel op vrijdag 18 november a.s. Een gewoon feest, rechtdoor zee en goed, met een oude vertrouwde band in in de echte AFC-sfeer. Hou deze datum alvast vrij en vergeet dan niet te komen. Laat Kees en de P&PC niet zakken, AFC 5-5 Uit de eerste vijf wedstrijden werden even zovele punten gehaald, hetgeen nogal wat minder is dan vorig seizoen, toen immers 5-9. Echter een vertekend beeld, want toen werden andere tegenstanders getroffen en werd een thuiswedstrijd meer gespeeld. Vergelijken we de wedstrijden, die tot nu toe werden gespeeld met dezelfde wedstrijden in het vorig seizoen, waarbij we Blauw Wit in de plaats van Rood Wit denken, dan werd in feite één punt minder behaald. Toen ook thuisoverwinningen tegen De Spartaan en Xerxes, gelijke spelen in de uitwedstrijden tegen EDO en Rood Wit A en een nederlaag in de uitwedstrijd tegen DWV. Eigenlijk zijn slechts vier wedstrijden goed vergelijkbaar, waarbij de balans precies in evenwicht blijft. De wed strijd tegen Elinkwijk van afgelopen zondag geeft wellicht aan of ons eerste de prestatie van vorig seizoen zal kunnen benade ren. Toen een gelijk spel, hopelijk is het nu een overwinning geworden. DE VELDEN De GILO heeft het tweede en het derde veld de afgelopen zomer flink onder handen genomen. Het resultaat mocht er zijn, bijna net zo mooi als het eerste veld. Twee competitieweekends waren deze velden in gebruik en ze ogen nog prima. Nu de eerste buitjes afwachten en kijken of de bekende modderpoeltjes in de doelmonden weer verschijnen. We rekenen er niet op, zodat AFC niet meer op de afgelastingsborden voor zal hoeven te komen, of het moet het vijfde veld zijn. Ook dit veld gaat echter beter worden, hoewel AFC daar niet zo blij mee is. Wanneer het verharde veld naast het clubhuis gereed is (wan neer?), houdt het vijfde veld op trainingsveld te zijn. Jammer, want wat kan een voetballer nog meer inspireren, dan een egaal- groene grasmat! LOTTO/TOTO Speelt u nog mee, ja toch! Niet vergeten, doen, het is immers een kwestie van een paar kruisjes zetten. 7

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 7