Bij de lagere teams vele kampioenspretendenten waarover elders. Van de standaardjeugdploegen doet de C1 het het best. Jammer genoeg werd van Ajax verloren, waardoor de koppositie voorlopig buiten bereik is. De junioren Al spelen iets onder hun kunnen, terwijl de B1 na de nederlaag tegen Uithoorn een positie rond het midden van de ranglijst inneemt. De pupillen vormen een grote groep binnen onze jeugd, waarover wel eens wat geschreven mag worden (wie oh wie?). Thans kennen wij ook de C pupillen, waarin 7-jarigen een plaats kunnen vinden. Zaterdag 24 september kwamen deze youngsters voor het eerst in een wedstrijd uit. Het resultaat is hier niet belangrijk, wel het speel- en kijk-genot, en dat was wel degelijk aanwezig. De tijd zal leren in hoeverre hiervan aanstormend talent sprake is De eerste afgelastingen waren reeds een feit. Als er de komende tijd maar niet teveel volgen, want het beoefenen van de "edele" voetbalsport blijft het doel, waarnaar wij streven. Red. DAT ROT-NIETJE Al een hele poos zit ik met een niet. Nou heb ik van nature een ferme hekel aan nieten. In de Staats-loterij, een kansspel waar ik potdome ook nog mijn naam aan heb verleend. Het gaat hier namelijk om dat rot-nietje, waarmee onze eigen A.F.C.- Schakel wordt afgesloten. En dat kreng heeft mij reeds diverse keren in mijn vingers geprikt. Zoiets van: afblijven met je klijven. Dit is de A.F.C.-Schakel en dat krantje is afgesloten door mij: een ordinaire niet. Volgens mij behoort er in onze Schakel geen nietje te zitten. Het burgerlijke druipt ervan af. En het heeft m.i. ook nog een beetje te maken met bijgeloof. Oh. nee? Nou, onze cricketclub had indertijd ook een nietje zitten in hun clubblad "De A.C.C.-Pitch". En wat gebeurde er toen? Mooi dat zij degradeerden dat seizoen. En dankzij de doordramgave van Zus Suyver, lukte het haar dat pest-nietje uit de Pitch te lellen. Prompt promoveerde A.C.C. Doch de Lieve Heer mag weten, waarom zij dit jaar nu weer zijn gedegra deerd. En toch zat er geen nietje in hun clubblad. Mogelijk een paar "nieten" in het eerste team. Dat een naaimachine kan naaien en een nietmachine niet is een oud mopje. Ik zie John Jansen al naar zijn welverzorgde baard grijpen. Voetbal is weer begonnen en als we het nu toch over nieten hebben dan zouden een paar nietjes op de mondjes van enkele onzer spelers goede diensten kunnen bewijzen. Dit scheelt enkele boekingen. Kees Gehring gaat wat dat betreft echt vooruit. Een jongen dus, die vooruit wil. Hij praat weliswaar nog met de arbiter en de linesmen, doch de toon is wat milder, wat beleefder, ja, soms tot aangenaam toe. En wat voetbalde dat rot-jochie tegen E.D.O. een pijpie krijt!!! En Frans van den Bor, door velen als voetballer hoog gewaardeerd, meent dat hij iedere tegenpartij voor Jan Doedel kan zetten. Kan wel eens tegenvallen, brave borst! Voor de rest is het opmerkelijk, dat jan en alleman de mening is toegedaan, dat ons eerste baltechnisch etc. beter voetbalt dan iedere tegenpartij. Dat zal wel waarzijn, maar je koopt er weinig brood voor. "Over de heeeele!schreeuwden wij - vroeger - op rechts, als er iemand op links de bal bezat. Ook heb ik de junioren 'A-1zien spelen tegen Meteoor o.a. Onze jonge kansmissertjes zijn dat, dacht ik. Zoals de ouden zongen, piepen de jongen. Rein Akkerman fungeerde, in opdracht, als spits. Ik zie hem liever langs de lijn. Aan de binnenkant, als u begrijpt wat ik bedoel. Er zitten nog wel enkele "corners" in dat team. Ofschoon ik de indruk kreeg, dat wat paardebief- stuk en bruine bonen met spek en stroop het geheel zouden kunnen aansterken. Tot slot nog iets over biljarten: onze oud-coach (van ons eerste elftal) Cor Sluijk, is een sympathieke baas. Hij speelt bijzonder aantrekkelijk driebanden. Maakt in principe de makkelijkste ballen op de moeilijkste manier. Ook dat is sport van de hoogste orde. Hij mag dan wel genoemd worden ais de grote driebanden-artiest van onze club. Als ze maar geen nietjes in het biljartlaken prikken. Eén in de Schakel is al meer dan genoeg. J.E. Canmé de Bout-Hachèle ARBITRAGE Op 19 september jl. behaalde onze vlaggedragers die leuke overwinning op Xerxes, weet u nog? Op diezelfde middag dreigde de wedstrijd van ons negende niet door te gaan wegens s.n.o. De hulp van micrifonist Arnold Bos werd ingeroepen. Enkele minuten later meldde zich in de radiokamer een redelijk Nederlands sprekende heer, die zich bekend maakte als Hans Peter Jager uit Wuppetal. Deze 32-jarige scheidsrechter kweet zich zeer goed van zijn taak. Zonder grensrechters ontging hem geen geval van buitenspel en hij stond er ook steeds met zijn neus bovenop. Later bleek dat hij regelmatig wedstrijden in de Bundesliga fluit. Hij werkt ais glazenier mede aan het herstel van de Nieuwe Kerk op de Dam en bezoekt, wanneer hij een weekend overblijft gaarne amateurwedstrijden. Onze strijd tegen Xerxes heeft hij niet gezien. We ontvangen hem echter weer graag. JUBILEUM Ernst Seunke speelde zondag jl. tegen Elinkwijk zijn 250ste wedstrijd voor ons eerste elftal. Sinds het seizoen 1964/1965 speelt Ernst bijna zonder ontbreken in ons vlaggeteam, de laatste jaren als aanvoerder, een taak die hij voortreffelijk vervult. Ernst, altijd een betrouwbaar verdediger - ook buiten het veld - werd voor de wedstrijd tegen Elinkwijk door voorzitter Jan van Dijk toegesproken, waarna hij enkele cadeautjes in ontvangst mocht nemen. Vanaf de tribune is een dergelijke huldiging altijd maar moeilijk te volgen. Ongetwijfeld zullen de gesproken woorden lovend zijn geweest en de cadeaus in dank aanvaard. Ook langs deze weg wensen wij Ernst een hartelijk proficiat toe en wij hopen dat hij nog vele wedstrijden voor AFC 1 zal kunnen spelen. 2

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 2