BEDANKT FRANK Na de wedstrijd tegen E.D.O. uit verliet ik de sociëteit om 19.10 uur met als doel net op tijd thuis te zijn om Studio Sport te bekijken. Op de trap echter deed iemand verwoede pogingen naar beneden te komen, daarbij de hele breedte van de treden in beslag nemend. Met een kleine, maar razendsnelle schijnbeweging kwam ik er langs en met een gezicht van minachting en medelijden keek ik naar het van pijn verwrongen gezicht van niemand minder dan Frank Reddering. Hoe was het allemaal begonnen, vraag je je dan af. Slechts vaag herinnerde ik mij die fameuze A1 junioren met onder andere Jos Kemna, Bennie Slaap, Nol Kuikens, Hein (K.H.F.C.) Lans, Jaap Draaisma, Jos Lonee, Roel Ridderikhof en de snelle links buiten Reddering. Toen de spelers de stap naar de senioren moesten maken gezien hun leeftijd drongen deze junioren door tot de A selektie en bijna allemaal tot het eerste. Frank wilde blijkbaar eerst een aanloopje nemen en begon heel relaxed in het 3e. Het aanloopje werd een "op de plaats rust" en toen er meer konkurrentie kwam, daalde de hittip van 3 naar 4 en later zelfs naar 5. Sportief-technisch had Frank het zich wel anders voorgesteld, maar fysiek werd het allemaal nog vervelender. In 1973 moest de met Coen Moulijn gelijkenis tonende (Zelden binnendoor) Frank aan een binnenmeniscus (voor de statistici het was de linkerknie) geopereerd worden en toen was het voor de insiders reeds duidelijk dat er weer een topspeler minder op de velden te bewonderen zou zijn. Frank worstelend met een enorme identiteitskrisis overwoog toen in welk team zijn spel nog rendement kon opleveren. Na lang aarzelen stelde hij zich ter beschikking van het vermaarde elftal der balkunstenaars, zaterdag 3. Een elftal met onder andere Ron Limburg, Peter van der Valk, Leopols Küppers en andere virtuozen bleek inderdaad de stek voor Frank, die geen enkele moeite ondervond met de, naar alles wat bewoog, trappende tegenstander. Maar weer bleken Franks knieën niet be stand tegen topvoetbal en jaren van sukkelen braken aan. Slechts eenmaal had ik het voorrecht met Frank in een team te mo gen spelen. Op veld 2 speelde zaterdag 1 en op veld 3 zaterdag 3. Toen er bij ons iemand in de rust in de kleedkamer met een blessure was achtergebleven stapte Frank op ons verzoek over het hekje, dat de beide velden van elkaar scheidt en speelde een 2e helft, die mij nog zeer vers in het geheugen ligt. Een ongelofelijk mooie goal leverde ons een overwinning op, waarna wat mij betrof als voetballer, niet meer stuk kon. Maar ja, stuk kan iedereen, dat bleek maar weer eens op die trap. Zaterdag 3 speelde tegen A.M.V.J7 en na een kwartier was het gebeurd. Weer verdraaide Frank zijn knie en onder een „oorverdovend" applaus verliet de door blessures getergde spits het veld. Zijn voetbalschoenen gooide hij letterlijk in een vuilnisbak, daarmee blijk gevend van de enorme teleurstelling, die zich van hem had meester gemaakt. Hoeveel fans had hij namelijk niet blij kunnen maken met die "kicksies", waar zoveel doelpunten mee zijn gescoord, zoveel tegenstanders tever geefs op hebben getrapt en waarvan diezelfde tegenstanders slechts de hielen hebben gezien. Het is te hopen, dat een verza melaar ze weer uit de vuilnisbak haalt en ze verzorgt, alsof er nog dagelijks op gespeeld wordt. Als er ooit nog een museum komt met oude voetbalrelikwieën dan ben ik er zeker van, dat u het entreegeld alleen al over hebt voor de blik op die schoenen. Jack van Gelder US THEO Op 26 september jl. trouwden Emmy Jansen en Theo Husers te Hoofddorp. De oud-AFCer, die via Ajax en de F.C.Amsterdam, bij het Belgische Lokeren belandde, wensen wij met zijn vrouw veel geluk en gezondheid in hun huwelijk KOPIJ Kopij voor de volgende uitgebreide Schakel gaarne uiterlijk dinsdag 1 november inzenden naar Frank Reddering, van Bos- huizenstraat 33, Amsterdam. FOTOGENIEK Edwin Geluk moet wel erg fotogeniek zijn. Immers reeds verscheidene malen'sierden hem betreffende foto's de sportpagina's van de Amsterdamse dagbladen. De door hem ingeschoten penalty tegen De Spartaan haalde zelfs een dubbel, nl. zowel de Telegraaf als het Parool. Deze laatste krant, die het Amsterdams amateurvoetbal uitgebreid brengt, plaatste ook afgelopen maandag weer twee foto's over AFC, nl. een betreffende de huldiging van Ernst Seunke waarop naast de jubilaris zelf en de hem toesprekende Kees Gehring, Benno Leeser en uiteraard Edwin Geluk figureerden. Ook wat betreft de koppen boven de verslagen van het Hoofdklasse voet bal heeft AFC niet te klagen. Wat te denken bijv. van het "Beulswerk van Henk Bijlsrna" in de Telegraaf deze maandag. Onze prestaties moeten er maar voor zorgen, dat AFC "in the picture" blijft. De kranten rekenen op ons en niet alleen zij. Voor Edwin lijken ons kansen als fotomodel a la Ruud Krol weggelegd. 10

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 10