9 GOED GENOEG Het eerste team van de zaalvoetbalvereniging "Goed Genoeg" reikte voor het tweede achtereenvolgende seizoen in haar bestaan naar een kampioenschap, waaraan automatische promotie verbonden. Volgend seizoen mag dit team, waarin voor ons zeer bekende namen als Frans van de Bor, Henk Bijlsma, Arie Hommel, Ron Zehenpfenning, Theo Groenevelt, Jan Sandberg en John Dear, uitkomen in de eerste klasse. Met dit sukses wensen wij onze vrienden van "Goed Genoeg" van harte geluk. VBC De jaarlijkse titanenstrijd tussen de VBC en de Mets-boys eindigde in een 17-9 voor de laatsten. Toch eigenlijk wel volgens de verwachtingen eigenlijk. De VBC heeft echter aangekondigd de trainingen volgend seizoen te zullen intensiveren, om daardoor het volgend jaar uit een ander (pils)-vaatje te kunnen tappen. THE REDS De basketbalvereniging de Reds sluit zaterdag 14 mei a.s. het seizoen af met een autorally, gevolgd door een feestje in onze sociëteit. De rally start om 16.30 uur. Er kunnen nog een drietal equippes ingeschreven worden. Belangstellenden kunnen nadere inlichtingen verkrijgen bij Frank Reddering, (tel. 030-449911 tst 311). Het feest begint om 20.30 uur en is voor AFC-leden vrij toegankelijk. TOTO/LOTTO De Lotto blijft goed draaien en zal ook gedurende de zomermaanden normaal doorgaan. Blijft uw formu lieren dus invullen, zodat de lottocommissie - de enige commissie die nooit rust kent! - niet voor niets komt WORST Wanneer je (noodgedwongen) in de gelegenheid bent om via het Grote Oog 3 Europese halve-finales binnen een tijdsbestek van 7 uur aan je voorbij te mogen zien trekken ('t is teveel, ik geef het toe) - Napels, Kiev en Madrid - dan merk je weinig verschil in de kontinentale krachtsverhoudingen. Topvoetbal is overal eender. Stereotiep, kun je rustig stellen. Elke speler is sterk aan de bal, beschikt over een ijzeren konditie (al dan niet kunstmatig opgepept) en heeft z'n verhaaltje meegekregen van de trainer: mee-verde- digen, mee-aanvallen en mandekking. Voetbal is schaken geworden, de beste schaker (trainer) wint. Voetbal evolueert mee in de tijd van het eenheidsprodukt en de massafikatie. Alleen individuele kwaliteiten kunnen de krachtsverhoudingen wijzigen, kunnen de balans doen doorslaan. Wanneer een elftal beschikt over één man, die zijn spelfantasie de vrije loop mag laten, kan dJt juist beslissend zijn. Tweehonderdenzeventig minuten Europees topvoetbal, je kan de patronen blindelings natekenen. Wie komt of wie komen er toch nog bovendrijven Luis Perera (Atletico) bijvoorbeeld. Zijn presentatie zou beslist niet misstaan in uw twaalfde, toch een jongen die buiten het patroon blijft. Op een paar slordigheidjes na, hetgeen onvermijdelijk is wanneer je risiko durft te nemen, een magistrale partij voetbal. De Hamburgers (zonder uitjes dit keer), die toch een week daarvoor de voormalige Europees kampioen met 5-0 hadden opgerold, waren zo onder de indruk dat ze al omvielen zodra ze bij hem in de buurt kwamen. Wie nog meer? Tja, vooruit Blochin (Dynamo Kiev) dan maar. Eens Europees voetballer van het jaar. De diamant blijft flonkeren. Zijn passes zijn lijnen over het veld, de startsnelheid blijft ongeëvenaard. Dat zijn er 2 van de rond 70, die woensdag 6 april (alweer lang geleden) hun kunsten mochten vertonen. Het percentage is nauwelijks voor de komma uit te drukken. De rest zit geperst in de eenheidsworst, die de trainer elke week op het vuur zet. De boys worden gaar gekookt met instrukties; in feite gei'ndoktrineerd. Dat begint al heel vroeg. Eigenlijk al wanneer er op het bijveld van het amateurclubje sprake is van een jongetje dat wel leuke dingetjes doet met de bal. Het jongetje, gevleid door de bewondering, laat zich (uiteraard) inpakken door de heren, die het allemaal zo goed weten (langs de lijn). Dan wordt ie verder begeleid, in de worsten makerij. Erg hoog op het verlanglijstje van de heren staat:'Het kontroleren van de wedstrijd'. Dat betekent dat je je tegenstander geen kans op een doelpunt mag geven. Dat betekent balbezit, als-het-effe-kan 90 minuten lang. Rondspelen, weet je wel. Dat is moeilijk, hoor. Een trapje van vijf meter naar rechts, een trapje naar links, een trapje naar je doelman. En het publiek maar juichen, jongens wat doen jullie dat mooiWat een waar krijgen we voor ons geld Wat de laatste jaren ook extra aandacht krijgt op de Europese voetbalschool is het onschadelijk maken ener tegenstander. Dat kan direkt(bij een doorbraak) of indirekt. Het eerste behoeft geen betoog. Een speler, die het neerhalen vergeet, zit de volgende week op de reserve bank. Indirekt vereist enige scholing. Je begint je tegenstander (mandekking) wat onvriendelijk te bejegenen in woord en gebaar. Mag deze verbale provokatie niet het gewenste resultaat opleveren, dan ga je over tot het lichamelijk kontakt. Eerst nog van een afstand (spugen), daarna aaien, maar dan wel zorgen dat z'n velletje tussen je nagels blijft zitten. Bij het omhoog komen, altijd zorgen dat je elleboog op de juiste hoogte zit.

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 9