Het was een open strijd en wij brengen hier gaarne hulde aan onze tegenstandersdie met alle fraaie middelen hebben gestreden om te zegevieren en voor wie het kampioenschap thans voor het grijpen ligt. Maar, en dit zij hier bijzonder onderstreept, ook ons elftal komt ondanks de 1-0 nederlaag een pluim toe. Vooral de halflinie Thonus-Bulsing-Vaessen heeft bergen werk verzet en zeker onze bescheiden Vaessen komt een bijzonder woord van lof toe. De achterhoede Van Driel Lohofi Breedveld deed normaal goed werk en slechts de voorhoede Pogge - Lucassen - J. en D. Uiterwijk en Jb. van Nek bleef onder het ge middelde van dit seizoen. En nu de conclusie van dezen wedstrijd en uiteindelijk van dit seizoen. Mannen laten wij dan hoogst tevreden zijn, dat het ons is mogen gelukken zooveel punten te verzamelen, dat wij verzekerd zijn van promotiewedstrijden en daarmede ook op deze plaats mijn gelukwensen aan mijn medespelers. Juist die wedstrijd tegen Ajax heeft onomstootelijk bewezen, dat wij tegen onze tegenstanders volkomen zijn opgewassen en voetbaltoeval (het interessante in het spel) altijd ook nog een rol blijft spelen. Heusch er is na deze 1-0 nederlaag geen reden tot wanhopen of bittere teleurstelling. Al te veel had de meening in AFC postgevat, dat dit elftal toch wel zou blijven winnen, hoe het ook in het veld kwam. Wij voor onszelf wisten wel, en zeker schrijver dezes, dat eens de serie overwinningen een einde zou nemen en die dag is gekomen, maar met eere. Het heeft mij de absolute overtuiging gegeven, dat in de komende promotie-wedstrijden om een plaats in de Reserve 1ste Klasse, wij onzen strijd zullen kunnen beginnen, met vermoedelijk Zeeburgia H als No. laatst Reserve le klasse, en Kennemers II en Gooi II als de beide andere kampioenen, als minstens gelijkwaardige tegenstanders. Ook bij deze clubs wordt dergelijke taal gesproken en misschien ook geschreven. Dus weest je allen bewust van het zware, maar oh zoo mooie programma. Het spelen van deze promotiewedstrijden geeft een sportieve voldoening, waarvoor zij hopen een culminatiepunt te bereiken. Wat hebben wij dien zondagavond na Ajax III en ook des maandags een condolatie-gezichten en halve felicitatie-gezichten gezien. Dan hebben wij ons beter gehouden dien bewusten zondagavond, want het elftal zelf heeft met het gros van zijn spelers de zekerheid van promotiewedstrijden waardig gevierd. Een prettige avond lang om te onthouden, waarbij o.a. eere-lid De Vilder en Henk Esser blijk gaven tenslotte toch de stemming van dit elftal te begrijpen. AFC De bekende Franse aristocraat, die tot vreugde van velen, zijn zegje doet in de Schakel en in de vorige Schakel over komkommers schreef, wekte ons op na te denken. Toen wij dit deden, het gebeurt niet vaak, dachten wij er aan hoe onvoorstelbaar groot de invloed is, die AFC via haar aanhang natuurlijk, op het algemeen gebeuren heeft uitgeoefend en nog uitoefent. In Indië werd vroeger gezegd, dat wanneer men op een plek kwam, waar schijnbaar nooit iemand was geweest, men er het graf of de voetstappen van een Nederlander zou vinden. Welnu, naar analogie kan worden gesteld, dat in alle geledingen van de maatschappij en vrijwel alle landen, AFC-ers konden en kunnen worden aangetroffen. Soms bien étonné de se trouver ensemble Het vraagt te veel ruimte, indien wij wat ons betreft, hiervan merkwaardige voorbeelden gaven. Toch zou het o.a. ter oriëntatie van onze jeugd, wanneer zij het beroemde shirt aantrekken goed zijn bij tijd en wijle eens hieraan aandacht te schenken. Wie wist bijv. dat een voorheen beroemd archivaris van de Nederlandse Bank, heemkennisdeskundige, oud marathon loper en jarenlang volbloed AFC-er was, nog in de Meer. Als u ook deze violon d'Ingles hebt wij citeren Nico Holtzappel) en is uw croquet te heet, wanneer u aan het biljarten bent, denk er dan eens over na. AFC is werkelijk nog groter, dan u altijd al gedacht had. En feitelijk kan dat nooit genoeg geconstateerd worden. C.P. de Smit ZOMERTIJD De zomertijd komt de competitieleider goed van pas. Een groot aantal wedstrijden kon in de avonduren worden gespeeld, waardoor het seizoen voor bijna al onze teams op een redelijke datum kan worden beëindigd. Alleen het eerste lijkt voorlopig niet uitgevoetbald. Naast de wedstrijden voor de nacompetitie moet tevens gespeeld worden voor de districtsbeker (door de overwinning op DCG zitten we in de derde ronde), terwijl ook nog wedstrijden voor de Amstelland-cup op het programma staan. Vorige week werd het record-aantal van drie wedstrijden in vijf dagen gespeeldtegen DCG, Unitas en Aalsmeer. Het lijkt voor amateurs een beetje teveel van het goede, hoewel natuurlijk de trainingen overgeslagen konden worden. In ieder geval kunnen we ons eerste nog een paar weken aan de gang zien, waarna ook voor hen de wel verdiende zomerse voetbalrust wacht. 5

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 5