UIT DE OUDE DOOS Van de ouders van ons op zo'n tragische wijze overleden jeugdlid George Zeegers jr. ontvingen wij de volgende dankbetuiging. Nooit zal het ons mogelijk worden woorden van dank te vinden voor de onvoorstelbare steun en daadwerkelijke hulp die wij van de vereniging mochten ondervinden gedurende die meer dan drie weken geduurd hebbende vreselijke angst en wat ijdele hoop bleek geweest te zijn. Toen daarna de zwartste nacht begonkregen wij in die zelfde niet voor mogelijk te houden hoeveelheid liefde, begrip en troost. Meer dan ooit beseffen wij wat een eer het geweest is, dat onze dierbare Nils Geroge dat shirt heeft mogen dragen, maar wat was dat veel te kort. Omdat het ons helaas onmogelijk is allen persoonlijk te danken, willen wij langs deze weg laten weten, dat wij ons nog iedere dag gesteund voelen door alles wat voor ons gedaan is en door de liefde die ons geschonken is en wordt. Ulla en George Zeegers 40 jaar geleden - Mrt 1937 De AFC Schakel 15e jaargang No. 6 Veel verandert er en veel blijft min of meer hetzelfde. Levendig staat mij voor de geest de wedstrijden die wij tegen Ajax III in de Res.2e klasse speelden, en die voor ons teleurstellend en vreugdevol ver liepen. Ajax elftallen zijn in mijn heel lange ervaringen moeilijk te bestrijden elftallen voor ons geweest en over de gehele linie gemeten hebben al onze elftallen in doorsnee niet het gemiddelde van 1. gehaald. Ik moet een ere saluut brengen aan het 77 jarige Ajax van het 82 jarige AFC, dat zij zo lang op een hoog niveau standhouden. Dat ook Ajax III ons op het nippertje in 1977 de baas blijft boven AFC II verwondert mij dan ook niet. Ons strekt het echter tot eer, dat een heel lange periode ook AFC II in de Reserve le klasse een waardige tegenstander was van Ajax II. Onze huidige trainer Gé van Dijk haalde dit nog dezer dagen aan. Hier volgt wat de Schakel in 1937 schreef: "Van het Tweede, AFC n geen kampioen en toch promotiewedstrijden. De vorige maal schreef ik, dat wij uit de laatste 2 wedstrijden slechts 1 punt behoefden te halen om ver zekerd te zijn van promotiewedstrijden, doch dat het meer voldoening zou schenken om Ajax Hl te slaan en daardoor kampioen te worden. Het heeft niet mogen zijn. Alleszins eervol, moesten wij met 1-0 de vlag strijken en toen later in de avond bekend werd dat DWV H verloren had, dus dat wij reeds zeker waren van promotiewedstrijden wisten vele niet of zij ons feliciteren dan wel condoleren moesten. Doch daarover straks. Eerst de "big match" tegen Ajax IH. Alles was op haren en snaren gezet om te trachten in deze wedstrijd te zegevieren, want Ajax elftallen zonder uitzondering zijn moeilijk te bestrijden (onze Juniores kunnen er ook van meepratenHet is juist daarom zo jammer dat uitgesproken voor deze wedstrijd een sterk principieel meeningsverschil tussen Bestuur en E.C. eenerzijds en aanvoerder anderzijds tot uiting moest komen ten aanzien van wat voor AFC het belangrijkste was dien dag, nl. een 2e elftal op topsterkte of een le elftal dat hooger op de competitie - ladder moest zien te komen. Enfin, gedebatteerd is er vol doende, om den persoon Hermsen is gestreden, waarvan de betrokkene nauwelijks besef heeft en tenslotte moet iets het zwaarst wegen, waarbij wij ons neer te leggen hebben. Ajax IH verscheen op volle kracht en was zich terdege bewust van het belang van den strijd. De belang stelling van den kant was groot, waaronder zeer veel oude bekenden, hetgeen bijzondere voldoening schonk. Het veld was zwaar, zeer zwaar bespeelbaar en al direct ontwikkelde Ajax het beste spel, waarbij weer eens te meer de technische vaardigheid van vele Ajaxiden bleek, alsmede de snelheid van handelen. Na het eerste kwartier te boven zijn gekomen zonder kleerscheuren, verdeelde het spel zich beter en kwamen ook wij wat los. Het was wel jammer dat juist in deze periode plm. 20 min.7 na het begin rechtsbuiten Schellevis van Ajax schoot of voorzette, al naar men het nemen wil, van den vleugel af en onze trouwe Giel de boogbal onderschatte, die rustig neerdaalde achter in het doel. Niet getreurd evenwel, speeltijd genoeg en vertrouwen genoeg en zoowaar 5 min. later kregen wij vol komen terecht een penalty toegewezen voor een domme overtreding wegens hands van den Ajax linkshalf. De 4e of 5e keer dit seizoen zag ik mij verplicht weer een speler aan te wijzen om op dit voor ons zoo gewichtige moment de strafschop te nemen. Daan Uiterwijk was de uitverkorene en schoot juist naast, daarmede tevens uitmakend, dat de aanvoerder geen kans had gezien zelfs bij de 4e of 5e keer in deze competitie de right man aan te wijzen. Een vingerwijzing voor de promotiewedstrijden en attentie voor Van Kol. Daan's spel heeft m.i. den geheelen wedstrijd geleden onder dezen tegenslag. In de rust niet getreurd. Het is slechts voetbal en wij hebben ons kranig geweerd met nog 3 kwartier voor den boeg. In de 2e helft hebben wij doorgaans het beste voor het spel gehad, hoewel juist Ajax een paar open opgelegde kansen kreeg. Hoewel nog topscorer in de afdeeling was uitgesproken ons voorhoedespel niet overtuigend genoeg om tot doeltreffende resultaten te komen. In de laatste minuut dachten wij Jan Uiterwijk te zien scoren, maar het schot mislukte. 3

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 3