Een uitermate belangrijke wedstrijd, die de beslissing zal brengen welke ploeg naast Pancratius 2 mee- degradeert. In ieder geval is dat niet Holland 2, dat zich via overwinningen op AFC en Celeritudo veilig stelde. Omdat AFC over een beter doelsaldo beschikt dan Celeritudo, heeft het aan een gelijkspel vol- doende. De opgave blijft niettemin een zware. De aanwezigheid van een groot aantal AFC-ers in Utrecht moet leider Karei Baarschers en zijn mannen tot steun kunnen zijn. Kom, als u even kan, naar Utrecht Het derde mag niet degraderen Het vierde verloor zijn laatste wedstrijd, maar finishte toch op een alleszins redelijke zesde plaats. Het vijfde stelde de laatste wedstrijden wat teleur. Door de nederlaag van zondag jl. zijn de kansen op een kampioenschap definitief verkeken. Lijnden 2 pakte hier de titel. Het zesde handhaafde zich, zij het met enige moeite. Over de overige zondagseniorenteams verhaalt Hans de Wijs elders in deze Schakel. Jammer genoeg één degradant, nl. het tiende. Hier gaat het echter meer om de gezelligheid, dan om de punten. Overigens is het opvallend hoeveel teams een gezellig slot aan het seizoeneinde draaiden. We lezen over festiviteiten van het zevende en het twaal fde, terwijl we zelf het genoegen smaakten met Zat-drie de culinaire en andere kwaliteiten van onze eigen Amsterdamse Jordaan weer eens te proeven. Ook in de zaterdagafdeling een degradant, en wel Zat-één. Overigens behaalde dit team zaterdag jl. zijn tweede overwinning van dit seizoen, hetgeen ook Jack van Gelder, die elders over het wel en vele wee van dit team schrijft, goed zal hebben gedaan. Van de zatten behaalde het tweede het beste resultaat: 19-23 met nog een wedstrijd te gaan. Het befaamde zat-drie van coach Hellenio Hendrix stortte, geveld door blessures, de griep en zelfs een schorsing, ineen en staat met 17-17 lager dan men gewend is. Onze jeugd is de enige leverancier van kampioenen. Na de junioren A-3, die al in een vroeg stadium van de competitie kampioen werden, kon vorige week ook de A4 de titel grijpen. Onze felicitaties voor de heer Bouter en zijn spelers Twee kampioenselftallen voor een vereniging als AFC is overigens niet al te veel. Ook onze overige jeugdteams konden daar weinig aan veranderen. Thans zijn onze jeugdelftallen bezig met het verspelen van een gigantisch aantal toernooien, waarbij vooral onze pupillen erg suksesvol waren: pupillen Dl won het BaronietoernooiEl, E2 en E3 wonnen het DWS toernooi, terwijl D4, D5, D6 tesamen met E4, E5 en E6 ons eigen Goed-Genoeg toernooi wonnen. Evenals het Harry Scheepstra-toernooi, waarbij junioren Al, BI en Cl derde werden achter winnaar Zeeburgia en DWV, was ook dit toernooi weer uitstekend door onze jeugdcommissie georganiseerd. Een andere toernooiwinnaar was ons kampioens-elftal junioren A3, die op fraaie wijze het Jubileum-toernooi van Blauw-Wit wonnen. Nog meer suksessen voor onze jongsten: zes pupillenteams bereikten de finales van de districtsbekers waarbij de D3 en de E4 als winnaars uit de bus kwamen. Er is talent genoeg in onze jeugd, die in de toekomst de plaats van AFC in het amateurvoetbal zal bepalen. De cricketbals, honkbalknuppels en tennisrackets zijn onder vaak barre omstandigheden tevoorschijn gehaald. Eens moet de zomer komen en is AFC echt uitgevoetbaldNog even geduld a.u.b. Uitgefeest schijnen we al lang. Het Spring 's In-feest mag zonder meer een flop genoemd worden. Jammer voor het vele werk. De organisatoren hebben inmiddels de hand in eigen boezem gestoken en gaan het volgend jaar weer proberen, evenals wij allemaal. Ook uw Schakel-redacteur, die overigens na de nacompetitie nog een keer uitgebreid hoopt uit te komen. F.R. KOPIJ Kopij voor de laatste uitgebreide Schakel uiterlijk dinsdag 7 juni a.s. inleveren bij Frank Reddering van Boshuizenstraat 33, tel. 425147. Denk om het gewijzigde adres! AFC-HUP LUI! Ja, dat wordt toch dikwijls geroepen en meestal wat honend. Maar van dat zelfde AFC, kan menig ver eniging wat leren want jl. zondag speelde een C jun. elftal van AFC bij ons, buiten was het een modder poel, maar na afloop van de wedstrijd zag hun kleedkamer er geweldig uit. Om door een ringetje te halen. De jongens en hun leider hadden schoon schip gemaakt en er was geen spoor van modder of iets dergelijks meer te bekennen. J Mensen van AFC, laat ze maar roepen, maar zeggen nu niet meer "Ajax" reinigt alles, maar "AFC" reinigt alles. Hartelijk dank, het was geweldig. Seccie (Uit het Zeeburgia clubblad) 2

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 2