10 Inde scrimmage kan je ook hele leuke dingen doen. Het gaat om bedrijfsbelangen, nietwaar Centjes, alles draait immers om centjes. Je vraagt je af hoe groot het percentage zal zijn van clubs in Europa, dat boven de rode lijn opereert. Als men niet oppast zal er binnenkort niet één meer zijn, dan zullen de heren bestuurders en trainers, van louter armoede, hun eigen worst mogen opeten. Charlie BALANS VAN DE B-COMMISSIE Nog enkele belangrijke stuiptrekkingen en dan is nagenoeg de competitie 1976-1977 voor de elftallen zeven tot en met twaalf van ons dierbaar clubje weer ten einde. We kunnen de balans wel haast opmaken en daarbij opmerken, dat wij, de B-Commissie, een fijn seizoen hebben gehad. Een seizoen waarbij vooral de spelers het ons organisatorisch niet moeilijk hebben gemaakt. Relatief weinig afschrijvingen vergeleken met voorgaande jaren en bij velen de bereidheid iets nuttigs te doen in het belang van onze elftallen. Wel moest jammer genoeg het tiende degraderen en vecht het negende nog om aan degradatie te ontkomen. Het zevende (vlaggeschip van de B-Commissie) heeft zich onder de bezielende leiding van Rik de Boer een goede middenmoter getoond. Spelers die vorig jaar nog in de A-elftallen speelden, hebben dit jaar ondervonden dat behalve voetbal ook vriendschap zijn charme kan hebben. Het bewijs hiervan mochten we zaterdag 30 april jl. meemaken in Paviljoen "Het Bosch". Rik en de zijnen, organiseerden daar een grandioos gezellige avond, waarbij niet alleen de dames, maar ook de B-Commissie bij uitgenodigd waren om onder een borrel (nou ja!) en bij een voortreffelijk diner nog eens gezamenlijk na te kaarten over de zondagse recreatie in de winter. Acht een elftal waarin we dit jaar jong talent gemixed hadden met wat belegen routiniers, heeft het leuk gedaan en behaalde probleemloos voor ons een goede vierde plaats in de reserve derde klas onder aanvoering van Jan Koster en zijn assistent Hans Mienstra. Negen is het elftal waar we tot op heden nog wat nerveus tegen aan zitten te kijken. Een groep knappe voetballers met misschien wat mindere goden, maar zeker waard in de reserve derde klas te blijven voetballen. Dat hebben ze ook gedaan dit jaar maar steeds in de buurt van de rode lantaarn. Bij het schrijven van dit artikel zijn nog twee belangrijke wedstrijden te gaan, die dan echter wel gewonnen moe ten worden om het vege lijf te redden. Helmer Kamphuis laat je jongens nog even voetballen om de volle winst te pakken, daarna kan het "praathuis" weer geopend worden in positieve zin, over het behaalde sukses. Tien heeft helaas moeten afhaken. Degraderen is geen pretje maar op zo'n waardige wijze, waarop jullie dat gedaan hebben, had onze bewondering. Veel verliezen en toch een goede sfeer behouden, vinden we grote klasse waar anderen wel eens een voorbeeld aan kunnen nemen. Captain zijn van dit elftal had iets mysterieus. Edward Janus moest om gezondheidsredenen verstek laten gaan. Leo de Nobel, later de vlag overgenomen, moest eveneens het veld ruimen voor een langdurige blessure. Beiden beterschap toegewenst. Ivo Kohen, je bent gewaarschuwd, voorzichtigheid is geboden. Volgend seizoen dus reserve vierde klas met het tiende en wie weet kunnen we dan weer wat overwinningen boeken. Dan het roemruchte elfde of eigenlijk een beetje ons laagste. Wat moet je daar nog over schrijven. Twee commissie leden hebben hier regelmatig als gastspeler mee mogen hollen maar lager dan laag is echt niet mogelijk en één troost degraderen is er niet meer bij. Een trieste zaak zult u denken, maar helemaal niet. We hebben plezier gehad en onze beste kracht eraan gegeven. Plannen om het volgend seizoen het nog beter te doen zijn er legio gemaakt. Alle handtekeningen zijn nog niet gezet bij Roy van Straten, echter kop op Roy. We wensen je veel wijsheid toe in je nieuwe functie van voorzitter ener bevriende tennisclub deze zomer, het elfde komt daarna wel weer. Na het elfde komt een hele tijd niets en dan pas het twaalfde Ook een vierde klasser maar van een ietwat ander gehalte, wat professioneler. Deze keer niet het seizoen dat we gewend waren van ze, maar echt een toontje lager. Ze hebben het zelf geweten en zich daar ook op bezonnen. Het afgelopen week-end zijn aan de andere kant van de Waddenzee op het eiland Terschelling met de diverse elftalleden en hun dames, inclusief kroost wat tactische pro blemen doorgenomen. Advies aan de commissie: toch maar weer zelf wat aan modderen en sukses is verzekerd. Tot september zullen we maar zeggen Hans de Wijs - B-Commissie ZATERDAG 1 GEDEGRADEERD Geploeterd is er, hard getraind, met volledige inzet is er gestreden en gepraat in het veld is er nooit, kortom het eerste zaterdagteam is volkomen onterecht gedegradeerd. Was het zo maar gegaan, hoor je de trouwe supporters denken, die met angst, zweet en lachtranen de verrichtingen van dit team hebben mogen volgen. Alle ingrediënten waren aanwezig om het topzaterdagteam tot een mooi elftal te vormen; enkele spelers waren overgekomen van de zondagafdeling en de reeds aanwezige cracks wachtten vol spanning op de nieuwe aanvulling om een maximaal resultaat te gaan behalen.

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 10