E i gendommen Geloofde tf tijdens de eerste helft van Aalsmeer-AFCdat wij die wedstrijd met 7-2 zouden winnen? U dan misschien wel, maar wij niet. We stonden achter de goal en keken met een bang hart naar de soms niet geheel traceerbare acties van onze achterhoede. Hoewel elke bemoeizucht met het beleid van de vereniging ons met afschuw vervult en wij bovendien geen donder van voetbal begrij pen, barstte de vraag ons tenslotte krachtig van de lippen: 'Waar is die jongen van Kottman toch gebleven?' Rob Duis keek koel voor zich heen en zei: 'Jullie begrijpen 't weer niet. 't Zit zo: het veld is van de gemeente, de sociëteit is van de pachter en de spelers zijn van de trainer.'Maar' sprak Dick Moesbergen ons moed in: 'De schulden zijn van AFC'. Aldus gesterkt werd 't toch nog een leuke middag. Pol i t i ek Een van onze leden - om redenen van privacy noemen we zijn naam niet - heeft zich daadwerkelijk met de politieke meningsvorming van de Amsterdamse bevolking bemoeid. Toen hij op een goede ochtend zijn pand aan de Churchill-laan verliet, zag hij een aanplakbiljet waarop stond: Van Agt eruit - CPN erin. Hij vond die benadering te ongenuanceerd. Vervolgens plakte hij een andere tekst over het eerste deel van het biljet waarna het stemadvies als volgt luidde: Al 't gajes in de bajes - CPN erin. Omdat AFC uiteraard strikt neutraal is tegen over de politieke keuze van haar leden haasten wij ons er de volgende mogelijkheden aan toe te voegen: In een valkuil met Den Uyl, Van Wiegel wordt ik kriegel, Met Bas in de bank, geen gas op de plank en Iedereen lacht om VanAgt. Voorlopig houden wij 't op Jan van Dijk (AFC). Topspo rt Het programma over topsport, dat onlangs de tv-buis beroerde, hebben wij met enige spanning gevolgd. Vooral de opmerkingen van de heer Hoogewoning hebben ons geboeid. Mocht er op de Olympische Spelen nog eens een nummer Kronkelredeneringen worden toegelaten dan moet die man wél inschrijven. Een gouden plak, dat staat vast. ACC-feest Het jaarfeest van ACC was een groot succes. Hoogtepunt was dat de ledenvergadering zal worden voorgesteld Zus Suyver en Hans Woudstra te verheffen in de stand der ereleden. Komt ze toe. Er waren meer prijzen: Arne van Teunenbroek kreeg de Piet Sanders-prijs voor zijn prestaties in 1976 en Henk Rikse werd in 't zonnetje gezet vanwege zijn bowlen tegen VRA (5 voor 10), dat de overwinning, het kampioenschap en de promotie naar de hoofdklasse bezegelde. Ander nieuwtje van het feest: ACC is versterkt met de all-rounder Hardy, die voor VRA heeft gespeeld. Met de doorbraak van Van Teunenbroek en Viddeleer en de komst van Hardy mogen we verwachten dat ACC sterker in de hoofdklasse terugkomt dan toen zij eruit verdween. En ook jonger Gem i dde1 de Nu we 't toch over cricket hebben - dat krijg je als 't lente wordt - even een herinnering aan een gesprek met Piet Sanders langs de boundary bij Hermes-ACC verleden jaar. Voor wie hem niet kennen, Piet is de grootste bowler geweest die ACC ooit gehad heeft (meer dan 700 wickets in tien seizoenen). Zegt Piet: 'Is 't jou wel eens opgevallen, dat oude cricketers steeds beter worden naarmate het langer geleden is dat ze hun laatste wedstrijd speelden?' 'Ja, Piet', zeiden we, sterk aan onszelf denkend. 'Zo was er een man, die na afloop van de wedstrijd tijdens het biertje vertelde dat hij in zijn laatste seizoen met een gemiddelde van 40 had gespeeld. Niemand wist dat nog zo precies, maar er bleek enige twijfel. Vroeg iemand: 'Celsius of Fahrenheit?' Theo Geu rt s Onze goede vriend Theo Geurts, vooral bekend in ACC, is begin deze maand op 57-jarige leeftijd overleden. Wij leerden hem kennen in de jaren vlak na de tweede wereldoorlog toen hij als VOC-er bij ons trainde. Kort daarna vertrok hij naar Deventer waar hij jarenlang een hechte steunpilaar van UD is geweest. Theo behoorde tot de tegenstanders, die je met vreugde op 't veld begroette. Sportief tot in de toppen van z'n vingers. Niet alleen UD, maar ook wij hebben in hem een vriend verloren. G roeten En daar ligt dan op de vloermat - een beetje buiten het seizoen - ineens een ansichtkaart uit Mexico. Met de groeten van Daisy. Zong zij niet op Nieuwjaarsdag nog in de sociëteit het mili tante lied: Vrouwen, vrouwen, vrouwen, voorwaarts in de strijd? Ons vertederen zulke groeten steevast. Kusje terug 7

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 7